niedziela, 23 lutego 2025 07:34
Reklama
Reklama

Konkurs dla dziennikarzy mediów lokalnych i regionalnych!

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik zaprasza do udziału w pierwszej edycji konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego dla dziennikarzy mediów lokalnych i regionalnych „Biały Kruk”.

W dobie prymatu szybkiej informacji i coraz powszechniejszych fake newsów, coraz większą wartością jest rzetelne, niezależne i wiarygodne dziennikarstwo. Szczególnie ważną rolę 
w budowaniu demokracji lokalnej pełnią media i dziennikarze. To oni informują mieszkańców o istotnych dla nich sprawach, skupiają uwagę czytelników, słuchaczy i widzów na kwestiach regionu.

Media lokalne są częścią życia społecznego. Z nich dowiadujemy się, co dzieje się
 w gminie, powiecie czy regionie. Dzielą z mieszkańcami sukcesy, ale poruszają też tematy ważne społecznie. Dlatego media lokalne trzeba wzmacniać i doceniać. I taki właśnie jest cel tego konkursu – podkreśla marszałek Adam Struzik.

O konkursie 

Jest to pierwszy tego typu konkurs w regionie. Jego celem  jest wyróżnienie i nagrodzenie dziennikarzy prasowych, radiowych, telewizyjnych oraz portali informacyjnych tworzących materiały o charakterze społecznym, w których promują właściwe postawy społeczne, ale przede wszystkim rzetelnie informują i edukują, nierzadko alarmują nagłaśniając tematy ważne dla lokalnych i regionalnych społeczności.

Warunki udziału w konkursie

Do konkursu można zgłaszać materiały dziennikarskie opublikowane lub wyemitowane  
w mazowieckiej prasie, radio, telewizji i Internecie między 1 stycznia 2023 r. a 30 września 2024 r. Tematy podejmowane w konkursowych pracach powinny dotyczyć województwa mazowieckiego. Konkurs ma charakter otwarty, co oznacza, że mogą w nim uczestniczyć zarówno dziennikarze, fotoreporterzy oraz fotografowie pracujący w redakcjach lub jako „wolni strzelcy”. Warunkiem jest praca na terenie województwa mazowieckiego. Z udziału w konkursie wyłączeni są dziennikarze mediów samorządowych.

Jak nagrodzimy?

Nagrody zostaną przyznane w sześciu kategoriach – artykuł prasowy, materiał radiowy, materiał telewizyjny, artykuł na portalu informacyjnym, zdjęcie roku oraz „Dziennikarska Osobowość Roku”, którą wybierze Jury Konkursu.

Spośród nadesłanych prac Jury oceni i wybierze najlepszą pracę konkursową oraz po 
2 wyróżnienia w każdej kategorii. Laureaci otrzymają pamiątkową statuetkę oraz nagrody pieniężne w wysokości 5 tys. zł. Do autorów wyróżnionych prac trafi po 2 tys. zł.

Prace konkursowe można zgłaszać od dnia ogłoszenia konkursu do  30 września 2024 r.

Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konkursie jest poprawne uzupełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego  do 30 września 2024 r. do godz. 23:59.

Informacje dodatkowe

Organizatorem konkursu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

👉 Link do nadsyłania zgłoszeń: https://mazovia.pl/pl/konkursy/formularz-zgloszeniowy-konkurs-bialy-kruk.html 

👉 Więcej informacji:  https://mazovia.pl/pl/kultura-i-turystyka/aktualnosci/pierwsza-edycja-konkursu-bialy-kruk.html

 

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklamawłączenie społeczne
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: GospodarzTreść komentarza: Ul.Św Walentego patrona obłąkanychData dodania komentarza: 22.02.2025, 20:07Źródło komentarza: Popiełuszki zamiast Strażackiej? Nowe propozycje nazw ulic w GarwolinieAutor komentarza: KonioTreść komentarza: Chińska Republika Ludowa wkracza do nas na pełnej "Kurtyzanie " ,może niedługo Milicja Obywatelska jeszcze będzie granaty jak na Ukrainie ,przyczepiać do dronow FVP i od razu wymierzać karę. Przecież dron obserwuje wszystko a jak się to ma do wolności i PRYWATNOŚCI obywateli nie uczestniczących w ruchu na przejściu? Najpierw to niech odpowiedni decydenci wraz z uczonymi w piśmie z Policji ,najlepiej z Ruchu Drogowego ,zrobią INWENTARYZACJE PRZEJSC DLA PIESZYCH bez sygnalizacji świetlnej i ich usytuowania...przykład przejście dla pieszych przy Kościele (starym) jadąc w stronę UM możemy trafić na pieszego który wpada na przejście z za rogu budynku, do przejścia jest trzy metry to cud i wyjątkowa ostrożność kierowców, że jeszcze nie było tam tragedii ,ale przecież jakiś kretyn zaaprobował to przejście a następnie idioci tym razem na szczeblu krajowym każą pieszym gnać przed siebie nie patrząc na nic bo mają pierwszeństwo....pierwszeństwo często do stylisty Broniszewskiego tylko niestety tam sprzedają jesionki dębowe a nie z wełny angielskiej.Kraj w którym nie długo nie da się żyć, jeszcze tylko snajperów na drzewach nie ma ,żeby strzelali do kierowców jak do zwierzyny łownej.Pozdrawiam!!!!konioData dodania komentarza: 22.02.2025, 13:13Źródło komentarza: Dron nad przejściami – garwolińska policja kontroluje kierowców i pieszychAutor komentarza: KonioTreść komentarza: Pełna zgoda, z całym szacunkiem św.Krzysztof to postać amorficzna i uniwersalistyczna na poły legendarna a ksiądz Szajda jak najbardziej z krwi i kości nasz dlugoletni mieszkaniec był znany lokalnej społeczności, sam byłem kilka lat ministrantem pod jego czujnym okiem i wspominam go jak najlepiej.Data dodania komentarza: 22.02.2025, 10:02Źródło komentarza: Popiełuszki zamiast Strażackiej? Nowe propozycje nazw ulic w GarwolinieAutor komentarza: StasioTreść komentarza: Rozwiązań systemowych dla policji w celu skutecznych interwencji dotyczących przemocy fizycznej i psychicznej nie ma ale na kontrole i sprzęt w celu wypisania mandatu pieniądze się znajdują. To są realia nie wymysłyData dodania komentarza: 21.02.2025, 23:09Źródło komentarza: Dron nad przejściami – garwolińska policja kontroluje kierowców i pieszych
Reklama