Malowanie dźwiękiem – warsztaty dla młodzieży i dorosłych
Warsztat improwizacji wokalnej w ruchu opierający się na spontaniczności, kreatywności oraz otwartości na siebie i na innych. Na warsztatach uczestnicy skupią się również na uważnym słuchaniu siebie oraz innych, obserwacji własnego głosu, ciała oraz na byciu i tworzeniu "tu i teraz”. Celem warsztatów jest pobudzenie wyobraźni i wrażliwości muzycznej, kreatywności w tworzeniu oraz odwagi w uwolnieniu głosu. Celem jest również integracja oraz zbudowanie poczucia współzależności, przynależności i współistnienia. - Będziemy się relaksować, otwierać, poruszać, emitować dźwięki, śpiewać, a na końcu improwizować i kreować. Uwieńczeniem warsztatów będzie pokaz, podczas którego stworzone zostaną kręgi, gdzie słuchacze przeniosą się poprzez kreację wokalną do swoich wymarzonych przestrzeni – mówi prowadząca warsztaty Paulina Kowalska, która jest wokalistką oraz autorką muzyki, rehabilitantką głosu oraz nauczycielką emisji głosu.
Paulina Kowalska prowadzi Chór Otwarty, którego ideą jest otwieranie się na wspólne śpiewanie poprzez integracje, zabawę oraz uważne słuchanie. Prowadzi warsztaty z improwizacji wokalnej oraz autorskie warsztaty malowania dźwiękiem, które mają na celu otwarcie głosu oraz zmysłu słuchu, zrelaksować ciało, zaakceptować swój głos. Tworzy The Sensual World - Tribute to Kate Bush oraz występuje na scenie z The Fentress Experience Singers oraz z Tomasz Zień Trio.
Pierwsze spotkanie w ramach warsztatów odbędzie się 10 września o godzinie 18:00 w Starej Siłowni (hala sportowa CSiK przy ul. Żwirki i Wigury 16). Pokaz finałowy odbędzie się w sobotę, 14 września o godzinie 17:30 w ogrodzie CSiK (ul. Nadwodna 1).
Dwie lewe ręce – warsztaty dla młodzieży
Warsztaty kuglarsko-cyrkowe z wykorzystaniem rzeczy tak prostej jak kij, który ma dwa końce i wszelkie obręcze, które tych zakończeń nie mają poprowadzi grupa Animus Anima. Wykorzystane zostaną przedmioty takiej jak: wachlarze, hula hoop, kije, poi, piłki, ringi, maczugi. Uczestnicy podczas warsztatów nauczą się, jak działać tak, by to, co wznosi się w górę, spadało prosto w ich... dwie lewe ręce. Podczas warsztatów wyzwaniem jest skoordynowanie obu rąk, a korzyścią z tej czynności jest rozwój pracy między obiema półkulami mózgu, poszerzenie zręczności i wzrost skupienia.
Warsztaty odbywać się będą w tygodniu poprzedzającym Saturator od 9 do 12 września (poniedziałek-piątek). Pierwsze spotkanie w Starej Siłowni w poniedziałek, 9 września, o godzinie 17:00. Wówczas zostanie ustalony grafik całościowy. Pokaz finałowy w sobotę 14 września o godzinie 18:15 na Skwerze Solidarności.
Bliskość w ruchu
To warsztaty dla rodziców i dzieci. To okazja do spotkania i budowania porozumienia z dzieckiem i ze sobą. Uczestnicy wydarzenia będą mieli szansę na doświadczenie innej formy komunikacji i wzmocnienie więzi rodzic-dziecko. Dotyk jest jednym z ważniejszych elementów prawidłowego rozwoju człowieka i najważniejszym elementem „Bliskości w ruchu”. Poprzez działania ruchowe, skupienie na ciele i pracę z wyobraźnią integrują się działania obu półkul mózgowych. Pozwala to pogłębiać najważniejszą w życiu dziecka relację oraz oprzeć ją na bezpiecznym dotyku, bliskości i zaufaniu. W trakcie warsztatów uczestnicy będą biegać, skakać, turlać się, oddychać, latać i upadać, śmiać się i rozwijać spontaniczność.
Warsztaty odbędą się w sobotę 14 września o godzinie 14:30 oraz w niedzielę 15 września o godzinie 15:00. Jedno spotkanie potrwa około 60 minut. Zaproszenie kierowane jest do rodziców i dzieci w wieku do 10 lat, w układzie: jeden rodzin na jedno dziecko, dwoje rodziców na jedno dziecko, ale raczej nie dwoje dzieci na jednego rodzica. Maksymalna liczba uczestników to 10 par. Na warsztatach potrzebna będzie butelka wody i wygodny strój, który nie krępuje ruchów. Warsztaty poprowadzi psycholog Kasia Burzyńska.
Kasia Burzyńska ukończyła szkołę psychoterapii DDA / DDD zorientowanej integracyjnie. Praktykuje taniec i ruch – improwizację, kontakt improwizację i techniki budowania świadomości ciała wykorzystując je w pracy z kolektywem artystycznym SzurSure, w gabinecie psychoterapeutycznym i w życiu codziennym. Eksploruje ruch i dotyk jako alternatywną formę komunikacji i narzędzie wykorzystywane w rozwoju dorosłych i dzieci. W swojej praktyce łączy wiedzę zdobytą na płaszczyźnie klasycznej psychologii oraz pracy z ciałem. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Wojskowym Instytucie Medycznym w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego w Warszawie oraz jako wolontariusz w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę; stażystka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Prowadzi psychoedukacyjny Instagram Psychosoczewka.
Wszystkie warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zgłoszenia. Chętne osoby prosimy o wysyłanie maila na adres: [email protected] najpóźniej do 12.09. W tytule wiadomości należy podać tytuł warsztatów, w których chce się wziąć udział.
mat.pras.
Napisz komentarz
Komentarze