niedziela, 29 września 2024 13:21

Popis braci Zawadków. Wilga zostaje w IV lidze

Zwycięstwem 5:0 (0:0) na trzy kolejki przed końcem sezonu Wilga Garwolin zagwarantowała sobie utrzymanie w IV lidze. Bohaterami meczu byli bracia Zawadkowie. Kamil strzelił dwa gole, zaliczył tyle samo asyst, gola strzelił Karol. Początek meczu nie zwiastował końcowej wysokiej wygranej. Gra gospodarzy wyglądała bardzo chaotycznie. ? Widać było spięcie zawodników, które było wywołane presją meczu. Wiedzieliśmy, że wygrana da nam utrzymanie ? przyznał po meczu trener GKS Marek Krawczyk. W pierwszych 45 minutach dwukrotnie bramkarza Polonii mógł pokonać Piotr Talar. Przewrotką goalkeepera gości chciał zaskoczyć Jakub Wachnicki. Strzałów zza pola karnego próbowali Kamil Zawadka i Patryk Mianowski. Gracze z Iłży najlepszą okazję zmarnowali w 29. minucie, kiedy piłka wylądowała na poprzeczce bramki Piotr Nurzyńskiego, który zastępował Łukasza Mariaka.

Po przerwie wyrównane widowisko kibice, których obowiązkowym atrybutem były parasole, oglądali do 59. minuty. Z lewej strony dośrodkował Michał Kępka. Piłkę musnął Kamil Zawadka. Zła interwencja Piotra Praski sprawiła, że futbolówka wtoczyła się do bramki. ? Wiedzieliśmy, że w tym meczu będzie zdecydowanie łatwiej po pierwszej bramce ? komentował trener Krawczyk. Słowa potwierdziły się na boisku. Pięć minut po objęciu prowadzenia Kamil Zawadka dograł w pole karne do Talara. Nominalny obrońca, który występował dzisiaj jako pomocnik, dobrze się zastawił i po chwili oddał mocny strzał w kierunku bramki Polonii.

Gospodarze szli za ciosem. W 68. minucie w polu karnym przewracany był Wachnicki. Sędzia bez wahania wskazał na piłkarskie wapno. Rzut karny pewnie wykorzystał Kamil Zawadka. Po golu na 0:3 goście popełniali kolejne błędy w obronie. W 81. minucie prostopadłe podanie Kamila Zawadki otworzyło drogę do bramki Kępce. Zawodnik wypożyczony z Legii nie miał problemów z pokonaniem Praski. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Karol Zawadka, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Mariusza Drożdża.

Dzięki 10. sezonowemu zwycięstwu Wilga awansowała na 7. miejsce w tabeli, dające pewne utrzymanie. Do końca sezonu pozostały trzy mecze. ? Po słabym początku rundy zaczęliśmy lepiej grać. Nie odpuszczamy w kolejnych spotkaniach, w których mamy zamiar wywalczyć dziewięć punktów ? zapowiada Marek Krawczyk. W środę GKS zagra na wyjeździe ze Zniczem II Pruszków. Będzie to zaległa potyczka 19. serii spotkań.

Zadowolenia z osiągniętego celu drużyny seniorów nie krył dzisiaj prezes klubu. ? Wielu przed sezonem skazywało Wilgę jako pewniaka do spadku. Dzięki przyzwoitej pierwszej rundzie i dobrej trwającej  drugiej możemy być pewni pozostania w lidze ? mówi Waldemar Mrugała. - Chciałbym podziękować zawodnikom oraz trenerom za wielkie zaangażowanie i wolę walki ? dodaje.

Wilga Garwolin ? Polonia Iłża 5:0 (0:0)
Bramki: Kamil Zawadka 2, Piotr Talar, Michał Kępka, Karol Zawadka
Wilga: Nurzyński, Karol Zawadka, Grązka, Korgul, Mianowski (Wielgosz), Wachnicki (Makulec), Kamil Zawadka, Kowalski (Baranowski), Talar (Dróżdż), Trojanek, Kępka.