niedziela, 29 września 2024 05:26

Victoria pokonana przy Sportowej

Piłkarze Wilgi Garwolin sprawili miłą niespodziankę kibicom przy Sportowej. GKS pokonał faworyzowaną Victorię Sulejówek 3:1 i awansował na czwarte miejsce w tabeli forBet IV ligi mazowieckiej. Wczorajszej spotkanie znakomicie rozpoczęli miejscowi. Już w 9. minucie piłkę z rzutu rożnego prosto na głowę Jakuba Wągrodzkiego zagrał Grzegorz Piesio. Dla popularnego ?Pelego? to pierwszy gol w sezonie. Victoria przed przerwą mogła strzelić na 1:1, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie stron goście szybko odrobili straty. W 57. minucie piłkę przed siebie wypuścił Axel Gandarela, a ta padła łupem Mateusza Domżalskiego.

Na 20 minut przed końcem wzorcową kontrę 3:2 wyprowadzili podopieczni Karola Zawadki. Piesio idealnie obsłużył Sebastiana Papiernika, który zdjął ?pajęczynę? z bramki Victorii. Po kolejnych pięciu minutach było już 3:1. Ponowie głową uderzał Wągrodzki. Piłka tym razem trafiła w poprzeczkę, ale po chwili do futbolówki dopadł Tomasz Paszkowski, który przełamał się po pięciu meczach bez gola. To siódme trafienie ?Paszy? w sezonie.

- Jestem bardzo zadowolony z zespołu. Zrealizowaliśmy wszystkie założenia taktyczne, które ćwiczyliśmy w tygodniu, kasując najgroźniejsze elementy gry przeciwnika ? skomentował trener Karol Zawadka.

Szóste zwycięstwo sprawiło, że Wilga awansowała na czwarte miejsce w tabeli rozgrywek.

W sobotę GKS pojedzie na boisko beniaminka z Milanówka.

Wilga Garwolin ? Victoria Sulejówek 3:1 (1:0)
Bramki: 9` Jakub Wągrodzki (as. Grzegorz Piesio), 70` Sebastian Papiernik (as. Grzegorz Piesio), 76` Tomasz Paszkowski ? 57` Mateusz Domżalski
Wilga: Gandarela, D. Papiernik, Kozikowski, Talar, Zalewski (68` Rudzki), Piesio (90` Piotrowski), Kowalski, Wągrodzki, S. Papiernik (86` Alot), Grzegorczyk (76` Pyra), Paszkowski (83` Jarzyna).

Wojtek63 27.09.2021 08:26
III liga grupa I Nie pomogła zmiana trenera w Błoniance (Damiana Milewskiego zastąpił Michał Pulkowski). Błonianka przegrywa wszystko co można przegrać i z katastrofalnym bilansem (2-1-6), br. 11-21 zajmuje przedostatnią 19 pozycję w grupie. Co prawda strata do pozycji bezpiecznej to tylko 1 pkt, jednak wszystko wskazuje na to, że Błonianka wróci do IV ligi. Wniosek jest jeden: zabrakło pieniążków na drugi sezon w III lidze. III liga grupa IV, czyli podkarpacka klasa okręgowa Stal Stalowa przegrała w Tarnobrzegu z Siarką 0:1 (0:0). Piotr Grober (wcześniej Wilga Garwolin) zagrał w ? rezerwowym składzie Stali i (klasa okręgowa) i zdobył bramkę z rzutu karnego w wygranym 2:1 (0:0) wyjazdowym meczu z Olimpią Pysznica. Zarówno Stal II jak i Olimpia to słabe średniaki podkarpackiej klasy okręgowej. Sokół Sieniawa- Avia Świdnik 3:2 (1:2) Sebastian Kaczyński (dawniej Promnik Łaskarzew) zdobył bramkę na 2:2 w 68 min.

Wojtek63 27.09.2021 08:25
A klasa grupa Warszawa II Wilga II Garwolin pauzowała i została zdetronizowana. Nie do końca wykorzystała tę pauzę Victoria II Sulejówek, która zremisowała u siebie 1:1 (?) z Olimpią Warszawa. Wystarczyło to jednak do zajęcia fotela lidera dzięki lepszemu bilansowi bramowemu. Tu Victoria II, Wilga II (6 meczów) i Promnik Łaskarzew (7 meczów) mają po 16 pkt. Olimpia po fatalnym (0:4) początku z Wilgą zajmuje po 7 meczach 4 miejsce z dorobkiem 13 pkt. Siedlecka klasa okręgowa Nie zwalnia tempa Orzeł Unin, który w 7 meczach zdobył komplet punktów i z bilansem bramkowym 28-7 przewodzi ligowej stawce. W tj kolejce wygrał na wyjeździe 5:1 (2:1) z Polonezem Mordy. Hutnik Huta Czechy, Zryw Sobolew, Wilga Miastków Kościelny zawodzą totalnie i już muszą się martwić o utrzymanie klasy okręgowej. Sęp Żelechów jako beniaminek ma podobne i trudne zadanie. Utrzymanie statusu klasy okręgowej. Na dzień dzisiejszy z siedleckiej klasy okręgowej spadają trzy zespoły (miejsca 14-16). Wilga Miastków zajmuje miejsce 15, Hutnik 13, Sęp 12, a Zryw 11. Słabo to wygląda. IV liga grupa zachodniopomorska Gwardia Koszalin straciła PIERWSZA bramkę w obecnym sezonie. Stało się to w spotkaniu 9. kolejki w meczu z Raselem Dygowo. Przed tym meczem Rasel zajmował trzecie od końca, 18. miejsce z wyjazdowym bilansem bramkowym 4-15, a ogólnie 10-27. Piątą wyjazdową bramkę Rasel strzelił w Koszalinie (było 0:3) i tym samym zakończył cudowną serię Gwardii. 781 minut bez straty bramki. Tyle uzyskała Gwardia, która z bilansem 7-2-0, br. 18-1 zajmuje drugie miejsce w grupie ze stratą ,,aż?? 4 pkt. do lidera, czyli Dębu Dębno (9-0-0), br. 33-15.

Wojtek63 27.09.2021 08:23
IV liga mazowiecka gr. II Wilga (Garwolin) fruwa bardzo wysoko w obecnym sezonie. Tak- fruwa, a nie płynie wartko. W przypadku Garwolina ,,Wilga?? jest terminem dotyczący ptaszka, a nie rzeki. To tak dla formalności :D W każdym bądź razie garwoliński zespół sprawia kibicom (i sobie zapewne też ) wiele radości i satysfakcji. Brawo Wilga !!! A co wydarzyło się na innych stadionach? Niespodzianką jest wysoka porażka 1:5 (1:1) Pogoni II Siedlce w wyjazdowym meczu z beniaminkiem Orłem Baniocha. Pogoń II przy stanie 1:1 nie wykorzystała rzutu karnego (63 min), natomiast straciła 4 bramki w 6 minut (w tym dwie z rzutów karnych-66 i 71 min). A na koniec (84 min) zawodnik Pogoni zobaczył czerwoną kartkę (druga żółta). W meczu na szczycie Oskar Przysucha wygrał u siebie 3:2 (1:2) z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Mazur Karczew potwierdza wyjątkowo słabą formę i tylko zremisował 0:0 w Żyrardowie z outsiderem Żyrardowianką. Grupa I Nie pomogła zmiana trenera (Sergiusza Wiechowskiego zastąpił Andrzej Greloch) w Huraganie Wołomin , który przegrał u siebie z Wisłą II Płock 0:2 (0:1). Wiem... to ,,tylko'' rezerwy. Sytuacja Huraganu staje się coraz trudniejsza. 12 miejsce z bilansem 3-1-5, br. 8-19. Strata do pozycji względnie bezpiecznej wynosi już 6 pkt.

konio 26.09.2021 14:12
Tytuł oddaje wydarzenia na boisku. Kto chciał przejrzeć moje "wypociny" pod meczem z Zamłyniem ,zobaczy ,że pisałem o tym ,że może być niespodzianka, tak jakoś podświadomie ,trochę z wiatrem nie wyszło ,ale to nie znaczy ,że go nie było ,był mniejszy. Dobrze, dość autoreklamy. Ad rem - było to wybiegane ,wyszarpane ogromną wolą walki zwycięstwo nad wyżej notowanym przeciwnikiem. Myślę ,że największym atutem trenera Zawadki jest przekazanie chłopakom z drużyny tej swoistej cechy z której pamiętamy Go gdy jeszcze niedawno biegał na boisku WALECZNOSCI I NIEUSTEPLIWOŚCI.I oprócz umiejętności to jest najważniejsze ten swoisty -esprit de corps. Nawet w przegranych meczach nie byliśmy gorsi. Wczoraj szczególnie w drugiej połowie Wilga zagrała koncertowo ,po babolu Gandarelli zwątpiłem ,myślę sobie : i znowu porażka zaczęta prowadzeniem. Na szczęście Piesio wyprostował sytuację i Papiernikowi przyszło dopełnić formalności. Trzeci gol to konsekwencja szybkości i zdecydowania naszego najlepszego strzelca Paszkowskiego który dobił główkę młodego Wągrodzkiego. Wielkie brawa ,a teraz o przyszłości. Mamy w najbliższej kolejce mecz z Milanówkiem, to zespół grający w kratkę ,zdecydowanie w naszym zasięgu ,tydzień temu przegrali u siebie ze Skórcem ,potem mamy wspomniany Naprzód Skórzec. Do czego zmierzam, gdybyśmy a w co wierzę zdobyli w tych meczach komplet punktów to mamy drodzy kibice otwartą AUTOSTRADĘ do utrzymania statusu ligowca w nowej jednogrupowej formule IV ligi .Nie muszę dodawać ,że wszyscy kibice o tym marzymy Z moich obliczeń wynika ,że do utrzymania się w pierwszej ósemce( to powinno wystarczyć ,nawet przy spadku Błonianki i Broni, choć sadzę ,że spadnie jeden zespół z Mazowsza.) potrzebne będzie między 45 a 50 pkt. Pewnie bliżej tej drugiej liczby. A po tych dwóch meczach mamy jeszcze spokojnie ,na jesieni szansę powiększyć dorobek punktowy, gdyby to się udało ,mamy wiosnę na luzaku, o czym zapewne trener jak i zawodnicy dobrze wiedzą. Pozdrawiam!!!! konio