niedziela, 29 września 2024 03:25

Porażka w tie-breaku

W trzecim kolejnym meczu III ligi zespół 4CV przegrał po pięciosetowym pojedynku. W sobotę lepszy okazał się zespół KS Metro Warszawa, który wygrał w stolicy 3:2 (-23, -22, 23, 20, 9). Termin rozgrywania meczu 7. kolejki był nietypowy jak dla zawodników z Garwolina. Do Warszawy drużyna 4CV wyjechała w sobotni poranek. 2 pierwsze sety zapowiadały przełamanie złej passy 4 porażek z rzędu. Konsekwentna gra dała przyjezdnym prowadzenie 2:0 w setach.

- Później zabrakło nam ?powietrza? z każdym setem wyglądaliśmy coraz gorzej fizycznie. Mieliśmy trening w piątek wieczorem, ale chłopcy mówili, że czują się dobrze ? przyznaje trener 4CV Edmund Kopyść. ? Zawiodły skrzydła i atak, gdzie nie mieliśmy dużej skuteczności ? dodaje. Kluczową partią dla losów spotkania był 3. set. Goście z Garwolina prowadzili już 21:19, by w jednym ustawieniu stracić 3 kolejne punkty.

Na nietypowej pozycji mecz z Metrem zagrał Marcin Jakubowski. Ustawienie na środku siatki, wobec absencji Damiana Wilkiego, okazało się niezłym posunięciem. Nominalny przyjmujący zdobył 10 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny Edmunda Kopyścia był Kamil Baran, zdobywca 23 oczek.

Dla SPS była to 6. porażka, w tym trzecia z rzędu po tie-breaku. W niedzielę przed własną publicznością 4CV zagra z zespołem AS Łomianki, który nie wygrał jeszcze meczu w tym sezonie. Mecz o godz. 13 w hali ZSP nr 2 w Garwolinie przy ul. II Armii WP.

KS Metro Warszawa? 4CV Garwolin 3:2 (-23, -22, 23, 20, 9)

4CV: Grabowski (4), Kisiel (11), Ozimek (7), Antonik (12), Baran (23), Jakubowski (10), Saganek (libero) ? K. Zawisza (1), Mikulski.