niedziela, 29 września 2024 05:26

Zwycięstwo 4CV okupione krwią

Pewne zwycięstwo w niewiele ponad godzinę odnieśli zawodnicy 4CV. SPS pokonał w 13. kolejce zespół z Makowa Mazowieckiego 3:0 (17, 21, 26). Pech nie ominął środkowego z Garwolina. Kamil Baran nie dotrwał do końca meczu. Przed spotkaniem kibice nie mogli wyobrazić sobie innego wyniku niż 3:0 dla gospodarzy. Goście z Makowa z jedną wygraną zajmowali ostatnie miejsce w tabeli. Zgodnie z przewidywaniami drużyna 4CV zdobyła komplet punktów. Po dwóch pierwszych gładko wygranych setach, najwięcej emocji było w trzeciej części gry. O zwycięstwie przesądziła gra na przewagi.

O pechu 13. kolejki może mówić Kamil Baran. W ostatnim secie środkowy bloku z Garwolina niefortunnie upadł na parkiet. Polała się krew. Rozcięta broda uniemożliwiła rosłemu siatkarzowi dokończenie meczu. Z hali przy ZSP 2 zawodnik udał się do lekarza.

Jak donosi statystyk drużyny Karol Krawczyk, najskuteczniejszym graczem SPS był Maciej Antonik. Jego dorobek to 18 punktów, w tym 3 zdobyte blokiem i 2 po asach serwisowych. Granicę 10 punktów przekroczył także Damian Wilki (11). Mimo kontuzji Kamil Baran zapisał na swoim koncie 5 punktowych ataków i 4 skuteczne bloki. Niemal perfekcyjnie na przyjęciu zagrał Marcin Ozimek. Na pozycji libero dobre zawody rozegrał zastępujący Jakuba Saganka Damian Zygadło.

Następny mecz 4CV rozegra w czwartek. Mecz z MDK Warszawa będzie rozegrany awansem jako spotkanie 16. kolejki.

SPS 4CV Garwolin ? UKS Dwójka Maków Mazowiecki 3:0 (17, 21, 26)

4CV: Antonik, Ozimek, Baran, Kisiel, Wilki, Trzmielewski, Zygadło (libero) ? Mikulski, Jakubowski, K. Zawisza, Kurek.