niedziela, 29 września 2024 11:14

Derby ponownie dla Wilgi [wideo]

Pewne zwycięstwo w IV-ligowych derbach powiatu odnieśli zawodnicy Wilgi Garwolin. GKS pokonał Hutnika Huta Czechy 4:0 (2:0) i jest bardzo blisko pewnego utrzymania na piątym szczeblu rozgrywkowym. Lepszego momentu do powrotu kibiców na mecze gospodarze nie mogli sobie wyobrazić. Na trybunach komplet blisko 200 kibiców, którzy mogli przy aktualnych obostrzeniach, obejrzeć mecz. Wśród nich m.in. starosta powiatu Mirosław Walicki oraz burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. Samorządowcy wręczyli kapitanom obydwu drużyn pamiątkowe gadżety.

Przez długie minuty gry zawodnicy dostosowywali się do trudnych warunków panujących przy Sportowej. Grząska murawa i padający deszcze nie sprzyjały precyzji zagrań. Wynik w 19. minucie otworzył Tomasz Paszkowski, który przejął piłkę przy linii środkowej. Napastnik wyprzedził obrońcę i sprytną ?wcinką? posłał piłkę nad wychodzącym Piotrem Kardyką. 15 minut później było 2:0. Schodzący z prawego skrzydła Patryk Gmurczyk podał do Piotra Grobera, który mierzonym strzałem posłał piłkę do siatki z 17. metra. Niedługo później ten sam zawodnik miał kolejną dogodną okazję, ale uderzył za lekko, aby zaskoczyć Kardykę. W 39. minucie Hutnik mógł zdobyć bramkę kontaktową. Uderzenie z główki Sebastiana Grzegorczyka pewnie wyłapał Dawid Wasążnik.

Po zmianie stron śmielej do ataków ruszyli goście. Bliska powodzenia była akcja Piotra Jarzyny, którzy przedarł się lewym skrzydłem, ale w ostatnim momencie ubiegł go Wasążnik. Kolejne minuty toczyły się pod dyktando gospodarzy. W 71. minucie Damian Papiernik dograł z rzutu rożnego prosto na głowę Bartłomieja Sitarka i było 3:0. Na 13 minut przed końcem kontra Wilgi zakończyła się czwartym trafieniem. Paszkowskiemu nie pozostało nic innego jak dołożyć stopę do podania wzdłuż bramki Sebastiana Papiernika. W ostatniej minucie meczu najlepszej sytuacji na gola dla Hutnika nie wykorzystał rezerwowy Marcin Łodziński.

- To był kolejny mecz, który potwierdza, że jesteśmy w znakomitej dyspozycji. Cieszą zdobyte bramki. Cieszy zaangażowanie zawodników. Widać po nich chęć gry i chęć wygrywania - skomentował trener GKS Karol Zawadka.

{avsplayer videoid=197}

Dwa zwycięstwa odniesione przez Wilgę w tym tygodniu (w środę w zaległym meczu 6:0 z Radomiakiem II Radom) mogą dać zespołowi z Garwolina niemal pewne utrzymanie w lidze. Hutnikowi pozostaje tylko piłkarska matematyka. Do końca rozgrywek trzy kolejki. Za tydzień GKS pojedzie do Grójca na mecz z Mazowszem (jesienią 2:3), a Hutnik podejmie Mazovię Mińsk Mazowiecki (jesienią 0:4).

Wilga Garwolin ? Hutnik Huta Czechy 4:0 (2:0)
Bramki: Tomasz Paszkowski 19`, 77` (as. Sebastian Papiernik), Piotr Grober 35` (as. Patryk Gmurczyk), Bartłomiej Sitarek 71` (as. Damian Papiernik)
Wilga: Wasążnik, D. Papiernik, Kozikowski, Talar, Alot (62` Piotrowski), Gac, Gmurczyk (80` K. Zalewski), Sitarek (74` Zabiegałowski), S. Papiernik, Grober (80` Pyra), Paszkowski (80` Wągrodzki).
Hutnik: Kardyka, Sibilski, A. Wardak, R. Macioszek, M. Macioszek, Rękawek, Grudniak (79` Łodziński), R. Głąbicki (46` Jedynak), Jankowski, Grzegorczyk, Jarzyna.