niedziela, 29 września 2024 07:21

Zamiast ligi zagrali w turnieju (wideo)

Z trzecim miejscem w Międzywojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej ze Stoczka Łukowskiego wrócili zawodnicy SPS 4CV Garwolin. Dodatkowym wyróżnieniem dla III-ligowca był tytuł najlepszego blokującego. W dwudniowym turnieju wzięło udział 17 drużyn z trzech województw. W sobotę rozegrano turnieje eliminacyjne. W Kisielisku zespół 4CV zmierzył z Ładownią Łuków, Armatami Okrzeja i FRL Lublin. Pierwszy dzień zmagań był niezwykle udany. 4CV wygrał wszystkie mecze gładko 2:0. Co ciekawe rywale w żadnej partii nie zdobyli więcej niż... osiem oczek.

Za zwycięstwo ?małego turnieju? siatkarzy z Garwolina zakwaterowano w urokliwym zajeździe Rosa. Niedzielnymi rywalami 4CV, już w Stoczku Łukowskim, w drugiej fazie grupowej były zespoły Banku Spółdzielczego Łuków oraz Avensu Stoczek Łukowski. Mecz z łukowianinami nie ułożył się po myśli graczy z Garwolina. BS wygrał 2:0 (21:19, 21:19 ? na tym etapie sety były rozgrywane do 21). W spotkaniu z było już zdecydowanie lepiej. Gospodarze turnieju przegrali 0:2.

Drugie miejsce w grupie sprawiło, że 4CV zmierzył się w meczu o trzecie miejsce. Rywalizacja z Dragonem Wojcieszków zakończyła się pewną wygraną zawodników z Garwolina 2:0. Turniej wygrał III-ligowy rywal SPS Sparta Grodzisk Mazowiecki, która pokonała w finale BS Łuków.

- Przegrywając jedynie dwa sety zajęliśmy trzecie miejsce. Pozostał spory niedosyt ? komentuje występ w Stoczku Łukowskim Kamil Baran. Na pocieszenie środkowemu 4CV został tytuł najlepszego blokującego imprezy.

Najbliższą okazją do obejrzenia siatkarzy w Garwolinie będzie ligowy mecz z Metrem Warszawa w niedzielę 24 lutego o godz. 13 w hali przy ZSP nr 2. Uwaga. Niedzielny mecz został przełożony na 17 marca.

4CV: Baran, Jakubowski, Trzmielewski, K. Zawisza, Ozimek, Kisiel, Zygadło(libero) oraz Grabowski, Antonik, Kurek, Wilki.

Dzięki uprzejmości wiernych fanek 4CV przygotowaliśmy krótki materiał wideo z turnieju.