niedziela, 29 września 2024 01:22

Siatkarki z Gończyc mistrzyniami województwa

Znakomicie w finale Mazowieckiej Gimnazjady LZS w siatkówce dziewcząt wypadły uczennice Gimnazjum w Gończycach (gm. Sobolew). Ostatni akcent tegorocznych rozgrywek odbył się wczoraj w Małkini. Podopieczne Ireneusza Kalbarczyka w meczach grupowych odprawiły z kwitkiem najlepsze zespoły regionów płockiego (Mchów) i radomskiego (Iłża). Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem 2:0. Takim samym wynikiem zakończyła się półfinałowa gra ze Szreńskiem (mistrzynie regionu ciechanowskiego).

Najbardziej zacięty był pojedynek finałowy z Nieporętem z rejonu warszawskiego. - Aby wygrać ten pojedynek nasze dziewczęta musiały wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Drużyna z Nieporętu miała w swoim składzie siatkarkę mierzącą prawie 190 cm wzrostu, która we wcześniejszych pojedynkach wprost demolowała zespoły przeciwne ? mówi trener siatkarek z Gończyc.

Losy pierwszego seta ważyły się do ostatniej chwili ale to nasz zespół okazał się lepszy. W drugim secie od początku prowadziły siatkarki spod stolicy. Przy stanie 17:20 miały trzy piłki setowe (sety do 21).Udana seria zagrywek i przemyślane ataki skrzydłowych z Gończyc doprowadziły do remisu po 20. W tym momencie nasz zespół wykazał większą odporność psychiczną zwyciężając seta na przewagi i cały mecz 2:0.

Radości naszych siatkarek nie było końca. Jest to historyczny pierwszy złoty medal siatkarek z powiatu garwolińskiego na tego typu imprezie. Warto dodać, że do eliminacji tych rozgrywek przystąpiło w województwie mazowieckim prawie 100 zespołów ze wsi i małych miast z sześciu regionów: ciechanowskiego, ostrołęckiego, siedleckiego, warszawskiego, płockiego, radomskiego.

- Na ten sukces pracowaliśmy od sześciu lat. Pierwsze treningi rozpoczęły się w klasie IV szkoły podstawowej. Obecnie trzon zespołu stanowią uczennice III klasy sportowej. Wszystkie dziewczęta bardzo chętnie ćwiczą. W zespole panuje atmosfera koleżeństwa i przyjaźni. Sukcesy siatkarek są dumą dla rodziców, szkoły i lokalnego środowiska ? podkreśla Ireneusz Kalbarczyk.