piątek, 4 października 2024 14:19

Garwolińskie szkoły najlepsze w Rummikub

Wciągająca, emocjonująca, nieprzewidywalna, a do tego edukacyjna. Gra Rummikub ma coraz więcej fanów. 1 października w Garwolinie odbyły się I Mazowieckie Mistrzostwa Szkół w Rummikub. Wśród 16 szkół z całego Mazowsza Garwolin okazał się najlepszy.

Zaletą gry Rummikub jest to, że grać może każdy z każdym – bez względu na wiek. Bo to nie wiek się liczy, a spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia i szybkość. Garwolin już niejednokrotnie był organizatorem turniejów w Rummikub. 1 października po raz pierwszy odbyły się Mazowieckie Mistrzostwa Szkół, w których udział wzięło 63 zawodników z 16 szkół z całego Mazowsza. Swoich przedstawicieli miały takie miasta jak Warszawa, Marki, Konstancin-Jeziorna, Radom czy Mińska Mazowiecki. Nie zabrakło także szkół z samego Garwolina oraz z terenu powiatu garwolińskiego.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, która objęła patronat honorowy nad wydarzeniem, Jarosław Kargol – dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, które było głównym organizatorem mistrzostwa oraz Aneta Brzozowska, koordynator turniejów Rummikub organizowanych w Garwolinie.

Przez kilka godzin uczestnicy rywalizowali ze sobą na hali sportowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, rozgrywając gry w kilku rundach. W sumie zawodnicy rozegrali po 14 gier.

Mistrzem został Jakub Mucha (ZS2 Garwolin). Drugie miejsce zajął Jakub Mazurek  (SP 312 Warszawa). Trzecie miejsce wywalczyła Kasia Brzozowska (SP5 Garwolin), a czwarte zajął Adam Leszczyński (ZSE Mińsk Mazowiecki). Do laureatów trafiły nie tylko pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.

Najlepsza czwórka turnieju zakwalifikowała się do udziału w Mistrzostwach Polski Szkół, które odbędą się już 25 października w Sztumie. Dodatkowo Jakub Mucha stał się pierwszym zakwalifikowanym na Mistrzostwa Polski 2025.

W klasyfikacji ogólnej szkół Garwolin okazał się wyjątkowo niegościnny. Szkoły z naszego powiatu zajęły pierwszych siedem miejsc. Dzięki wynikom ostatniej rundy, o 160 małych punktów zwyciężył Zespół Szkół nr 2. Drugie miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5, trzecie – Katolickie Liceum Ogólnokształcące, a czwarte – I Liceum Ogólnokształcące.

Najlepszym ósmoklasistą turnieju okazała się Paulina Brzozowska (SP5 Garwolin), a najlepszym maturzystą - Marcin Szaniawski (ZS2 Garwolin). Oni otrzymali vouchery na darmowe kursy edukacyjne przygotowujące do egzaminów ufundowane przez firmę Owler. Upominki trafiły także do rąk 16 osób, które najszybciej ukończyły turniejowe rundy. Nagrody wręczyli sekretarz Miasta Garwolin Cezary Tudek oraz dyrektor CSiK Jarosław Kargol.

Fundatorem nagród rzeczowych było Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Miasto Garwolin, Bank Spółdzielczy w Garwolinie oraz TM Toys.

Kolejny turniej Rummikub w Garwolinie już 1 grudnia. Tu udział będzie mógł wziąć każdy! Warto zacząć trenować i dać się wciągnąć tej pasjonującej grze!