- Widzimy duży potencjał mieszkańców i aktywnych członków organizacji pozarządowych, który musi zostać wykorzystany w celu przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i wyrównywaniu szans młodych mieszkańców ? dodaje.
To co wyróżnia inne tego typu projekty to współpraca wielu stowarzyszeń. Oprócz SCIA są to: Koło Gospodyń Serbianki, KS Sporting Łaskarzew, Stowarzyszenie Historyczne Ziemi Łaskarzewskiej. Partnerami są szkoły z terenu miasta i gminy Łaskarzew, Dom Pracy Twórczej Bajka, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień, Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Pilczynie oraz Koło Gospodyń Sośninka.
Z wszystkich działań projektowych może skorzystać blisko 800 młodych ludzi ? uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich, zamieszkujących miasto lub gminę Łaskarzew. Długa i ciekawa jest lista warsztatów: dziennikarskie, pozyskiwania funduszy na realizację inicjatyw młodzieżowych, fotograficzne, plastyczne, gry na keyboardzie, historyczno?krajoznawcze czy nawet z chemii i fizyki.
Wśród zaplanowanych działań są także spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży, konkursy literackie, nauka pływania, warsztaty rękodzieła, garncarskie, kulinarne, teatralne, historyczne czy zajęcia piłkarskie. W ramach inicjatywy będzie wydawany młodzieżowy kwartalnik ?Nasze Sprawy?.
Projekt podsumowany zostanie na wakacyjnym pikniku w sierpniu 2012 roku. Projekt jest współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w kwocie 150 tys. zł, 10 tys. zł wkładu własnego zabezpieczyły samorządy miasta i gminy Łaskarzew.
Łukasz Korycki
Napisz komentarz
Komentarze