niedziela, 29 września 2024 03:18

2. kolejka GLH: Zmiana lidera

Cel Helenów to jedyna niepokonana drużyna w Gminnej Lidze Halowej Futsal 2012/2013. 2. serię spotkań rozegrano 16 grudnia. Na początek 2. kolejki zmierzyły się drużyny, które na inaugurację nie odniosły zwycięstwa. Spotkanie było wyrównane do 10. minuty, kiedy Działki strzeliły bramkę kontaktową na 1:2. Później Robson aż 14-krotnie pokonał bramkarza rywali. Drużyna Działek musiała sobie radzić bez przebywającego na trenerskim stażu w Gelschenkirchen trenerem Radomiaka Radom Armina Tomali.

Po zwycięstwie 8:4 nad Top Team Wola Rowska na pozycję lidera awansował Cel Helenów.

Bez punktu pozostaje zespół Kosiarzy. Tym razem drużyna z Sośninki przegrała z Wisłą Podwierzbie 3:13. Wyrównane były jedynie pierwsze minuty spotkania. Później zawodnicy grający na co dzień w maciejowickiej Wiśle trafiali seryjnie do bramki Kosiarzy.

Miłe złego początki ? tak można podsumować mecz Twistera z Imprezą. Ci pierwsi prowadzili po celnym strzale w pierwszej minucie. Później jednak gole zdobywali jedynie ?Imprezowicze?.

Faworytem w meczu Złodziei i Weekendu byli ci drudzy. Do przerwy Weekend prowadził 2:0, ale ambitna postawa i gra do końca pozwoliła Złodziejom na wyrównanie stanu meczu. Co warte podkreślenia, 4 bramki w ciągu 40-minutowego meczu futsalu to rzadkość.

Mecz godny miana hitu kolejki obejrzeli na zakończenie 2. kolejki. Liderujący Amur podejmował bardzo silną drużynę Mieszanki. Najpierw inicjatywa należała do Mieszanki Wybuchowej, ale z czasem Amur doszedł rywala i emocji nie brakowało. Na 7 minut przed końcem gracze z Wilgi strzelili bramkę kontaktową na 3:4. 3 minut później Dariusz Zając z Mieszanki ustalił wynik meczu.

Po 2. kolejce3 zawodników lideruje w klasyfikacji strzelców. Daniel Paziewski (Mieszanka), Michał Zalewski (Robson), Tomasz Cichecki (Robson) mają na koncie po 8 goli. Najlepiej podającym jest Dariusz Zając (Mieszanka) z 4 asystami na koncie. Klasyfikacji najlepszych bramkarzy przewodzi Daniel Fic (Cel).

Szczegóły i tabela

Wyniki 2. kolejki (16 grudnia)

Robson Team Łaskarzew ? Działki Łaskarzew 16:3

Bramki: Tomasz Cichecki 3?, 4?, 22?, 30?, 34?, Michał Zalewski 18?, 28?, 37?, Cezary Jóźwicki 15?, 25?, 35?, Tomasz Borkowski 20?, Maciej Błachnio 11?, Paweł Bukowski 19?, Łukasz Piesio 24?, samobójcza 33? (Robson) - Sylwester Majcher 10?, Michał Wytrychowski 38?, Adam Flisek 40?(Działki)

Zawodnik meczu: Tomasz Cichecki (Robson)

Top Team Wola Rowska ? Cel Helenów 4:8

Bramki: Artur Balas 14?, 29?, Łukasz Poświata 10?, Mateusz Konopacki 24? (Top) - Michał Wiśnioch 15?, 36?, Konrad Czyżewski 1?, 13?, Radosław Teperek 19?, Tomasz Woźniak 18?, Daniel Fic 27?, Maciej Wróbel 40? (Cel)

Zawodnik meczu: Daniel Fic (Cel)

Wisła Podwierzbie ? Kosiarze Firma Zające Sośninka 13:3

Bramki: Damian Krupa 9?, 34?, 35?, 36?, Rafał Sitnik 30?, Grzegorz Sitnik 40', Mateusz Pracz 10?, 22?, Kamil Krupa20?, 39?, Emil Kuczyński 11?, 31?, Damian Baran 27? (Wisła) - Bartosz Pyza 11?, 37?, Dariusz Paziewski 38? k.p. (Kosiarze)

Zawodnik meczu: Damian Krupa(Wisła)

Twister Łaskarzew ? Impreza Sośninka 1:10

Bramki: Paweł Brojek 1? (Twister) - Karol Zowczak 1?, 36?, Waldemar Paszkowski 28?, 35?, Filip Rutkowski 17?, 19?, Adam Paszkowski 26?, Damian Richert 8?, samobójcza 30?, 33?(Impreza)

Zawodnik meczu: Karol Zowczak(Impreza)

Złodzieje Oklasków ? Weekend Łaskarzew 2:2

Bramki: Mariusz Jóźwicki 33?, Artur Krawczyk 37? (Złodzieje) - Wojciech Buhowicz 12?, Mateusz Mikulski 28? (Weekend)

Zawodnik meczu: Artur Pietryka(Złodzieje)

Amur Wilga Juniorzy ? Mieszanka Wybuchowa 3:5

Bramki: Wojciech Parol 20?, Damian Banasiewicz 26?, Przemysław Głowala 33? (Amur) - Daniel Paziewski 2?, 12?, Grzegorz Korycki 27?, Piotr Brzostowski 29?, Dariusz Zając 36?(Mieszanka)

Zawodnik meczu: Albert Kowalczyk(Mieszanka)