niedziela, 29 września 2024 07:26

Wilga wygrywa w Sobolewie

12 drużyn wystąpiło w IV Otwartym Halowym Turnieju Piłki Nożnej ?Piłkarska przyszłość na hali w Sobolewie?. Zmaganiom patronuje dyrektor Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza. W niedzielę w miejscowej hali wystąpili młodzi piłkarze z roczników 2000 i młodszych. Po rozgrywkach grupowych drużyny zmierzyły w pojedynkach o kolejne miejsce w turnieju. 11. pozycja przypadła Promykowi Sobolew II, który pokonał 4:0 Orła Unin. Dwa oczka wyżej uplasował się Błysk Wielgolas po wygranej 4:2 z UKS 141 Warszawa. Z 7. miejscem z Sobolewa wyjechała Delta Warszawa, która okazała się lepsza od Dąbrówki Mińsk Mazowiecki 3:0. 5. pozycję wywalczyli gospodarze pokonując Mazowsze Miętne 1:0.

W pierwszym półfinale Pogoń Siedlce gładko uporała się z AON Rembertów 5:1. Więcej emocji było w drugim meczu o finał. Dopiero rzuty karne wyłoniły lepszą drużynę z pary Wilga Garwolin ? MKS Ryki. W regulaminowym czasie był remis 1:1. Brąz sobolewskiego turnieju odebrali zawodnicy z Ryk po zwycięstwie z Rembertowem 3:1. W wielkim finale Wilga była bezlitosna dla kolegów z Siedlec ogrywając Pogoń 5:0.

Jak informuje organizator Andrzej Goliszewski, królem strzelców zawodów został Konrad Pluta z Pogoni. Najlepszym bramkarzem wybrano Bartłomieja Kałaskę z Ryk, a najlepszym zawodnikiem Szymona Szulca z Wilgi Garwolin. Zespoły z trzech czołowych miejsc otrzymały puchary oraz medale. Pozostałe zespoły wyjechały z Sobolewa z upominkami, a wyróżniający się piłkarze ze statuetkami.

Organizatorzy turnieju: ULKS Promyk Sobolew, Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Sobolewie, Hala Sportowa przy Zespołach Szkół w Sobolewie, Urząd Gminy w Sobolewie.