niedziela, 29 września 2024 07:22

Rezerwy II-ligowca wygrywają z Wilgą [wideo]

W 7. kolejce forBet IV ligi mazowieckiej Wilga Garwolin przegrała z Pogonią II Siedlce 1:2 (0:2). Do dobrego poziomu spotkania nie dostosowali się sędziowie, do pracy których uwagi mieli piłkarze obu zespołów. W meczu arbiter pokazał trzy czerwone kartki. Do Garwolina zespół zaplecza II-ligowca przyjechał bez zawodników, którzy wystąpili we wczorajszym meczu pierwszej Pogoni w Krakowie. W kadrze gości kibice oglądali jednak doświadczonych Marcina Burkhardta, Rafała Misztala, Wojciecha Trochima czy Przemysława Rodaka.

Pierwszą połowę zdominowali przyjezdni. Goście nie pozwali Wildze rozwinąć skrzydeł. Gol dla Pogoni padł jednak w kontrowersyjnych, zdaniem gospodarzy, okolicznościach. W 25. minucie sędzia uznał, że Sebastian Grzegorczyk faulował rywala. Jedenastkę na gola zamienił Trochim. Ten sam zawodników sześć minut późnie powinien skompletować dublet, ale przestrzelił z kilku metrów. Pod koniec pierwsze połowy do głosu doszli piłkarze Wilgi. W 33. minucie tylko kapitalna interwencja Misztala zapobiegła bramce Grzegorza Piesio, który oddał mocny strzał z pola karnego. Chwilę później bramkarz Pogoni pewnie obronił uderzenie Piotra Talar z linii ?16?. Gdy wydawało się, że do przerwy padnie jedna bramka, goście podwyższyli prowadzenie. Kamil Dmowski zagrał prostopadłą piłkę do Trochima, który nie miał problemów z pokonaniem Dawida Wasążnika.

Po wznowieniu gry Wilga ruszyła do odrabiania strat. Już w pierwszej akcji Szymon Rudzki trafił w słupek, a dobitkę Jakuba Wągrodzkiego obronił Misztal. W 50. minucie ponownie tylko znakomita parada goalkeepra gości zapobiegła utracie bramki. W odpowiedzi z główki, po stałym fragmencie gry, uderzał Przemysław Misiak, ale nad poprzeczką. Kapitan Pogonistów w 63. minucie musiał opuścić boisko, bo arbiter pokazał mu drugą żółtą kartkę. Tym razem za zagranie ręką w polu karnym, co wzbudziło zdziwienie gości. Skuteczny z linii 11. metra był Sebastian Papiernik. Co ciekawe to dopiero pierwszy gol z piłkarskiego ?wapna? w wykonaniu Wilgi na trzy okazje w tym sezonie. Mimo gry w osłabieniu to goście mogli pokusić się o gola. Dwukrotnie Wasążnik ratował Wilgę przed trzecim golem dla Pogoni. Strzelał Trochim.

W końcówce sędzia wyrzucił z boiska dwóch zawodników Wilgi. Najpierw Wągrodzkiego, który w bezmyślny sposób zarobił drugie ?żółtko? za próbę wymuszenia ?11?. Później ?czerwień? zobaczył powracający po długiej kontuzji Wojciech Majsterek.

- Pierwsza połową toczyła się pod dyktando gości. Wiedzieliśmy, że do Garwolina przyjedzie zespół z doświadczonymi zawodnikami. Pogoń po prostu nas zdominowała. Po przerwie mieliśmy słupek, byliśmy drużyną dominującą. Zdobyliśmy tylko jedną bramkę. Niestety dzisiaj praca sędziego nie wpłynęła pozytywnie na to spotkanie. Gratulujemy rywalom trzech punktów. My musimy jak najlepiej przygotować się do następnego spotkania ? skomentował trener Wilgi Karol Zawadka.

{avsplayer videoid=208}

W następnej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z niżej notowanym Zamłyniem Radom.

Wilga Garwolin ? Pogoń II Siedlce 1:2 (0:2)
Bramki: Sebastian Papiernik 65` (rzut karny za zagranie ręką) ? Wojciech Trochim 25` (rzut karny), 44` (as. Kamil Dmowski)
Czerwone kartki: Jakub Wągrodzki 89` (za dwie żółte), Wojciech Majsterek 90` (za faul) ? Przemysław Misiak 63` (za dwie żółte)
Wilga: Wasążnik, D. Papiernik (65` Zabiegałowski), Piotrowski, Talar, Grzegorczyk (46` Alot), Wągrodzki, Kowalski (65` Majsterek), Piesio, Zalewski (46` Rudzki), Paszkowski (65` Jarzyna), S. Papiernik.

Wojtek63 15.09.2021 16:50
W zaległym meczu piątej kolejki IV ligi mazowieckiej Oskar Przysucha wygrał u siebie z Mszczonowianką. Przysucha, 15.09.2021. godz. 16:45 Oskar Przysucha-Mszczonowianka Mszczonów 2:1 (1:0) Bramki: Oskar 7 (k), 61. Mszczonowianka- 90+ Żółte kartki Oskar- 4. Maszczonowianka-1. W 34 min Mszczonowianka nie wykorzystana rzutu karnego (strzał ponad bramką). Składy: Oskar: Śliwiński, Wicik, Czarnota, Zagórski, Bogołębski (35 Skałbania), Miturski (55 Figarski), Kornacki, Klimas, Moskwa, Bojek, Wieczorek. Mszczonowianka: Leszczyński, Jeliński, Gutkowski, Kubicki, Poddębiak, Obiała, Szkopiński, Pociech, Janik, Wójcik, Chełmiński.

Wojtek63 13.09.2021 14:09
A co dalej ? Ja stawiam na max 2 sezony w III lidze i ? powrót do Klasy Okręgowej (po wycofaniu z rozgrywek) lub ? B klasy (po likwidacji zespołu). Ta moja spiskowa teoria sprawdza się od 10 lat w mojej obserwacji IV ligi (wygórowanych ambicji działaczy klubowych, dziwnych sponsorów, a tym samym przedziwnych ,,wynalazków?? typu Wieczysta. Prawdziwych zamiarów sponsorskich nie znam. . Swoją drogą bardzo ładne bramki w tym meczu, a sam zapis tego meczu to perfekcyjny przykład profesjonalnej ,,redaktorki?? https://www.kswieczysta.com/news,1635.html Keeza IV liga, 11.09.2021 r., godz. 16:00 Orzeł Ryczów ? Wieczysta Kraków 2:2 (0:2) Popiela 63, Kiełbus 77 ? Peszko 20, Mišák 34 Żółte kartki: Porębski, Gołdowski, Lampart, Pyciak ? Michalski, Kołodziej, Kumah Sędziował: Konrad Kolak Orzeł: Kawaler ? Gołdowski, Garzeł, Zając, Pyciak ? Lampart, Para, Zięba (62 Wąchała), Porębski (56 Kiełbus), Mizia (62 Dziadzio) ? Popiela (83 Smagło) Wieczysta: Miśkiewicz ? Jampich, Kołodziej, Michalski ? Guzik (64 Pietras), Urbański (80 Piejak), Gamrot, Kumah (88 Bąk) ? Peszko, Mišák, Majewski

Wojtek63 13.09.2021 14:08
Jeden i tylko jeden wynik IV ligi polskiej minionego weekendu zwraca uwagę wielu kibiców Lig Niższych (kibiców jest wielu, jednak niewielu w całej Polsce chce pisać o meczach swoich ukochanych zespołów). Ten wynik to 2:2. I nie byłoby w tym nic dziwnego i sensacyjnego, gdyby w tym meczu nie uczestniczyła ? Wieczysta Kraków. Jednak uczestniczyła i mimo prowadzenia 2:0 do przerwy straciła w Ryczowie punkty z zajmującym 7-me miejsce tamtejszym Orłem. Orzeł to od pięciu sezonów solidny średniak IV ligi. Czy Wieczysta jest słaba ? Oczywiście, że nie jest. Wręcz przeciwnie- jest bardzo mocna i oczywiście awansuje do III ligi. Nie wyobrażam sobie braku awansu Wieczystej.

Wojtk63 13.09.2021 09:11
p.s. Niestety informacje dotyczące minut strzelonych bramek oraz minut zmian i nazwisk zawodników nie są na 100% pewne. Portal ,, Piłka nas Łączy?? jest jednym wielkim chaotycznym szambem z którego ciężko wyciągnąć logiczne wnioski. Przykładem mogą być podawane składy zespołów. Bez składu i ładu. Skąd mam wiedzieć, że Jan Nowak z zespołu Wisła Maciejowice jest bramkarzem, obrońcą, pomocnikiem , czy napastnikiem ? Nazwiska bramkarzy Wilgi akurat znam, ale? skąd mam znać pozycje poszczególnych zawodników, skoro w podanym składzie nie są oznaczone, rozdzielone myślnikiem lub podane w kolejności zaczynającej się od bramkarza ? Podaję więc to co publikuje goowniana ,,Łączy nas Piłka?? Żeby być konstruktywnym w swojej krytyce dam przykład: Wilga II Garwolin- Wisła Maciejowice 5:4 (3:2) Bramki: Wilga- 3 (Pyra), 33 )Płatek), 41 (Pyra), 87 (Trzpil) i 90+2 (Mikołaj Majsterek) Wisła- 16 (k), 36, 49 i 60 min gry. Skład Wilgi Wilga II- Gandarela- Rzęsiewicz (46 Trzaskowski), Kisiel (60 Popiołek), Płatek (75 Mikołaj Majsterek), Szczepek- Zabiegałowski (63 Piętka), Pyra (60 Trzpil), Wojciech Majsterek (75 Wawer), Dybcio (70 Tracz)- Żak, Świrk. Krótko, węzłowato i wszyscy wiedzą kto na jakiej pozycji grał. Bolączką tych, którzy chcą i mają przyjemność pisać o piłkarskich wydarzeniach w Ligach Niższych jest totalne olewanie tematu przez klubowych działaczy, fanów i kibiców, a na koniec przez goowniane portale typu ŁnP. Dlatego portale zajmujące się Ligami Niższymi padają po pewnym czasie jak muchy. Bo znikąd pomocy i wsparcia w postaci krótkich relacji z meczów lub informacji dotyczących klubów. Zostaje jedynie przyjemność czytania przez lokalnych kibiców o ,,moim?? B klasowym zespole w internecie. Bo tam napisali.

Wojtk63 13.09.2021 09:09
Wilga II Garwolin jako beniaminek znakomicie radzi sobie w A klasie grając na wysokich obrotach do ostatniego gwizdka sędziego . Pokazał to kolejny mecz, w którym Wilga zdobyła bramkę w ostatnich minutach (a nawet sekundach) ratując wydawałoby się stracone 2 punkty. Podobnie było w meczach wcześniejszych, czyli uratowanie punktów lub przypieczętowanie zwycięstwa : Pierwsza kolejka- 81 min gry na 4:0 z Olimpią Warszawa Trzecia kolejka- 87 min gry na 3:2 z Wisłą Dziecinów Piąta kolejka- 90+2 min gry na 5:4 z Wisłą Maciejowice. W drugiej kolejce z Józefovią II Józefów w 7 min gry było 0:1. Końcowy wynik to 3:2 W czwartej kolejce z AP Eskadra Rembertów do przerwy było 1:2 (0:1, 1:1, 1:2). Wynik końcowy 2:2. To co zrobiła Wilga w piątej kolejce z Wisłą Maciejowice to mistrzostwo świata, a sam przebieg meczu to? ile zawałów serca ? :D A co tam zawały :D. Najważniejsze, że są 3 punkty na koncie. No i te zmiany zmiany trenera Żaka. W 200% trafione. Trzpil i Mikołaj Majsterek Brawo Wilga II !!! Wilga II Garwolin- Wisła Maciejowice 5:4 (3:2) Bramki: Wilga- 3 (Pyra), 33 )Płatek), 41 (Pyra), 87 (Trzpil) i 90+2 (Mikołaj Majsterek) Wisła- 16 (k), 36, 49 i 60 min gry. (samobójcza Zabiegałowskiego ? ) Składy: Wilga II- Gandarela, Rzęsiewicz (46 Trzaskowski), Kisiel (60 Popiołek), Płatek (75 Mikołaj Majsterek), Szczepek, Zabiegałowski (63 Piętka), Pyra (60 Trzpil), Wojciech Majsterek (75 Wawer), Dybcio (70 Tracz), Żak, Świrk. Wisła- Brojek, Szopa, Szeląg, Grylak, Baran, Piechota, Goliszewski, Sitnik, Gazda, Kosobucki, Kwaśniak (76 Piecek).

Wojtek63 12.09.2021 07:22
Grupa II Jedna niespodzianka, a mianowicie domowa porażka 0:2 (0:1) Podlasia Sokołów Podlaski z beniaminkiem Płomieniem Dębe Wielkie. To druga, kolejna porażka Podlasia. Po remisie i dwóch porażkach ,,obudziła się?? Mszczonowianka gromiąc u siebie 7:0 (3:0) Żyradowiankę. Mazur Karczew mimo prowadzenia 1:0 w 12 minucie przegrał na wyjeździe z Oskarem 2:3 (1:1). Sytuacja solidnego przez wiele sezonów Mazura staje się coraz trudniejsza. Emil Anusiewicz (bramkarz- wychowanek Hutnika Huta Czechy) kolejny mecz po z kadrą meczową. Grupa I Dotychczasowy lider grupy KS CK Troszyn (bez porażki do 7 kolejki) miał zapewne przedmeczowe dylematy podobne do dylematów Wilgi Garwolin (opisał je Konio), czyli mecz z rezerwami Wisły Płock. Niestety w przypadku Troszyna skończyło się o wiele gorzej. Wręcz tragicznie. KS CK przegrał u siebie aż 1:7 (0:2) i spadł na trzecie miejsce w tabeli. Huragan Wołomin (trener Sergiusz Wiechowski) tylko zremisował u siebie 0:0 z Marcovią Marki. Michał Kępka z Marcovii (grał w Wildze Garwolin) znowu po za kadrą meczową. Przyczyny absencji Anusiewicza i Kępki nie są znane.

Wojtek63 11.09.2021 18:40
Zamiast tracić czas na powyższą relację wystarczyło przeczytać wczorajszą notkę Szanownego Konio: https://www.wirtualnygarwolin.pl/sport/38-sport/14742-trzy-punkty-jada-do-garwolina To oczywiście mój żart, ale jak się okazuje dość bolesny, bo... Niestety, notka Konio okazała się do bólu prorocza. Wilga przegrała z Pogonią II Siedlce 1:2, a katem Wilgi okazał się być Trochim.. To trzeci przegrany mecz z bardziej solidnym przeciwnikiem niż np. wyjątkowo słaby w tym sezonie Mazur Karczew. Na dodatek trzeci przegrany mecz (z czterech) na własnym boisku. Ten fakt nie tylko może, ale musi niepokoić.

Konio 11.09.2021 15:56
W video trener Karol Zawadka byl bardzo delikatny ,wiadomo nie wszystko moze powiedziec.Sedzia Dawid Muc nie wystartowal w programie Top Model wiec postanowil ,ze zostanie gwiazda pierwszoplanowa meczu Wilgi z Pogonia. Dopomogl mu w tym osobnik ktory pelnil.obowiazki sedziego liniowego od strony trybun.Nie obrazajac nikogo zastanawiam sie czy nie byl czasami wychowankiem zakladu dla ociemnialych w Laskach.Nie widzial on absolinie zadnych spalonych nawet tych trzymetrowych.Karny to kuriozum i sedzia nie powinien go gwizdnac gdyz przy obydwu zawodnikach bipracych udzial w "stsrciu" nie bylo nawet pilki. Przy drugim golu Trochima nalezy przypomniec sedziemu ze spalony jest wtedy gdy GLOWA ,REKA ,NOGA jest wystawiona do przodu w strone pilki w pozycji do przedostatniego zawodnika druzyny przeciwnika.To ze zawodnik Pogoni d..e i korpus mial w jednej linii z zawodnikiem Wilgi o niczym nie decyduje bo bedac w rozkroku noge i reke mial wysuniete do przodu, reasumujac druga bramka ewidentny spalony.Ostatnie dwadziescia minut meczu to ewidentna gra na czas przy pelnej aprobacie sedziego ,celebracje kilkuminutowe kazdego faulu ,oczywiscie dodatkowe efekty akustyczne w postaci "kwiku zarzynanej swini" powodowalo kolejne zolte kartki dla Wilgi.Podsumowujac mecz na remis niestety sedzia zniechecil zawodnikow do gry.tego meczu nie moglismy wygrac ani zremisowac nie ptzy tym sedziowaniu, nie wiem jaka krzywde Garwolin zrobil sedziemu z Radomia ale widac bylo od poczatku jakies dziwne uprzedzenie.Za tydzien wystapimy mocno "poturbowani" kartkami po dzisiejszym meczu ,ale trzeba powalczyc o komplet punktow lub przynajmniej remis ,glowa do gory bo akurat ambicji zarowno w dzisiejszym jak i poprzednich meczach zawodnikom Wilgi odmowic nie mozna.