niedziela, 29 września 2024 09:17

Zawodnik Legii daje zwycięstwo Wildze

Wilga Garwolin pokonała Pogoń II Siedlce 3:0 (1:0) w meczu 22. kolejki IV ligi. Bohaterem spotkania został Michał Kępka. Zawodnik wypożyczony z Legii Warszawa był autorem dwóch bramek i asysty. 19-latek pochodzący z Izdebna (gm. Łaskarzew) popis rozpoczął już w 3. minucie gry. Pięknym podanie piętą rozpoczął akcję w środku pola. Na lewym skrzydle przejął ją Jakub Wachnicki, który podał do Łukasza Puciłowskiego. Płaskie podanie w pole karne trafiło do Kępki, który posłał piłkę obok bezradnego Piotra Antoszczuka.

Pogoń pierwszy strzał na bramkę oddała w 14. minucie. Próba Rafała Jędrzejczyka była niecelna. Im bliżej końca pierwszej połowy, tym Wilga coraz częściej gościła w polu karnym gości. W 20. minucie do kontry wybiegł Łukasz Korgul. Prostopadłe podanie do stopera GKS przeciął wychodzący Antoszczuk. Pięć minut później powinno być 1:1, ale Bartosz Kaszubowski fatalnie przestrzelił w dogodnej sytuacji. Po pół godzinie gry z boiska musiał zejść Karol Zawadka, u którego podejrzewa się zerwanie mięśnia dwugłowego.

Od 40. minuty goście musieli radzić sobie w ?10?. Drugą żółtą kartkę zobaczył Bartosz Mudent, który nie poradził sobie na lewej stronie najpierw z Wachnickim, a później z Kępką. Mimo gry w osłabieniu Pogoń była bliska strzelenia gola do szatni. W doliczonym czasie gry strzał z pola bramkowego Kaszubowskiego minął bramkę.

Po zmianie stron goście próbowali przejąć inicjatywę. Zapędy siedlczan ostudził w 56. minucie Kępka. Zawodnik Legii drugą bramkę strzelił w bliźniaczej sytuacji jak pierwszą. Jedyna różnica to podający, tym razem był nim Wachnicki. Cztery minuty później uderzenie Puciłowskiego z trzeciego metra zablokowali obrońcy Pogoni. W kolejnej akcji, po rzucie rożnym uderzenie głową nad poprzeczką przeniósł Kamil Zawadka.

W 67. minucie tylko szybkie wyjście Łukasza Mariaka na linię pola karnego uratowało Wilgę od groźnej sytuacji dla Pogoni. Bardzo dobry występ Kępka podsumował zagraniem z 75. minuty. Dośrodkowanie z prawej strony strzałem z woleja na bramkę zamienił Marcin Makulec.W końcówce goście, którzy jesienią wygrali z Wilgą 3:2, próbowali zdobyć bramkę honorową. Najbliżej trafienia był w 91. minucie Jędrzejczyk.

GKS po trzech wiosennych porażkach wreszcie zgarnął pełną pulę. To ważne, bo 22. kolejka okazała się pełna niespodzianek. ? Gra sama pozostawiała wiele do życzenia. Dzisiaj ważne były trzy punkty, nieważne w jakim stylu je zdobyliśmy. To było nam potrzebne, aby podnieść morale drużyny ? przyznał po końcowym gwizdku trener Wilgi Marek Krawczyk. ? Można pochwalić formacje ofensywne. Dzisiaj może stwarzaliśmy mniej sytuacji, ale mieliśmy za to lepszą skuteczność ? dodaje.

W środę 1 maja GKS zagra zaległe spotkanie 18. kolejki z Józefovią Józefów. Mecz w Garwolinie o godz. 17.

Wilga Garwolin ? Pogoń II Siedlce 3:0 (1:0)
Bramki: Michał Kępka 2, Marcin Makulec
Wilga: Mariak, Karol Zawadka (Wielgosz), Grązka, Korgul, Szczęśniak, Baranowski (Dróżdż), Kamil Zawadka, Kowalski (Bogusz), Puciłowski, Wachnicki (Makulec), Kępka.
Pogoń II: Antoszczuk, Mudent, Padysz, Stromecki, Łukanowski, Misiowski (Chojecki), Dołubizna, Rytel (Czarnocki), Jędrzejczyk, Buga (Jurek), Kaszubowski (Szachnowski).

aaa 29.04.2013 13:17
człowieku mam pytanie: widziałeś sie ze swoim mózgiem na oczy kiedykolwiek?? Michał jest wypozyczony z Legii (Młoda Ekstraklasa) do Wilgi. Więc de facto jest zawodnikiem Legii

Łukasz Korycki 28.04.2013 18:23
Witam, ewidentnie myli mnie Pan z kimś innym. Pozdrawiam

wg 28.04.2013 16:58
wydaje sie ze zrzucenie wagi przydaloby sie jeszcze kilku zawodnikom

a 28.04.2013 16:55
Jaki zawodnik Legii. Gdyby Kępka nie był zawodnikiem Wilgi to przecież nie mógłby grać w naszych barwach. Myślę, że tytuł artykułu nie oddaje prawdy bieżącej.

krzysiek 28.04.2013 16:39
panie Korycki rób pan zdjęcia na koniec swojego reportażu (nie mylić z końcem meczu) bo przecież często pan wychodzi przed zakonczeniem

konio 28.04.2013 14:05
Pan od Snajpera chyba nie wie co mówi,w Sobotę około 150 kibiców pora plus pogoda robią swoje w niedzielę było by 100 osób więcej. Można wejść na strony internetowe innych klubów np. Mazowsza Grójec lub Energii Kozienice .W tym drugim klubie naliczyłem na inauguracji rundy wiosennej ....15 kibiców w Grójcu ...to ho,ho około 40 w porywach do 50 ,tak więc Wilga gromadzi jedną z największych frekwencji wśród kibiców ,średnia z wszystkich meczy u siebie wynosiła by około 200-250 osób ,pamiętajmy ,ze w Garwolinie kibice to nie tylko trybuny sporo osób lubi stać przy barierkach dookoła boiska.Sporo widać także kibiców z okolicznych miejscowości Trąbki czy Pilawa a także Łaskarzew ,jeżeli ich kluby akurat nie grają u siebie meczów maja na trybunach w Garwolinie swoją reprezentację. Jedynym klubem oprócz Wilgi o takiej frekwencji jest Victoria Sulejówek ,nie wiem jak Białobrzegi być może tam jest podobnie.Musimy brać pod uwagę specyfikę czasów są komputery ,dziesiątki kanałów telewizyjnych to nie lata 80-te kiedy mecz po obiadku był jedyną rozrywką...takie są realia.Pozdrawiam!!!!konio

fan 28.04.2013 09:56
i tak zagrało 3-4 z I pogoni

gef 28.04.2013 08:59
zdjęcia zawsze robi na poczatku meczu a dużo ludzi się spóźnia. fakt ze wczoraj było nie za dużo ludzi. Więcej osób przychodzi w niedzielę ale ten mecz trzeba było zagrać w sobotę o 17 bo pierwsza Pogoń też grała i dzieki temu nie wystawili przeciwko nam zawodników z II ligi

Aleksander 27.04.2013 20:57
wielki szacun za liczę kibiców dla kogo ta 4 liga? piszę bez złośliwości na Snajper Sośninka przychodzi więcej fanów

konio 27.04.2013 18:55
Wynik jest najważniejszy ,niestety nad obroną Wilgi zbierają się czarne chmury nie daj Bóg by taki Filar tej formacji i tak na wiosnę wyjątkowo dziurawej ,jak Karol Zawadka był na dłużej wyeliminowany z gry.Chyba jakieś fatum zawisło nad Wilgą i jak nic potrzebne są egzorcyzmy...he,he.Druga niedobra wiadomość to "niespodziewane" zwycięstwa zespołów z końca tabeli ,mam swoją teorię na ten temat -Pilica jest w takim "sztosie" ,że Żyrardowianka i Mszczonowianka po prostu odpuszczają, nie mają już szans na awans więc takich "niespodzianek" z ich udziałem szczególnie w meczach wyjazdowych będzie więcej ,to niestety powoduje ,że Wilga pomimo przeciwności losu musi z determinacją walczyć o utrzymanie do samego końca. Dzisiejszy ,pierwszy z meczy o życie został wygrany i to jest najważniejsze ,niestety na piękno w grze futbolistów z Garwolina wiosną moim zdaniem nie mamy co liczyć ,zbyt duże ubytki kadrowe jak i nerwy związane z walką o utrzymanie moim zdaniem muszą odbić się na grze zespołu najważniejszy jest jednak cel -UTRZYMANIE -dlatego dopingujmy nasz zespól aby ułatwić mu to zadanie.Pozdrawiam!!!!konio

L do O 27.04.2013 18:22
Pan kapitan powinien zdecydowanie zrzucić parę kilogramów bo biega trochę jak czołg..bez hejtu ;p

Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: leki to chemia powodująca zatrucie organizmu. należy stosować wyłącznie naturalne preparaty, pokrzywa, czosnek, miód, węgiel czy spirytus to są środki zwalczające wszelkie schorzenia. Żeby zdobyć te leki nie trzeba żadnej aptekiData dodania komentarza: 28.09.2024, 21:50Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: yetiTreść komentarza: zamilcz analfabeto lub wróć do 3 klasy podstawówki. nie kompromituj się.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 16:40Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: goraTreść komentarza: odpowiedzialny za propagande pachołek gonskiData dodania komentarza: 28.09.2024, 16:15Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwieAutor komentarza: RealiaTreść komentarza: Norbert Wilbik Katarzyna Jamnicka - Kondej Marcin Jaroń Krzysztof Ośka Waldemar Trzaskowski te osoby mogą sobie pogratulować zaorania możliwości rozwoju powiatu przez pięć następnych lat. Nikt z zewnątrz nie da pieniędzy dla powiatu którego starosta na facebooku naśmiewa się z członków rządu albo bierze udział w akcjach typu "MuremzaBobrem"... Liczmy, że przy kolejnych wyborach będzie to tej piątce radnych zapamiętane. O Panu Mirosławie to nawet nie ma co pisać, bo on to na pewno nie dotrwa do końca kadencji na stołku i wcześniej spotka go kara za złożenie tej dziwnej koalicji.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 11:59Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwie