niedziela, 29 września 2024 11:17

Remis Wilgi z Oskarem. Hutnik pogodzony ze spadkiem [wideo]

Zbliża się koniec sezonu w IV lidze. W przedostatniej kolejce Wilga Garwolin zremisowała z wyżej notowanym Oskarem Przysucha 2:2. Kolejnej porażki doznali zawodnicy Hutnika, którzy mimo prowadzenia do 60. minuty, ulegli 1:5 Mszczonowiance Mszczonów. Po blamażu z Mazovią (0:14) Hutnik w Mszczonowie prezentował się wczoraj zaskakująco dobrze. W 20. minucie Sebastian Grzegorczyk długo zastanawiał się jak rozegrać rzut rożny, by ostatecznie posłać piłkę ?za kołnierz? bramkarza gospodarzy. Wynik 0:1 widniał na tablicy aż do 60. minuty. Wtedy jednak, w zaledwie dwie minuty, Hutnik stracił dwie bramki.10 minut później było już 1:3. Na siedem minut przed końcem gospodarze podwyższyli na 4:1. Na domiar złego w 87. minucie boisko musiał opuścić bramkarz gości Piotr Kardyka. Wobec braku rezerwowego goalkeepera, między słupkami musiał stanąć zawodnik z pola, który chwilę później skapitulował przy bramce na 1:5.

Faworytem w dzisiejszym meczu Wilgi z Oskarem byli goście, którzy w Przysusze wygrali 5:1. Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy ku pamięci Jakuba Wachnickiego, byłego piłkarza Wilgi Garwolin.

Pierwsza połowa była wyrównana. W 28. minucie okazję na gola miał Bartłomiej Sitarek, którego strzał obronił Paweł Wieczorek. Gości w dwóch akcjach świetnie powstrzymał jego vis a vis Dawid Wasążnik. Po zmianie stron, ku uciesze kibiców, GKS objął prowadzenie. Obrona przyjezdnych dała się zaskoczyć wrzutem z autu Sebastiana Papiernika. Piłka trafiła do Piotra Grobera, który przerzucił piłkę nad obrońcą i mocnym strzałem posłał futbolówkę do siatki.

Korzystny wynik utrzymał się zaledwie przez dwie minuty. Przemysław Nogaj przedarł się prawym skrzydłem i precyzyjnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. 15 minut później tylko ofiarna interwencja Kamila Piotrowskiego zapobiegła bramce na 1:2. W 80. minucie Wilga ruszyła z kontrą. Rezerwowy Jakub Wągrodzki zagrał do Tomasza Paszkowskiego, a ten w trudnej sytuacji zdecydował się na strzał zza pola karnego i było 2:1. W końcówce goście zagrażali miejscowym po rzutach wolnych z okolicy ?16?. Po jednym z nich piłka trafiła w słupek, a przytomną dobitką popisał się Michał Bojek.

Komentarz trenera GKS Karola Zawadki.

{avsplayer videoid=198}

12 czerwca ligowe ostatki Wilga zagra na wyjeździe z Pogonią II Siedlce (jesienią 1:2). Hutnik będzie miał okazje na pozytywne pożegnanie z IV ligą. W Trąbkach podopieczni Rafała Głąbickiego zmierzą się z ostatnim Radomiakiem II Radom (jesienią 0:4). Oba mecze o godz. 17.

Mszczonowianka Mszczonów - Hutnik Huta Czechy 5:1 (0:1)
Bramka dla Hutnika: 21` Sebastian Grzegorczyk
Hutnik: Kardyka (85` B. Głąbicki), Sybilski (68` Mazek), Rękawek, Jedynak, R. Macioszek, M. Macioszek (77` Jeleń), R. Głąbicki (75` Łodziński), Grzegorczyk, Grudniak, Jarzyna, Jankowski (79` A. Wardak).
Wilga Garwolin ?Oskar Przysucha 2:2 (0:0)
Bramki: 58` Piotr Grober (as. Sebastian Papiernik), 80` Tomasz Paszkowski (as. Jakub Wągrodzki) ? 60` Przemysław Nogaj, 87` Michał Bojek
Wilga: Wasążnik, Kozikowski (68` Wągrodzki), Piotrowski, Talar, D. Papiernik, Zabiegałowski (61` K. Zalewski), Sitarek, Alot (61` Gmurczyk), Paszkowski, Grober.

Wojtek63 07.06.2021 12:33
Szanowny Konio Twój ulubiony Jaguar Gdańsk (wcześniej Kokoszki) Jaguar zjadł dwóch liderów w przeciągu 6 dni. A mianowicie ,,rozprawił się ?? z dwoma liderami grupy pomorskiej IV ligi. 29 maja pokonał u siebie niepokonanego w tym sezonie Stolem Gniewino 4:1 (2:0), a 3 czerwca wygrał na wyjeździe 4:2 (1:1) również niepokonaną Kaszubię Kościerzyna. Jaguar Gdańsk- Stolem Gniewino 4:1 (2:0) Bramki: Jaguar- 22, 25 , 52 i 90 (k). Stolem ? 80 min gry Kaszubia Kościerzyna ? Jaguar Gdańsk 2:4 (1:1) Bramki: Kaszubia- 16, 58. Jaguar- 35, 50, 68 i 82 min gry. Po tych raczej niespodziewanych rezultatach Jaguar włączył się do walki o III ligę, a Stolem i Kaszubia straciły miano niepokonanych w tym sezonie. Na 4 kolejki przed końcem sezonu Jaguar traci do lidera, czyli Stolem 5 pkt., a do vicelidera, czyli Kaszubii tylko 3 pkt.

Wojtek63 07.06.2021 12:23
Paradoks nr 2. Jak na tle swoich poprzedników ( tylko rundy wiosenne) wypadł trener Zawadka ? Wbrew ( ogólnie rzecz biorąc) zupełnie średnim wynikom trener Zawadka na tle poprzedników wypadł ? bardzo dobrze. Oczywiście tu główną rolę zagrały zwycięstwa z Radomiakiem II i Hutnikiem). Szczególnie jeśli chodzi o bilans bramkowy. Ale w statystykach informacja kto z kim grał nie gra roli. Średnia jest średnia. Krótko rzecz biorąc: na osiem rund wiosennych (w sezonie 2019/20 rundy wiosennej nie było) trener Zawadka pod względem średniej punktów zdobytych na mecz plasuje się na 4- tej pozycji. I to się nie zmieni bez względu na wynik meczu z Pogonią II. Natomiast pod względem miejsca w tabeli (7) jest to pozycja nr 2. Lepszy był trener Wiechowski, który w sezonie 2015/16 też zajął 7 miejsce, ale z lepszą średnią punktów zdobytych na mecz. Paradoks nr 3. Ciekawe jest to, że Milewski, który na jesieni sezonów dość wyraźnie pokonał ,,rywali?? to na wiosnę przegrał bardzo wyraźnie. Być może stanowi o tym brak rundy wiosennej w sezonie 2019/20. W to jednak nie wnikam, bo statystyki są bezlitosne. Szczegóły statystyczne opublikuję po meczu z Pogonią II.

Wojtek63 07.06.2021 12:22
Paradoks nr 1: Mecz Hutnika Huta Czechy. Porażka 1:5. Czy po takim meczu można mówić dobry mecz? Obejrzałem ten mecz na https://www.youtube.com/watch?v=4ole7Iw4lR0 i mogę powiedzieć tak : Hutnik rozegrał bardzo przyzwoity jakościowo mecz. Szczególnie pierwsze 30- 35minut. Potem było gorzej, ale nie tragicznie. Niestety, po godzinie (60 min) grania lepsza piłkarsko Mszczonowianka zaczęła bezlitośnie punktować Hutnika. Hutnika, na którego ławce rezerwowych ? było ? no właśnie. Czy tam był ktokolwiek ? Przykładem może być sytuacja z 85 minuty. Kontuzjowany bramkarz Hutnika przekazuje swoją koszulkę zawodnikowi z pola. Limit zmian został wykorzystany ? Nie było bramkarza rezerwowego ? Czy w ogóle nie było żadnego rezerwowego ? Dzisiaj już wiem. Ławka rezerwowych była pusta. Wilga zremisowała z silnym Oskarem. A mogła wygrać. Zabrakło chyba boiskowego , perfidnego wyrachowania przez ostatnie 10 minut meczu. No nic. Ważne, że IV liga będzie w Garwolinie w sezonie 2021/22.

Konio 06.06.2021 07:33
pasjonujace mecze o utrzymanie w naszej grupie .Proch Pionki po wczorajszej porazce z "rezerwami "Pogoni znalazl sie w tragicznej sytuacji ,nawet zwyciestwo z Tygrysem w ostatniej kolejce jezeli przeciwnicy rowniez wygraja swoje mecze.Warka zlapala kontakt po zwyciestwie z Zamlyniem ,nie odpuscily Mazowia ani Pilica ktore wygraly mecze o pietruszke z druzynami walczacymi o utrzymanie.Teraz nalezy docenic to co zawsze powtarzal pan Wojtek :druzyny rezerw pierwszo czy drugo ligowcow moga wsystko ,pomyslmy sobie co by sie dzialo gdyby ostatni w sezonie mecz z rezerwami Pogoni byl dla nas o utrzymanie.Wczoraj Proch niestety przezyl ten dylemat i slowo przezyl nalezy traktowac jak oksymoron ,bo porazka z poteznie wzmocnionymi rezerwami zepchnela go na dno tabeli z bezpiecznego miejsca.Pogon zapewne z Wilga wystawi podobne "rezerwy"tak wiec wynik jest do przewidzenia Warka gra ze znakomicie dysponowanym wiosna Sokolowem.Wreszcie mecz Tygrysa z Prochem ,to bedzie dla jednych i drugich mecz sezonu a frekwencja kibicow w Hucie Minskiej pobije zapewne rekord ak na mecz sezonu przystalo.Czeka nas juz na spokojnie ciekawa sobota na Regio wyniki ,najwazniejsze ,ze juz bez stresu niech inni drza o swoje zespoly nasza Wilga kolejny sezon w czwartej lidze zaliczyla na plus ,za co staropolskie Szczesc Boze.pozdrawiam!!!!konio

onet.pl 04.06.2021 11:51
Gratulacje dla trenera i drużyny za utrzymanie w IV lidze.

Konio 04.06.2021 07:44
Bardzo dobry mecz w Garwolinie toczony w niesamowitym jak na czwarta lige tempie.Rywal to dobrze poukladany zespol ,ktory co prawda tydzien temu przegral minimalni w Siedlcach ,ale praktycznie z pierwszym zespolem Pogoni.Pilkarze Wilgi w pierwszej polowie w aktywnej defensywie ,a pierwszoplanowa postacia byl jak w tytule bramkarz ktory bronil w nieprawdopodobnych sytuacjach.W drugiej polowie gra sie wyrownala i bylo naprawde blisko by pokusic sie o wygrana ,niestety mlodzi zawodnicy Wilgi nie wytrzymali presji i po slupku z wolnego nie upilnowali dobijajacego zawodnika gosci.Reasumujac walka ijeszcze raz walka taka Wilge kibice chca ogladac.Cel zostal osiagniety czekamy na decyzje MZPN i podzial grup oraz baraze o IIIlige ....no i bylbym zapomnial pasjonujaca walke o utrzymanie w naszej grupie gdzie oprocz Radomiaka i Hutnika wszyscy pozostali maja jeszcze szanse ma uttzymanie.Pozdrawiam!!!!konio

Autor komentarza: rolnik z PiSTreść komentarza: leki to chemia powodująca zatrucie organizmu. należy stosować wyłącznie naturalne preparaty, pokrzywa, czosnek, miód, węgiel czy spirytus to są środki zwalczające wszelkie schorzenia. Żeby zdobyć te leki nie trzeba żadnej aptekiData dodania komentarza: 28.09.2024, 21:50Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: yetiTreść komentarza: zamilcz analfabeto lub wróć do 3 klasy podstawówki. nie kompromituj się.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 16:40Źródło komentarza: W weekend lepiej nie chorowaćAutor komentarza: goraTreść komentarza: odpowiedzialny za propagande pachołek gonskiData dodania komentarza: 28.09.2024, 16:15Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwieAutor komentarza: RealiaTreść komentarza: Norbert Wilbik Katarzyna Jamnicka - Kondej Marcin Jaroń Krzysztof Ośka Waldemar Trzaskowski te osoby mogą sobie pogratulować zaorania możliwości rozwoju powiatu przez pięć następnych lat. Nikt z zewnątrz nie da pieniędzy dla powiatu którego starosta na facebooku naśmiewa się z członków rządu albo bierze udział w akcjach typu "MuremzaBobrem"... Liczmy, że przy kolejnych wyborach będzie to tej piątce radnych zapamiętane. O Panu Mirosławie to nawet nie ma co pisać, bo on to na pewno nie dotrwa do końca kadencji na stołku i wcześniej spotka go kara za złożenie tej dziwnej koalicji.Data dodania komentarza: 28.09.2024, 11:59Źródło komentarza: Były wójt kierownikiem w starostwie