sobota, 5 października 2024 05:15
Reklama

Wkręceni w pomaganie! Staś dziękuje, Jonek czeka

Zbierane w drugim półroczu w Garwolinie nakrętki z metalowych serc trawiły do Stasia Pielaka – 12-letniego mieszkańca Garwolina. Każdego dnia większość z nas wyrzuca do kosza przynajmniej kilka plastikowych nakrętek. Nie wszyscy wiedzą, że niepozorne kawałki plastiku mogą pomóc. - Dwa metalowe serca do zbierania nakrętek postawiliśmy na początku ubiegłego roku przed Pływalnią Miejską „Garwolanka” i w Parku Ptasie Trele. O ich lokalizacji zdecydowali mieszkańcy w internetowej ankiecie, którą zorganizowaliśmy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z radością informujemy, że nakrętki trawiły do następnej potrzebującej osoby. Mieszkańcy Garwolina zebrali dla Stasia około 1000 kg nakrętek – informuje Marzena Świeczak, burmistrz miasta Garwolina.Pod koniec grudnia nakrętki  zostały przekazane na ręce pani Anety – mamy Stasia. Chłopiec urodził się 28 stycznia 2010 r. Po badaniu genetycznym okazało się, że ma zespół Downa, a także wiotkość mięśni. W ciągu kilku lat udało się wyleczyć niedosłuch, bezdechy senne i znacznie wzmocnić mięśnie. Niestety pojawiły się inne choroby, takie jak niedoczynność tarczycy, nadwzroczność, problem z metabolizmem i łuszczyca.

 

- Staś jest wesołym i kochanym nastolatkiem, bardzo inteligentnym, z dużym poczuciem humoru. Ma wiele zainteresowań: kocha piłkę nożną i kibicuje Legii Warszawa, lubi rysować, układać klocki lego, jak i grać w gry typu: Lego Avengers. Jest uparty i nigdy się nie poddaje, tak jest przy nauce nowych rzeczy, jak również podczas ćwiczeń i rehabilitacji. Bardzo go kochamy, dlatego my też się nie poddajemy i walczymy razem z nim z przeciwnościami losu – podkreśla pani Aneta. - Trzeba przygotować Stasia do samodzielnego życia, do funkcjonowania bez pomocy, bo przyjdzie dzień, w którym Staś zostanie sam, zdany na siebie. Rehabilitacja ma za zadanie pobudzić szare komórki w jego głowie i od tego będzie zależała większość. Staś ma rehabilitację ruchową, logopedyczną, terapię zajęciową, integrację sensoryczną. Chodzi już do szkoły i tam również uczy się funkcjonowania w społeczeństwie – dodaje.

Mimo bezgranicznej miłości i robienia wszystkiego, co w ich mocy, pomoc darczyńców jest dużym wsparciem. Środki, które uzyskano ze sprzedaży nakrętek zasiliły Stasia subkonto, a każda złotówka pomoże mu w dorastaniu, rozwoju i spełnianiu marzeń.

Pomagać też można Stasiowi poprzez przekazanie 1% podatku lub darowizny. Wszelkie wpłaty można kierować na konto: FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 Tytułem: 11458 Pielak Stanisław Jan darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. W rozliczeniu PIT wpisz numer KRS FUNDACJI DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”: 0000037904, z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy „11458 Pielak Stanisław Jan”. Więcej informacji o Stasiu znaleźć można między innymi tutaj https://www.facebook.com/pielakstas

Teraz pomagamy Jonkowi!

Serca znów mogą napełnić dobrocią! Tym razem zebrane w najbliższym czasie nakrętki zostaną przekazane na rzecz Jonatana Szychowiaka, który zmaga się z wieloma chorobami. Urodził się w sierpniu 2002 roku. Był wcześniakiem. - Jonek… Nie wiem, od czego nawet zacząć, żeby opisać, z czym musi mierzyć się synek. Jest upośledzony umysłowo, ma autyzm, cierpi na padaczkę. Boryka się też z chorobą tkanki łącznej… Lekarze diagnozują go w kierunku Zespół Enhlersa – Danlosa i Zespołu Petersa Plusa. Policzyłam, że gdy był niespełna 1,5-rocznym maluszkiem, miał już za sobą 21 wizyt w szpitalu. Centrum Zdrowia Dziecka było jego drugim domem. Moja miłość, w połączeniu z jego siłą i wolą walki, zdziałały cuda i pozwoliły Jonatanowi żyć. Mój synek wie, że jest inny, jednak nie dopuszcza tego do siebie. Walczy o normalne życie. Ma swoje pasje, kocha śpiewać. Dzięki pracy wielu ludzi Jonek rozwija się. Jest teraz na etapie 7-latka. Mam nadzieję, że będzie lepiej. Modlę się tylko, by padaczka nie zniszczyła tego, co osiągnęliśmy. Staram się szukać każdej możliwej metody terapii, która przybliży mu świat rówieśników. Staram się robić wszystko, co możliwe, aby Jonatan w przyszłości mógł normalnie żyć. Dlatego proszę wszystkie osoby o wielkim sercu o pomoc – mówi pani Magdalena, mama Jonatana.

Jonatanowi również można pomagać poprzez przekazanie 1% podatku lub darowizny. Wszelkie wpłaty można kierować na konto: FUNDACJA DZIECIOM „SERCA DLA MALUSZKA” ul. Kowalska 89/1, 43-300 Bielsko-Biała Bank Millennium S.A. 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142 Tytułem: 108 Jonatan Szychowiak. W rozliczeniu PIT wpisz numer KRS Fundacji „Serca dla Maluszka”: 0000387207, z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy „108 Jonatan Szychowiak”.

- Serca dają dowód na to, że mieszkańcy Garwolina chcą być eko i wkręcają się w pomaganie. W imieniu potrzebujących, ale także swoim, dziękuję wszystkim darczyńcom za włączenie się w akcje i podzielenie się dobrem – podsumowuje Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

garwolin.pl/oprac. red.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: yetiTreść komentarza: rondo se wybudujta, wy po prostej nie umita jeździć a co dopiero po rondzieData dodania komentarza: 4.10.2024, 19:15Źródło komentarza: Kolejna kolizja w tym miejscuAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Jaki jest powód, że w tak newralgicznym miejscu nie można w dwa dni ustawić choćby tymczasowej (prowizorycznej) sygnalizacji świetlnej (takiej, która by działała do czasu wybudowania ronda) ? Tłumaczenie garwolińskich politycznych i urzędowych prominentów, że są przepisy drogowe, a kierowcy powinni je znać jest zwykłym, wręcz ordynarnym chamstwem i sikaniem na kierowców. Kierowców, którzy w znacznej większości są mieszkańcami Garwolina i powiatu garwolińskiego. Oto przykład takiego aroganckiego tłumaczenia (tu akurat autor nieznany, chociaż pod artykułem podpisał się ,,ł.k'' ) i link do całego materiału z dnia 18.01.2023 : ,,Trzeba jednak pamiętać, że przyczyną zdarzeń w tym miejscu nie jest układ komunikacyjny, a nieustąpienie pierwszeństwa przez kierowców''. https://www.wirtualnygarwolin.pl/artykul/16374,powstanie-projekt-przebudowy-problematycznego-skrzyzowania-przy-shellu Mamy początek października 2024 roku, a przy Shellu cisza... oj przepraszam ; Przy Shellu mamy stały hałas zderzających się samochodów :-)Data dodania komentarza: 4.10.2024, 19:14Źródło komentarza: Kolejna kolizja w tym miejscuAutor komentarza: ŁaskarzewiakTreść komentarza: Tak trzymaj Burmistrz wreszcie jakieś zmiany a nie kolesiostwo i układyData dodania komentarza: 4.10.2024, 19:10Źródło komentarza: Z Trojanowa do Łaskarzewa na zastępcę burmistrzaAutor komentarza: KatastrofaTreść komentarza: Może ktoś wiedzie na tym skrzyżowaniu w pojazd pani burmistrz albo pani starosty to coś sie ruszy siez rondem.Tam jest tragediaData dodania komentarza: 4.10.2024, 17:11Źródło komentarza: Kolejna kolizja w tym miejscu
Reklama