niedziela, 29 września 2024 03:17

6. kolejka GLH: Zacięte mecze na Nowy Rok

Amur Wilga dogania w tabeli pauzującego w 6. kolejce Cel Helenów. Gminna Liga Halowa Futsal Cup 2012/2013 zbliża się do półmetka. Kolejna seria spotkań została rozegrana w Święto Trzech Króli. Nie zawiedli kibice, którzy licznie wypełnili halę przy Szkole Podstawowej w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej. W 6. serii spotkań fani nie mogli narzekać na brak emocji i wielu bramek. W pierwszym meczu premierowe punkty w lidze zdobyli zawodnicy łaskarzewskich Działek. Już do przerwy prowadzili 3:1. Przez całe spotkanie kontrolowali przebieg gry, nie dopuszczając rywali skradających oklaski do wielu sytuacji podbramkowych.

Złodzieje Oklasków ? Działki Łaskarzew 4:7(1:3)
Bramki: Artur Krawczyk 8?, Artur Pietryka 33? k.p., Łukasz Majewski 35?, Mariusz Jóźwicki 40 k.p.(Złodzieje) - Łukasz Rutkowski 7?, 27?, 34?, Michał Wytrychowski 10?, 10?, Sylwester Majcher 21?, Marek Sierański 30?(Działki)
Zawodnik meczu: Łukasz Rutkowski(Działki)

Rywalizacja Amura z Granatami była najciekawszym pojedynkiem tej kolejki GLH. Goście z Wilgi w przypadku zwycięstwa zrównaliby się punktami z liderującym Celem Helenów. Być może presja wyniku sprawiła, że to Granaty był stroną dominującą. Łaskarzewianie prowadzili 2:0 i 5:3, by ostatecznie podzielić się punktami z rywalami.

Amur Wilga ? Granaty Łaskarzew 5:5(3:4)
Bramki: Kacper Szczepański 10?, 13?, Michał Strzeżek 15?, Wojciech Parol 37?, Przemysław Głowala 37?(Amur) - Mateusz Jóźwicki 14?,33?, Grzegorz Wolski 5?, Piotr Jaworski 9?, Piotr Narojczyk 19?(Granaty)
Zawodnik meczu: Bartłomiej Kwiatkowski (Granaty)

Piłkarską kanonadę urządzili sobie zawodnicy Robsona, którzy rozgromili Kosiarzy z Sośninki 16:5. Większość z 21 bramek meczu padło po przerwie. Najwięcej goli dla zwycięzców uzbierał Tomasz Cichecki, zdobywca 5 trafień.

Robson Team Łaskarzew ? Kosiarze Firma Zające Sośninka 16:5 (6:2)
Bramki: Tomasz Cichecki 13?,27?,36?,38?,40?, Cezary Jóźwicki 2?,7?,26?,34?, Kacper Kozikowski 12?,37?,38?, Michał Zalewski 8?,31?, Paweł Bukowski 19?, Łukasz Piesio 25? (Robson) - Marcin Parzyszek 30?,35?, Dawid Baran 10?, samobójcza 7?,29? (Kosiarze)
Zawodnik meczu: Tomasz Cichecki (Robson)

W kolejnym meczu wynik może zaskakiwać. Wisła przegrała z Imprezą 4:8. Przed zmianą stron spotkanie było wyrównane. W drugiej połowie Impreza niemal do perfekcji opanowała sztukę wyprowadzania kontr. Co ciekawe w bramce zespołu z Sośninki z konieczności stanął zawodnik z pola Karol Zowczak.

Wisła Podwierzbie ? Impreza Sośninka 4:8 (3:4)
Bramki: Emil Kuczyński 14?, 39?, Damian Krupa 16?, Kamil Krupa 19? (Wisła) - Przemysław Pawlik 34?,36?,37?, Adam Paszkowski 1?,33?, Filip Rutkowski 13?,18?, Waldemar Paszkowski 7? (Impreza)
Zawodnik meczu: Przemysław Pawlik (Impreza)

Pojedynek Mieszanki z Top Team to kolejna gra, która dostarczyła kibicom wiele emocji. Mecz obfitował w zwroty akcji. Na 5 minut przed końcem skazywana na porażkę drużyna Top Team wyrównała stan rywalizacji. Szalę zwycięstwa na korzyść Mieszanki przechylił Grzegorz Korycki. Bardzo dobra gra Albera Kowalczyka w wygranym zespole sprawiła, że przyznano mu tytuł zawodnika kolejki.

Mieszanka Wybuchowa ? Top Team Wola Rowska 4:3(2:1)
Bramki: Grzegorz Korycki 37?,39?, Daniel Paziewski 3?, Piotr Brzostowski 15? (Mieszanka) - Mateusz Konopacki 16?,35?, Daniel Ostrowski 40? (Top Team)
Zawodnik meczu: Grzegorz Korycki(Mieszanka)

Na zakończenie noworocznej kolejki kibice zobaczyli rekordową wygraną ligi. Rekord wyśrubowali gracze Weekendu, którzy średnio co 2 minuty trafiali do bramki Twistera. Już po pierwszej połowie, zakończonej wynikiem 0:13, piłkarzom Twistera odechciało się grać.

Twister Łaskarzew ? Weekend Łaskarzew 1:21 (0:13)
Bramki: Rafał Świder 8?,11?,18?,26?,38?, Hubert Świder 14?,24?,25?,34?, Sebastian Kaczyński 17?,19?,20?,28?, Albin Kaczyński 19?,29?,39?, Wojciech Buhowicz 3?,6?, Daniel Wójcik 4?,13?, Seweryn Brzostowski 16? (Weekend) - Szymon Brojek 21? (Twister)
Zawodnik meczu: Rafał Świder(Weekend)

W tabeli po 6. kolejkach prowadzi Cel Helenów przed Amurem i Mieszanką. Szczegóły.