czwartek, 3 października 2024 06:26
Reklama

Mixed-use w Góraszce – jest projekt!

Wielofunkcyjny kompleks obiektów o GLA ponad 45 tys. mkw., będący częścią inwestycji Projekt Góraszka, powstanie według koncepcji pracowni SUD Architectes. Nowoczesne, zrównoważone zabudowania spójnie połączą funkcje handlowe, usługowe, gastronomiczne i rozrywkowe. Zakończenie realizacji inwestycji Nhood Polska planuje na 2025 rok. Projekt Góraszka jest inwestycją mixed-use o GLA blisko 74 tys. mkw., nad którą obecnie pracuje Nhood Polska. Zespół odpowiedzialny za planowanie nowych projektów szczegółowo zdefiniował założenia i funkcje nowej inwestycji. W ramach Projektu Góraszka powstanie wielofunkcyjny kompleks obiektów o GLA ponad 45 tys. mkw., a także aquapark, wielkopowierzchniowy sklep budowlany, obiekty gastronomiczne typu drive-thru oraz stacja paliw, które będą realizowane we współpracy z zewnętrznymi partnerami. Wielofunkcyjny kompleks w ramach Projektu Góraszka według SUD Architectes Nhood Polska przeprowadził konkurs na wykonanie koncepcji architektonicznej wielofunkcyjnego kompleksu obiektów o powierzchni GLA ponad 45 tys. mkw., w którym w przyszłości znajdą się retail park, outlet, hipermarket, centrum medyczne, centrum fitness, strefa restauracyjna oraz kino.

 

Do konkursu firma zaprosiła doświadczone pracownie architektoniczne specjalizujące się w realizacji projektów komercyjnych. Najbardziej atrakcyjne rozwiązania funkcjonalne i estetyczne zaproponowała międzynarodowa pracowania architektoniczna SUD Architectes.

– Koncepcja zaproponowana przez SUD Architectes wyróżniała się założeniami wizualnymi, w tym synergią pomiędzy zaplanowanymi elementami obiektu. Zależało nam na tym, żeby projekt wkomponował się w otoczenie i łączył planowane budynki z funkcjonującym już rodzinnym centrum rozrywki Majaland, a także uwzględniał specyfikę otoczenia – mówi Marcin Stokowiec, dyrektor rozwoju Nhood Polska.

Propozycja SUD Architectes wykorzystuje najnowsze trendy w projektowaniu wielofunkcyjnych przestrzeni, a także odpowiada na aktualne oczekiwania klientów. Pracownia SUD Architectes zaproponowała projekt nowoczesnego obiektu otoczonego zielenią, z otwartą przestrzenią, w którym płynnie przeplatają się funkcje handlowe, usługowe, gastronomiczne, rozrywkowe i sportowe. Pasaże i promenady handlowe będą częściowo zadaszone i jednocześnie otwarte na otaczającą przestrzeń zewnętrzną, co w sprzyjających warunkach atmosferycznych będzie dodatkową atrakcją dla klientów. Zaproponowane elementy architektury poprzez swoje kształty nawiązują do natury. Można w nich również odnaleźć inspiracje tradycyjnym rzemiosłem Mazowsza, a także nawiązania do dawnego lotniska Góraszka. Będzie to obiekt nowej generacji, jakiego w Polsce jeszcze nie ma.

– Cieszymy się, że zaproponowany przez nas projekt architektoniczny wielofunkcyjnej nieruchomości w Góraszce zdobył uznanie zespołu Nhood Polska. To dla nas zaszczyt i wyzwanie. Jestem przekonany, że nasze bogate, międzynarodowe doświadczenie w projektowaniu obiektów mixed-use pozwoli nam wspólnie stworzyć unikatowy projekt na rynku polskim – mówi Nicolas Roques, dyrektor zarządzający SUD w Polsce.

W planowanej w Góraszce inwestycji pojawią się liczne rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju. Projekt architektoniczny zakłada zastosowanie produkowanych lokalnie materiałów budowlanych, w tym naturalnego drewna i kamienia. Wybudowane obiekty ma charakteryzować niskie zużycie energii, pochodzącej w przeważającej części ze zrównoważonych źródeł, w tym paneli fotowoltaicznych. Projekt w Góraszce zakłada również zastosowanie rozwiązań zapewniających retencję wód opadowych i wykorzystanie jej na potrzeby kompleksu. Będą wśród nich ogrody deszczowe czy zielone dachy z ekstensywną zielenią. Woda zgromadzona w zbiorniku retencyjnym zostanie wykorzystana do podlewania zieleni na terenie kompleksu.

– Projekt Góraszka odzwierciedla nowe podejście do projektowania obiektów komercyjnych, które są zrównoważonymi miejscami wypoczynku i zakupów. W praktyce tę ideę wzmocni organiczna architektura kompleksu oraz wykorzystanie zrównoważonych materiałów i energii odnawialnej. Obiekt będzie zadaszony, ale jednocześnie otwarty, co zapewni naturalną wentylację i zachęci odwiedzających do aktywności na świeżym powietrzu. Zewnętrzne skwery z naturalną zielenią staną się przestrzenią, w której mogą odbywać się różnorodne wydarzenia i spotkania dla klientów oraz lokalnej społeczności – mówi Jocelyn Fillard, architekt, partner w SUD Architectes.

Projekt Góraszka nowoczesną inwestycją mixed-use o niespotykanej do tej pory skali i formie

Już na etapie przygotowania inwestycji Nhood Polska będzie ubiegał się o certyfikaty BREEAM New Construction oraz BREEAM Communities. Certyfikaty potwierdzą efektywne zarządzanie procesem budowy, ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko oraz stworzenia przestrzeni przyjaznej dla zdrowia użytkowników i zapewniające im komfort.

Nowa inwestycja mixed-use Nhood Polska w Góraszce zapewni mieszkańcom południowo-wschodniej części aglomeracji warszawskiej wygodne zakupy, dostęp do różnych usług i wiele możliwości atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Wielofunkcyjny kompleks w połączeniu z działającym już rodzinnym parkiem rozrywki Majaland Warsaw będzie unikatową propozycją dla mieszkańców regionu.

– Projekt w Góraszce ma liczne atuty. Lokalizacja oraz nowy układ dróg ekspresowych sprawiają, że obiekt jest dostępny z każdego miejsca Warszawy i miast zlokalizowanych we wschodniej części Mazowsza. Doskonała lokalizacja i szeroka strefa zasięgu czynią inwestycję niezwykle atrakcyjną dla najemców, zarówno dużych międzynarodowych marek, jak i lokalnych przedsiębiorców. Rozpoczęcie komercjalizacji obiektu planujemy już na przełomie lat 2022 i 2023 – mówi Anna Będkowska, menedżer projektu w Nhood Polska.

Projekt Góraszka będzie nowoczesną inwestycją mixed-use o niespotykanej do tej pory skali i formie. Na powierzchni ponad 73 tys. mkw. znajdzie się wielofunkcyjny obiekt o powierzchni ponad 45 tys. mkw., a także market budowlany DIY, restauracja typu drive-thru, stacja paliw, aquapark oraz działający od maja 2022 roku rodzinny park rozrywki Majaland Warsaw. Zakończenie realizacji inwestycji zaplanowano na 2025 rok.

mat.pras.

fot.mat.pras.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bedok 14.09.2022 10:50
Od projektu do jego realizacji upływa wiele lat a często jest on porzucany i nierealizowany. Pamiętacie jak pokazywano poprzedni projekt centrum handlowego Kolorowe Życie które miało tam powstać. Przy dzisiejszych cenach materiałów budowlanych i energii to myślę że jeszcze długo tam nic nie powstanie. Podobnie jak fabryka telewizorów w Garwolinie.

Reklama
Reklama
Reklama