niedziela, 29 września 2024 07:25

Nabytek z Legii strzela w sparingu Wilgi

Zawodnik Legii Warszawa Michał Kępka najbliższe pół rok spędzi na wypożyczeniu w IV-ligowej Wildze Garwolin. 19-letni ofensywny pomocnik strzelił dwa gole w wygranym przez GKS sparingu z Mazovią Mińsk Mazowiecki 5:1 (2:0). Był to ostatni mecz kontrolny podopiecznych Marka Krawczyka przed rundą wiosenną. Trener Wilgi piłkarza urodzonego w 1993 roku dobrze zna z Mazowsza Miętne. Prosto spod Garwolina Michał Kępka przeszedł do Legii Warszawa, gdzie szlifował talent w tamtejszej akademii piłkarskiej. Latem ubiegłego roku pomocnik drużyny Młodej Ekstraklasy był testowany przez Armina Tomalę w II-ligowym Radomiaku Radom. W ostatnich miesiącach 19-latek leczył kontuzję. W lutym Michał Kępa zagrał w sparingu II-ligowej Concordii Elbląg. Najbliższe pół roku legionista pochodzący z gminy Łaskarzew spędzi na wypożyczeniu w IV-ligowej Wildze Garwolin.

? Doszliśmy do porozumienia z menadżerem zawodnika. Michał będzie u nas grał do końca czerwca. Kiedy trenowałem go w Mazowszu grał jako napastnik. W Legii występował na pomocy, ale w Wildze widzę go w ataku ? mówi trener Wilgi Marek Krawczyk. ? Michał ma ciąg na bramkę, co zaprezentował w dzisiejszym sparingu ? dodaje.

Debiut w koszulce GKS piłkarz Legii miał wymarzony. W meczu z Mazovią Mińsk Mazowiecki (siedlecka Liga Okręgowa) 19-latek pojawił się na boisku w Miętnem w drugiej połowie meczu. Nabytek Wilgi strzelił dwa gole po prostopadłych podaniach z głębi pola. Ostatecznie GKS wygrał 5:1. Przed przerwą dwukrotnie trafił Piotr Piorun. Oprócz Michała Kępki na listę strzelców wpisał się Marcin Makulec. Mińszczanie honorową bramkę strzelili w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

Mecz z Mazovią był ostatnim sparingiem GKS przed rundą wiosenną. Pierwszym rywalem po zimowej przerwie będzie Mazowsze Grójec. Spotkanie w sobotę 16 marca o godz. 15. Podsumowanie przygotowań Wilgi wkrótce.

Wilga Garwolin ? Mazovia Mińsk Mazowiecki 5:1 (2:0)
Bramki dla Wilgi: Piotr Piorun 2, Marcin Makulec, Michał Kępka 2
Wilga: Mariak (Nurzyński), Karol Zawadka, Grązka (Korgul), Szczęśniak, Talar (Mianowski), Wielgosz (Drożdż), Kowalski (Kamil Zawadka), Puciłowski, Makulec, Piorun (Kępka), Wachnicki (Szostak).