piątek, 27 września 2024 09:15

Nadzieja na awans po przegranym barażu

Zawodnikom SPS 4CV nie udał się rewanż na zespole MMKS Mińsk Mazowiecki. Gospodarze przegrali w piątek 1:3 (18, -24, -23, -22). Jest jednak nadzieja, że drużyna 4CV zagra na parkietach III ligi. Zdecydowanie najlepszą grę miejscowych kibice oglądali w pierwszym secie. Zadanie SPS ułatwiali goście, którzy popełniali wiele prostych błędów. Po stronie gospodarzy bez zarzutu funkcjonowało przyjęcie, co ułatwiało rozegranie.

Później jednak mińszczanie, którzy do Garwolina przyjechali w zaledwie 8-osobowym składzie, grali lepiej. Pierwsze ataki były skuteczne, a silniejsza zagrywka sprawiała problemy rywalom zza miedzy. Szkoda końcówek drugiej i trzeciej partii, w których do pełni szczęścia zabrakło ?zimnej głowy?. ? Do 20. punktu gramy super, później zaczyna nam drżeć ręka w ataku i zagrywce ? przyznał po meczu Artur Kaczyński. Trener SPS pojawił się na rozegraniu w trzecim secie.

Po ugraniu drugiego seta z miejscowych zawodników zeszło powietrze. Smutek na twarzy było widać na parkiecie. W czwartej części gry wyrównana walka trwała do stanu 17:17. - Goście wykorzystali naszą dziurę na środku bloku. Z konieczności, jako drugi środkowy, zagrał Kuba Nurzyński, a Artur Zawisza grał z niewyleczoną kontuzją ? analizował trener Kaczyński.

Mimo 2-krotnej porażki w dwumeczu barażowym, jest szansa, że zawodników 4CV zobaczymy w przyszłym sezonie na parkietach III ligi. ? Krążą słuchy, że wycofa się Mogielnianka, a III liga zostanie rozszerzona do 12 zespołów ? zaznacza trener. Artur Kaczyński dziękuje publiczności, która spisała się dzisiaj na medal.

4CV: Baran, Nurzyński, Trzmielewski, Kurek, Kisiel, Ozimek, Saganek (libero) ? Kaczyński, Bieńko, Zawisza.