niedziela, 29 września 2024 07:22

Ruch rozjechany przez Wilgę

Po dwóch porażkach tym razem w dobrych humorach sparing kończyli zawodnicy Wilgi Garwolin. GKS pokonał w Miętnem Ruch Ryki 5:1, mimo, że na pół godziny przed końcem przegrywał. Mecz z reprezentującym także IV ligę, ale lubelską, Ruchem Ryki dla Wilgi mógł rozpocząć się kapitalnie. Już w pierwszej akcji Łukasz Puciłowski miał okazję skarcić obrońców rywali, którzy popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki. Zawodnicy z Ryk groźnie kontratakowali. Dwukrotnie piłka posłana w stronę bramki Piotra Nurzyńskiego minimalnie minęła słupek.

Zdecydowanie lepiej Wilga zaprezentowała się w drugiej połowie. Choć pierwsze akcje po zmianie stron były bardziej udane dla gości. W 65. minucie Ruch objął prowadzenie. Podrażnieni piłkarze z Garwolina szybko próbowali wyrównać. Udało się to Puciłowskiemu, którego strzał z 25 metrów zdjął przysłowiową pajęczynę z bramki przeciwnika. ? Utrzymywaliśmy się dłużej przy piłce i stwarzaliśmy kolejne sytuacje. Wykorzystaliśmy także słabość rywala, który opadł z sił ? komentuje trener Wilgi Marek Krawczyk.

Autorem kolejnych trafień był Piotr Piorun. Na 4:1 podwyższył wprowadzony po przerwie Jakub Wachnicki. Wynik strzałem z rzutu karnego ustalił Puciłowski. Wcześniej piłkarz Ruchu ręką zatrzymał piłkę zmierzającą do bramki.

- Nie ma co wpadać w huraoptymizm ? tonuje emocje po wysokim zwycięstwie szkoleniowiec GKS, który coraz częściej desygnuje do składu dwóch napastników. Przed dzisiejszym meczem trener nie mógł skorzystać z kontuzjowanych Pawła Edyka, Pawła Trojanka i Daniel Bogusza. Ten ostatni będzie brany pod uwagę przy wystawianiu składu prawdopodobnie dopiero w kwietniu. Do Miętnego nie przyjechali Piotr Talar, Kamil Zawadka i Mariusz Dróżdż.

Za tydzień o godz. 13 w Miętnem Wilga zagra z występującym w drugiej grupie mazowieckiej IV-ligi Podlasiem Sokołów Podlaski. Będzie to przedostatni sparing przed rundą wiosenną.

Wilga Garwolin ? Ruch Ryki 5:1 (0:0)
Bramki dla Wilgi: Łukasz Puciłowski 2, Piotr Piorun 2, Jakub Wachnicki
Wilga: Nurzyński (Mariak), Karol Zawadka, Korgul, Grązka (Szczęśniak), Mianowski, Wielgosz (Baranowski), Puciłowski, Kowalski, Makulec (Wachnicki), Piorun, Szostak.