niedziela, 29 września 2024 07:25

Kolejne zwycięstwo Wilgi

Drugą wyjazdową wygraną zapisali na swoim koncie zawodnicy Wilgi Garwolin. W 4. kolejce forBet IV ligi mazowieckiej GKS pokonał Płomień Dębe Wielkie 3:0 (1:0). Niedzielne spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli goście. Już w 9. minucie Kacper Kowalski uderzył zza pola karnego i piłka po rykoszecie wpadła do bramki. Pierwsze 20 minut spotkania należało do Wilgi, która mogła pokusić się o strzelenie kolejnego gola. Gospodarze groźnie kontratakowali.

Kolejne gole padły w końcówce spotkania. Wcześniej miejscowych ratowały słupek i poprzeczka. W 86. minucie Piotr Talar wyłożył na 16. metr piłkę do Grzegorza Piesio, który podwyższył prowadzenie. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Piotr Jarzyna, którego w kontrze obsłużył strzelec drugiego gola. Dla napastnika było to premierowe trafienie w barwach GKS. Warto ponadto odnotować IV-ligowy debiut wychowanka klubu Mikołaja Dybcio.

- Dzięki zaangażowaniu i determinacji zespołu udało się ten mecz wygrać bez straty gola. Myślimy już o środowym starciu z Mazovią ? skomentował krótko trener Wilgi Karol Zawadka.

Mecz z drużyna z Mińska Mazowieckiego już w środę 1 września o godz. 17.30 w Garwolinie.

Płomień Dębe Wielkie ? Wilga Garwolin 0:3 (0:1)
Bramki: Kacper Kowalski 9` (as. Sebastian Grzegorczyk), Grzegorz Piesio 86` (as. Piotr Talar), Sebastian Grzegorczyk 90` (as. Grzegorz Piesio)
Wilga: Gandarela, D. Papiernik, Kozikowski, Talar, Grzegorczyk (85` Dybcio), Piesio, Kowalski, Wągrodzki, Alot (60`  Zalewski), Rudzki (75` Zabiegałowski), Paszkowski (70` Jarzyna).

Wynik i tabela IV ligi

Redakcja 03.09.2021 13:40
O jedno kliknięcie za mało. Już można komentować tamten tekst.

Wojtek63 03.09.2021 07:37
Dlaczego pod artykułem o porażce Wilgi z Mazovią Mińsk Mazowiecki w IV kolejce IV ligi nie ma możliwości komentowania ? (pod artykułem).

Wojtek63 30.08.2021 11:43
Klasa A Warszawa Będący kryzysie (tak naprawdę od sezonu 2008/09) Promnik Łaskarzew zajmuje po trzech kolejkach bardzo dobre 3 miejsce w tabeli z bilansem 2-1-0, br. 7-4. Jednak nie widzę tu szans na awans do klasy okręgowej, bo w grupie grają rezerwy Victorii Sulejówek, Ząbkovii Ząbki i Wilgi Garwolin. Niestety przepisy są dość niesprawiedliwe i rezerwy? mogą więcej. Wisła Maciejowice w normie. 9 miejsce z bilansem 1-0-1, br. 4-5, Klasa A Siedlce Promnik Gończyce w normie. 5 miejsce w tabeli po dwóch meczach z bilansem 1-1-0), br. 5-4. B klasa Warszawa II Orzeł Parysów zajmuje 3 miejsce w tabeli z bilansem 1-1-0, br. 2-0 Amur Wilga (spadkowicz z A klasy) zajmuje miejsce 4 z bilansem 1-0-0, br. 3-1 KS Puznówka1996 zajmuje miejsce 8 z bilansem 1-0-1, br. 3-2 Reasumując: Początek sezonu dla zespołów powiatu garwolińskiego nie odbiega od normy. Na plus Orzeł Unin, na minus Hutnik Huta Czechy. Pozostałe zespoły w normie.

Klasa okręgowa Siedlce Orzeł Unin jest liderem z kompletem punktów (3 zwycięstwa) i bilansem bramkowym 11-2. Te trzy zwycięstwa odniósł z powiatowymi sąsiadami, czyli: u siebie 4:1(1:0) z Wilgą Miastków Kościelny na wyjeździe 2:1 (1:0) z beniaminkiem Sępem Żelechów. Orzeł od 30 min grał z przewagą 1 zawodnika (CK po dwóch żółtych dla Sępa), a zwycięską bramkę zdobył w 90 min gry. u siebie 5:0 (4:0) ze Zrywem Sobolew. To miła niespodzianka dla kibiców Orła, aczkolwiek siedlecka klasa okręgowa jest piłkarsko dość słaba. Wystarczy spojrzeć na czwarto ligowe wyniki Płomienia Dębe Wielkie, Tygrysa Huta Mińska, Naprzodu Skórzec, czy ostatnio Hutnika Huta Czechy. Wilga Miastków Kościelny i Zryw Sobolew w normie. Miejsca (odpowiednio 8 i 10) odzwierciedlają możliwości tych zespołów. Póki co mają takie same bilanse meczowe (1-0-2) i odpowiednio 8-9 oraz 4-9 w bramkach. Hutnik Huta Czechy to zdecydowanie niespodzianka in minus. Zdemolowany kadrowo (po degradacji z IV ligi) spadkowicz przegrał 2 pierwsze mecze. W trzecim raczej szczęśliwie zremisował u siebie z Mazovią II Mińsk Mazowiecki grając z przewagą jednego zawodnika od 26 minuty (CK dla Mazovii po dwóch żółtych). Jakub Teodorski (Mazovia ) zdobył w tym meczu wszystkie bramki dla Mazovii i? jedną dla Hutnika (s). Hutnik musi więc myśleć o utrzymaniu, ale myślę, że z biegiem czasu ,,zatrybi?? i z utrzymaniem nie będzie wielkiego problemu. Z tej grupy spadają 3 ostatnie zespoły. Sęp Żelechów jako beniaminek zajmuje przedostatnie 15 miejsce z bilansem 0-0-3 i br. 3-6. Trzy jednobramkowe porażki nie wyglądają tragicznie, ale to są 3 porażki. Utrzymanie klasy okręgowej w Żelechowie będzie (już jest) niezwykle trudnym zadaniem dla trenera Pawła Trojeckiego.

Wojtek63 30.08.2021 09:15
Byli zawodnicy Wilgi Garwolin grają na różnych poziomach i radzą sobie raczej dobrze. Konrad Jałocha (GKS Tychy I liga) Tu bez zmian. Nr 1 w GKS-ie. Maciej Górski (Pogoń Siedlce II liga) zagrał 90 minut w Bełchatowie. Porażka 0:2 (0:0). Z małymi wyjątkami zawodnik pierwszej ,,11??. Piotr Grober (Stal Stalowa Wola III liga). Trzeci kolejny mecz w wyjściowym składzie. 2:0 (0:0) w Stalowej woli z Podhalem Nowy Targ. Zmieniony w 85 minucie przy stanie 2:0. Michał Macioszek (Józefovia LO) zagrał 90 minut w wygranym 4:2 (1:1) domowym meczu z Wichrem Kobyłka. Rafał Macioszek (MKS Piaseczno). Grał pierwsze 45 min w przegranym 1:2 (1:0) wyjazdowym meczu z Mazovią Mińsk Maz. Daniel Żurawski (Tygrys Huta Mińska IV liga). Grał pierwsze 45 min w domowym przegranym 0:1 (0:1) meczu z Oskarem Przysucha. Michał Kępka (Marcovia Marki IV liga). W obecnym sezonie jeszcze nie grał. Przyczyny nie są znane. Oprócz nich wychowanek Promnika Łaskarzew, czyli Sebastian Kaczyński (Sokół Sieniawa III liga). Czwarty kolejny mecz w wyjściowym składzie i 2 bramki w przegranym 2:3 (1:0) wyjazdowym meczu z Czarnymi Połaniec. Kaczyński strzelił na 1:0 w 44 min. i na 2:1 (k) w 74 min. Niestety słabiutki w tym sezonie Sokół stracił potem 2 bramki (89 i 90 min) i przegrał ,,wygrany?? mecz.

Wojtek63 30.08.2021 08:59
Oprócz wygranej w Dębem Wielkim niesamowitą radość sprawiła kibicom Wilga II wygrywając rzutem na taśmę 3:2 (1:1) z faworytem meczu, czyli Wisłą Dziecinów. Brawa dla obydwu zespołów Wilgi !!! Natomiast w całej IV lidze mazowieckiej bez specjalnych niespodzianek. Jednak warto zwrócić uwagę na to , że umiejętności lidera MKS Piaseczno zweryfikowała Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrywając u siebie 2:1 (0:1). Bramki dla Mazovii strzelił Wojciech Wocial (56 i 67 (k) min.) Cały mecz rozegrał Łukasz Puciłowski. Podlasie wygrało w piątek w Mszczonowie 1:0 (0:0) zdobywając bramkę w 63 min. W 82 minucie Mszczonowianka nie wykorzystała rzutu karnego. Pierwsze punkty zdobył Mazur Karczew po ciężkim boju z KS Raszyn. Jedyna bramka meczu padła w 87 minucie gry. Wychowanek Hutnika Huta Czechy ? Emil Anusiewicz kolejny mecz spędził na ławce rezerwowych. Mecz Pogoń II Siedlce- Milan Milanówek został przełożony z powodu korona wirusa w drużynie Pogoni. W grupie I nic szczególnego się nie działo. No może po za faktem, iż obudził się Huragan Wołomin, który po dwóch porażkach odniósł dwa zwycięstwa i przesunął się na 11 miejsce w tabeli. Wilga II Garwolin- Wisła Dziecinów 3:2 (1:1) Bramki: Wilga II- 9 Pyra, 85 Tracz i 88 Szczepek. Wisła: Wisła- 40 i 57 min. Skład Wilgi: Wasążnik, Żak, Świrk, Szczepek, Pyra, Kisiel Jakub, Majsterek, Redka, Kowalczyk, Trzpil, Trzaskowski oraz Wawer, Kisiel Adrian, Tracz, Piętka, Modras, Popiołek.