środa, 2 października 2024 02:22
Reklama

Trzy jednostki OSP z nowymi wozami

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdziło zestawienie jednostek OSP, które w 2023 roku otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Do strażaków trafi 675 wozów. Trzy z nich do powiatu garwolińskiego – Miętnego (gm. Garwolin), Woli Miastkowskiej (gm. Miastków Kościelny) i Trzcianki (gm. Wilga). Do jednostek OSP trafi 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich.

- W tym roku będzie to rekordowa liczba 675 wozów strażackich dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Chyba nigdy nie było takiej liczby wozów strażackich przekazywanych w jednym roku dla Ochotniczych Straży Pożarnych  – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

To nie pierwsze tego typu wsparcie dla OSP. Wyposażenie remiz strażackich w nowoczesny sprzęt systematycznie wzrasta. Od 2016 roku do strażaków trafiło 2951 samochodów ratowniczo-gaśniczych.

W gronie jednostek, które otrzymają średnie wozy bojowe są trzy z powiatu garwolińskiego. To Miętne (gm. Garwolin), Trzcianka (gm. Wilga) oraz Wola Miastkowska (gm. Miastków Kościelny). – To pierwsza jednostka, która w naszej gminie została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Aktualnie na wyposażeniu jednostki są ponad 30-letnie wozy Volvo i Star – informuje wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń.

Promesy ministerialne na średnie wozy wynoszą 500 tys. zł. Drugie tyle miastkowska gmina ma zapewnione w budżecie. – Złożyliśmy wniosek do urzędu marszałkowskiego o dofinansowanie zakupu wozu na kwotę 150 tys. zł – zaznacza włodarz.

Wozy do remiz trafią w tym roku.

łk

fot. OSP Wola Miastkowska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Maciejowice 28.02.2023 05:54
Człowieku nawet w internecie na forum żeś się zabłysnął. Żenujące. A co do mostu to trzymam kciuki za jego realizację!

Wojtek63 26.02.2023 11:34
To znakomite narzędzia do rezania ,, polskich panów''. Dlaczego ? Bo Ukraińcy wyssali z mlekiem matki nienawiść do Polaków. Przecież ukraińskie kapo w niemieckich obozach koncentracyjnych było o wiele gorsze w traktowaniu Polaków niż Niemcy, czyli esesmani ! Poczytajcie ,,Pięć lat kacetu'' Grzesiuka. On na pewno nie kłamał.

rysio 25.02.2023 12:25
Tak. Przekazać z pełnym wyposażeniem; widły, siekiery i inne.

Ursus 24.02.2023 14:31
A w Miętnem to po co?? Do zbierania darów przed parafiadą??

Zażenowany 24.02.2023 11:49
Wójt Maciejowic mógłby teraz pomyśleć kogo bierze na swoje listy do Rady Gminy i kogo będzie wspierał do Powiatu, bo Ci aktualni to wypisują o Nim, o pracownikach i Gminie takie głupoty, że się tego czytać nie da.

strżak 24.02.2023 11:02
Może nalezałoby się zastanowić o możliwości przekazania zbędnego sprzętu dla Ukrainy. W poprzedniej akcji któraś z gmin zgłosiła przekazanie nawet 3 samochodów, udało sie przekazać chyba tylko jeden.Czy ktoś to analizuje ( własciwie to powinie to chyba koordynować Powiatowy Zrzad , i może powinna być zrobiona jakaś inwentaryzacja i w ramach jednostek koordynacja uzupełniania sprzetu. Jest takie wrażenie ,ze ci co mają gdzieś dostep to dostają .Pytanie czy zawsze to czego potrzebuja, bo dobrze się wychodzi nz zdjęciach ze strazakami

mosty do starosty 23.02.2023 21:39
Ostatecznie udaje się zbudować most: Po wielu perypetiach, trójce bohaterów udaje się w końcu zbudować most na Wiśle. Otwarcie mostu jest wielką uroczystością, którą witali mieszkańcy Maciejowic i Kozienic. Jednak, gdy trójka przechodzi przez most, zaczyna wątpić, czy budowa mostu była dobrym pomysłem. Epilog: Na koniec filmu, trójka bohaterów wraca do Maciejowic, by osobiście zobaczyć, jak ich most funkcjonuje. Okazuje się jednak, że większość samochodów i pieszych wciąż korzysta z poprzedniego mostu, a ich nowy most jest całkowicie pusty. Nie przejmują się tym jednak zbytnio, ponieważ w końcu są zadowoleni, że udało się zrealizować swoje marzenie. Scenariusz ten ma na celu przede wszystkim bawić widza i pokazać, że budowanie mostu to nie jest takie proste zadanie. Oprócz tego, film ten może również zawierać w sobie przesłanie o współpracy i zrozumieniu między ludźmi.

mosty do starosty 23.02.2023 21:38
Oto przykładowy scenariusz komediowy, który można oprzeć na temacie budowy mostu między Maciejowicami i Kozienicami przez trójkę z Maciejowic: Wstęp: Na początku filmu poznajemy trójkę bohaterów z Maciejowic, którzy postanowili zbudować most na Wiśle, łączący ich z Kozienicami. Są to: Józek - starszy mężczyzna, który jest ekspertem w budowie mostów, Ania - młoda i ambitna dziewczyna, która chce pomóc swojej społeczności, oraz Kuba - chłopak, który jest pracownikiem biurowym i niezbyt zna się na budowlance. Początek budowy: Gdy trójka zaczyna budowę mostu, szybko okazuje się, że to nie będzie łatwe zadanie. Początkowe plany Józka nie są najlepsze, a Ania i Kuba mają problemy z dostarczaniem materiałów budowlanych. Poza tym, ich pomysły na zdobienie mostu są dość kontrowersyjne. Problemy na budowie: W trakcie budowy mostu, trójka napotyka wiele problemów. W pewnym momencie, pomysł Ani na postawienie "kolorowych słupów" na moście, kończy się katastrofą, kiedy jeden z nich zaczyna drgać i kończy w wodzie. Kuba natomiast, przypadkiem zawala jeden z filarów mostu i powoduje, że trójka musi zaczynać od nowa. 1z2

strazak 23.02.2023 16:55
Gratulacje dla włodarzy Garwolina, Miastkowa i Wilgi za troskę o jednostki OSP.

podwójny agent 23.02.2023 14:52
psiorkom w urzedzie marszałkowskim nie dają kasiuty

Reklama
Reklama
Reklama