niedziela, 29 września 2024 13:16

Pewne zwycięstwo Wilgi [wideo]

Dobrą passę podtrzymują zawodnicy Wilgi Garwolin, którzy w czwartym kolejnym meczu nie ponieśli porażki. GKS wygrał z wyżej notowanym Zamłyniem Radom 4:1 (1:1). Drugie zwycięstwo wiosną Wildze przyszło zaskakująco łatwo, niż mogłyby wskazywać miejsce w tabeli obu zespołów. Trzecie Zamłynie do Garwolina przyjechało osłabione brakiem kilku zawodników. Zupełnie inna sytuacja wśród gospodarzy. Ze zgrupowania kadry beach soccera wrócili Filip Gac i Sebastian Papiernik, jednak obaj rozpoczęli spotkanie na ławce rezerwowych.

W pierwszej połowie grę prowadziła Wilga. Już w pierwszej akcji, w 3. minucie tylko dobra interwencja Piotra Praska uratowała gości przed stratą gola. Z pola karnego próbował Tomasz Paszkowski. Po niespełna 20 minutach gry GKS objął prowadzenie. ?Pasza? urwał się prawy skrzydłem, skąd wypatrzył na 14. metrze niepilnowanego Przemysława Alota, który mocnym strzałem posłał piłkę do siatki. Goście oddali w pierwszej połowie jeden celny strzał, który zakończył się golem. Z ponad 25 metrów z rzutu wolnego uderzał Dominik Woźniak. Piłka niefortunnie skozłowała przed Dawidem Wasążnikiem, czym zupełnie zaskoczyła bramkarza Wilgi.

W końcówce pierwszej części gry zawodnicy GKS wdali się w dyskusję z sędzią. Piłka wpadła do siatki Zamłynia, ale sędzia uznał, że po rzucie z auto żaden z piłkarzy nie dotknął futbolówki. Innego zdania był m.in. trener Wilgi Karol Zawadka, który za dyskusję otrzymał żółtą kartkę.

Po zmianie stron na boisku gospodarze osiągnęli jeszcze większą przewagę. Strzelanie rozpoczął, w  57. minucie, Piotr Grober, który zakończył wzorcowo wyprowadzoną kontrę miejscowych. Znakomitą asystę zanotował Dominik Zabiegałowski. 10 minut później rezerwowy Sebastian Papiernik zamykał dośrodkowanie Piotra Talara. Ozdobą meczu była kolejna bramka rezerwowego. Filip Gac pokonał Praska strzałem typowym z piaszczystego futbolu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego reprezentant kadry narodowej uderzył z powietrza nożycami prosto do siatki radomian.

- Dzisiaj w meczu oczekiwałem od chłopaków pełnego zaangażowania i to było widać. W pierwszej połowie, moim zdaniem po błędzie sędziego, straciliśmy bramkę. Na drugą połówkę wyszliśmy zmobilizowani i pewni siebie, co przeniosło się na bramki ? skomentował trener Wilgi.

{avsplayer videoid=195}

Aktualizacja, 9 maja, godz. 19.30. Hutnik uległ w Grójcu Mazowszu 0:4 )(0:1).

W następnej kolejce Wilga zmierzy się na wyjeździe z rewelacją wiosny Podlasiem Sokołów Podlaski (jesienią 4:3 dla GKS), a Hutnik podejmie u siebie Oskara Przysucha (jesienią 3:0 dla Oskara).

Wilga Garwolin ? Zamłynie Radom 4:1 (1:1)
Bramki: 19` Przemysław Alot (as. Tomasz Paszkowski), 58` Piotr Grober (as. Dominik Zabiegałowski), 67` Sebastian Papiernik, 83` Filip Gac (as. Damian Papiernik) ? 44` Dominik Woźniak
Wilga: Wasążnik, D. Papiernik, Kozikowski, Piotrowski, Alot (62` S. Papiernik), Kowalski (27` Wągrodzki), Gmurczyk (78` Pyra), Zabiegałowski (70` Gac), Talar, Grober (85` Kowalczyk), Paszkowski (85` Szczepek).