niedziela, 29 września 2024 09:14

10 minut, które wstrząsnęły Wilgą

Wilga Garwolin wiosną nie zdobyła jeszcze punktu. W 21. kolejce GKS został rozbity przez lidera Pilicę Białobrzegi 5:1 (4:0). Kluczowym momentem meczu był 10-minutowy okres pierwszej połowy, w której goście stracili cztery bramki. Pilica z nawiązka zrewanżowała się za jesienną porażkę w Garwolinie 1:2. Przez cały mecz liderzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Wyrównane były jedynie pierwsze minuty spotkania. ? Zespół Pilicy prowadził grę. My nie byliśmy w stanie stworzyć zagrożenia. Znowu zagraliśmy słabo z tyłu, popełniając błędy w obronie ? relacjonuje trener Wilgi Marek Krawczyk.

Losy spotkania rozstrzygnęły się między 22. a 32. minutą gry, kiedy gospodarze strzelili cztery bramki. Wynik zawodnicy Pilicy otworzyli z rzutu karnego podyktowanym za faul. Przy bramce na 2:0 nie popisał się Łukasz Mariak. Bramkarz GKS poślizgnął się przy rzucie wolnym i nie zdążył wybić piłki. Zbiorową odpowiedzialnością należy obarczyć obrońców Wilgi przy trzecim trafieniu miejscowych. Bramka na 4:0 była uderzeniem życia rywala z Białobrzegów.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Spokojna o wynik Pilica kontrolowała przebieg spotkania. Przewagę udokumentowała bramką. Honor gości uratował wprowadzony w drugiej połowie Piotr Szostak. W 84. minucie młody napastnik wykorzystał nieporozumienie defensorów rywala i posłał piłkę do pustej bramki.

- Graliśmy bez pięciu podstawowych zawodników. Za kartki pauzowali Kamil Zawadka, Łukasz Puciłowski i Bartek Szczęśniak. Na uraz narzekał Michał Kępka. Dwa tygodnie przerwy musi mieć Piotrek Piorun, który narzeka na bóle w kolanie. Pocieszeniem jest to, że zagrał już Daniel Bogusz, a we wtorek do treningów ma wrócić Piotrek Talar ? mówi trener Krawczyk.

W sobotę o godz. 17 Wilga zagra derbowy mecz z Pogonią II Siedlce.

Pilica Białobrzegi ? Wilga Garwolin 5:1 (4:0)
Bramka dla Wilgi: Piotr Szostak
Wilga: Mariak, Karol Zawadka (Szostak), Korgul, Grązka, Mianowski, Kowalski, Wielgosz, Edyk (Bogusz), Trojanek, Makulec (Baranowski), Wachnicki.

konio 22.04.2013 17:40
Kontuzji i kartek nie przewidzisz .większość z nich powstała w okresie przygotowawczym a nie podczas sezonu.Przyszłość Wilgi opiera się na zespołach juniorskich a nie okolicznych LZS-ach ,choć tych jestem fanem i życzę im jak najlepiej.Obecnie rocznik 96 czwarty w tabeli tyle samo punktów co lider ,rocznik 98 8 miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej na Mazowszu młodszych nawet nie zliczę ale co rok to prorok jak to powiadają Wilga ma z 6 zespołów młodzieżowych ,kiedy tak było w historii klubu -nigdy ! To musi zaprocentować potrzeba tylko kilku lat a wtedy z dzisiejszych problemów z utrzymaniem w IV lidze będziemy się śmieli. Ważne jest aby tego potencjału nie zmarnować i oby nastąpiło płynne przechodzenie młodzieży do piłki seniorskiej i w tym widzę pole do popisu dla zarządu na najbliższe lata a nie w szukaniu talentów w LZS-ach, jeżeli takowe są to podejrzewam ,że sekcja piłki nożnej żadnego rocznika nie jest zamknięta i tylko próbować swych sił i talentu.Pozdrawiam!!!!konio

L do O 22.04.2013 12:26
jak dla mnie to troche zle podejscie maja ludzie z zarzadu zeby utrzymac sie tylko w lidze..powinno walczyc sie o kazde 3 pkt w kazdym meczu..jesli trener powiedzial ze na drugi sklad wilgi nie ma co liczyc i tyle kontuzji w pierwszym to zaczynam sie bardzo bac o pozycje w tabeli na koniec sezonu..zarzad klubu powinien w tej rundzie porozgladac sie za wzmocnieniami zeby miec duzy wybor na nastepny sezon..wielu bardzo dobrych zawodnikow z okolic gra w naszych nizszych ligach chocby nawet w takich LZSach..tylko zeby mentalnosc w druzynie sie dla nich nie odbijala negatywnie a bedzie dobrze

Wojtek63 22.04.2013 09:55
"Konio zgadzam się z Tobą i też myślę, że trzeba zapomnieć o sobocie i myśleć o następnej. I dopisać wreszcie sobie te 3 punkty... W sobotę 27. kwietnia rzeczywiście może być szansa na 3 punkty- Pogoń I gra mecz o 17. W niedzielę na 100% punkty pojadą do Siedlec. Ogólnie będzie bardzo ciężko, bo Pogoń II jest bardzo blisko wydostania się ze strefy spadkowej.

Nypelka 21.04.2013 19:24
Konio zgadzam się z Tobą i też myślę, że trzeba zapomnieć o sobocie i myśleć o następnej. I dopisać wreszcie sobie te 3 punkty. Miło się czyta mądre wpisy :-) Pozdrawiam Mądralo mam wrażenie, że jesteś jakimś niespełnionym piłkarzem. Słuchaj-nabór jest cały czas. Przyjdź i pokaż co potrafisz. Z chęcią Cię zobaczę w akcji i jak się wykażesz, to nawet masz u mnie piwo :-) Pozdrawiam

kibic 21.04.2013 18:18
czytam Twoje komentarze już pod kolejnym tekstem dotyczącym Wilgi. Myślę że spokojnie możesz te swoje mądrości możesz zachować dla siebie. Wydaje CI się że jesteś zorientowny w temacie, ale chyba nie do końca

adam 21.04.2013 16:42
na obronie grał zawadka,korgól,grązka i mianowski.

aa 21.04.2013 16:41
a ty baranie tylko nagatywnie potrafisz pisac. siedzisz przed tym kompem z domu nie wychodzisz bo sie wstydzisz pokazac ludzią i całe dnie drapiesz sie po jajach

a bubu 21.04.2013 16:38
konio nie pomoze - co to za tłumaczeni ,ze lider , ze sulejowek -to kazda nastepna druzyna ma sie polożyc na bosku i czekać na worek goli, idąc dalej tym tropem z liderem 3 ligi z dyche w plecy , z2 ligi 14 ale to juz było , no a z legią ze 30 - to są jakies idiotyzmy, "fascynujące" jest też działanie motywujące konia- wszyscy z dołu wpie...., to i my mogliśmy dostać wpie..., i na koniec myśl -porażka bez konsekwencji , a są one spore i dotyczą mentalności i psychiki zawodnikow a takze odporności trenera itp ,itd ... nie proszę o więcej -serdecznie pozdrawiam

HaHa 21.04.2013 11:59
Kibice teraz zaczną śpiewać: Okręgówka, okręgówka GKS!

Subiektywny 21.04.2013 11:58
Tak, czepiajmy się trenera za każdą decyzje... popatrzcie lepiej na skład i pomyślcie logicznie. Co do Bogusza, nie ma co porównywać gościa który leczył kontuzje 2 miesiące, z gościem któremu nie chce sie trenować.... koniec tematu. jeżeli "KAŻDY" jest, albo "KAŻDYCH" jest kilku to mieli szanse przez ostatnie 3 mecze... /ja bym chętnie usłyszał o kogo chodzi BO GRALI WSZYSCY.../ podsumowując: Panowie, jeżeli ktoś ma jakieś 'ALE do trenera to proponuję przyjść na trening i mu o tym powiedzieć a nie szukać byle pretekstu aby PISAĆ W INTERNECIE. ps. pozdrawiam wiernych kibiców! Tylko GKS !

madrala 20.04.2013 21:13
Bogusz nie trenowal kilka miesiecy, a zagral to niech trener bedzie odpowiedzialny i kazdego teraz wpuszcxa bo kazdy sie przyda!!!!

konio 20.04.2013 20:05
słowa starego konia ...prawdziwy kibic jest ze swoim zespołem na dobre i na złe.Wynik zgodny z przewidywaniami .pisałem trzy dni temu ,że ten mecz jest do odpuszczenia ponieważ przy tym szpitalu jaki panuje w klubie nie było szans na nawiązanie wyrównanej walki z zespołem który trzy dni temu rozbił w podobnym stosunku mocny przecież Sulejówek (mecz z podobnym scenariuszem tylko należy odwrócić połowy) i jest zdecydowanym faworytem do awansu.Cieszy mnie bramka Szostaka.Panowie tak jak w tytule -Reset , mecz z Pogonią II potraktować jak pierwszy w sezonie ,nas interesuje utrzymanie ,czyli konkretnie 12 miejsce gwarantujące ten cel ,nikt przy zdrowych zmysłach nie liczy na więcej znając sytuację kadrową zespołu. Doszły kolejne kłopoty i ból głowy trenera jest jeszcze większy ale Panie Marku (absolutnie nie wchodzę w kompetencje) może zagrać w meczu z Siedlcami parą napastników Szostak -Kępka ,jeżeli się nie sprawdzą można zawsze któregoś zmienić ja bym spróbował z młodymi w ataku tym bardziej ,że dużego wyboru nie ma.Na koniec na pocieszeni ,cały dół tabeli w dzisiejszym dniu przegrał swoje mecze,także porażka bez konsekwencji. Pozdrawiam!!!!konio

a 20.04.2013 19:11
Na stronie 90 minut wynik brzmi 6:1 dla Pilicy

wtf 20.04.2013 18:31
jakie derby?? mocno z tym przesadziliście

celma 20.04.2013 18:13
Wilga to PATAŁACHY Do gnoju z nimi.

Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: leki to chemia powodująca zatrucie organizmu. należy stosować wyłącznie naturalne preparaty, pokrzywa, czosnek, miód, węgiel czy spirytus to są środki zwalczające wszelkie schorzenia. Żeby zdobyć te leki nie trzeba żadnej aptekiData dodania komentarza: 28.09.2024, 21:50Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: yetiTreść komentarza: zamilcz analfabeto lub wróć do 3 klasy podstawówki. nie kompromituj się.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 16:40Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: goraTreść komentarza: odpowiedzialny za propagande pachołek gonskiData dodania komentarza: 28.09.2024, 16:15Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwieAutor komentarza: RealiaTreść komentarza: Norbert Wilbik Katarzyna Jamnicka - Kondej Marcin Jaroń Krzysztof Ośka Waldemar Trzaskowski te osoby mogą sobie pogratulować zaorania możliwości rozwoju powiatu przez pięć następnych lat. Nikt z zewnątrz nie da pieniędzy dla powiatu którego starosta na facebooku naśmiewa się z członków rządu albo bierze udział w akcjach typu "MuremzaBobrem"... Liczmy, że przy kolejnych wyborach będzie to tej piątce radnych zapamiętane. O Panu Mirosławie to nawet nie ma co pisać, bo on to na pewno nie dotrwa do końca kadencji na stołku i wcześniej spotka go kara za złożenie tej dziwnej koalicji.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 11:59Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwie