niedziela, 29 września 2024 11:18

Porażki Wilgi i Hutnika. W sobotę derby!

Zespoły z powiatu garwolińskiego nie zdobyły punktów w meczach 22. kolejki IV ligi. Jednobramkową porażkę w Sokołowie Podlaskim zanotowała Wilga Garwolin. Hutnik rywalizację z Oskarem Przysucha zakończył wynikiem 0:5. Oba zespoły zmierzą się w sobotnich derbach powiatu. Pierwsza połowa wczorajszego spotkania w Sokołowie Podlaskim nie przyniosła bramek. Oba zespoły grały zachowawczo i bezpiecznie od swojej bramki. Po zmianie stron, goście dali się zaskoczyć miejscowym, którzy zmienili ustawienie. Wilga straciła gole w odstępie pięciu minut i po godzinie gry musiała odrabiać dwubramkową stratę. Katem GKS okazał się Mateusz Omieciuch, który pokonał Axela Gandarelę. Argentyńczyk, który otrzymał szansę gry, ostatni raz wystąpił między słupkami pierwszego zespołu pod koniec października.

Kontaktowego gola GKS strzelił na 10 minut przed końcem. Prostopadłe podanie Piotra Talara na trafienie zamienił rezerwowy Paweł Pyra. W ostatnich dwóch akcjach spotkania Wilga miała doskonałe sytuacje na wyrównanie. Najpierw strzał Filipa Gac zablokowali obrońcy, a później tuż przed bramką skiksował Jakub Wągrodzki.

- Graliśmy za bardzo solidnym i dobrze poukładanym zespołem. Szkoda szczególnie sytuacji z samej końcówki, bo remis był w zasięgu. Koncentrujemy się teraz przed dwoma być może najważniejszymi meczami wiosny, które czekają nas w następnym tygodniu ? skomentował trener Wilgi Karol Zawadka.

Pasma spotkań bez punktu nie przerwał beniaminek z Trąbek. Hutnik zanotował kolejną dotkliwą porażkę, tym razem z Oskarem Przysucha 0:5.

W środę Wilga zagra zaległe wyjazdowe spotkanie z ostatnim w tabeli Radomiakiem II Radom (w Garwolinie GKS wygrał 4:1). W sobotę derby powiatu. Przy Sportowej Wilga zmierzy się z Hutnikiem Huta Czechy. Jesienią w Trąbkach wygrali goście 3:1. Mecz o godz. 17.

Podlasie Sokołów Podlaski - Wilga Garwolin 2:1 (0:0)
Bramka dla Wilgi: 80` Paweł Pyra (as. Piotr Talar)
Wilga: Gandarela, D. Papiernik, Kozikowski (75`Wągrodzki), Piotrowski, Alot, Zabiegałowski (60` K. Zalewski), Gac, S. Papiernik, Talar, Paszkowski, Grober (77` Pyra).
Hutnik Huta Czechy ? Oskar Przysucha 0:5 (0:2)
Hutnik: Kardyka, A. Wardak, Jankowski (80` Mazek), Sibilski (77` Żołądek), Grudniak, M. Macioszek (85` B. Głąbicki), Jedynak (55` Łodziński), Grzegorczyk, R. Głąbicki (70` Jeleń), R. Macioszek, Jarzyna.