środa, 9 października 2024 02:26
Reklama

?TO(działa)MY!? ? rozpoczyna się wyjątkowy projekt dla szkół

Od 1 września każda szkoła w Polsce może zgłosić się do udziału w innowacyjnym projekcie edukacyjno-społecznym ?TO(działa)MY!?. Projekt jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na inicjatywy wykraczające poza ramy tradycyjnej edukacji. Jest szansą dla uczniów na rozwijanie umiejętności i kompetencji niezbędnych we współczesnym świecie. Nauczycielom daje okazję wprowadzenia metody projektowej do zajęć lekcyjnych. Organizatorami inicjatywy są UNICEF Polska i Fundacja Santander Bank Polska. Projekt ?To(działa)MY!? jest propozycją skierowaną do wszystkich nauczycieli pracujących z uczniami od 4. klasy szkoły podstawowej. Inicjatywa tworzy przestrzeń dla młodych do działania w obszarach, które są dla nich ważne i interesujące. Projekt daje też możliwość uzyskania dofinansowania na realizację przygotowanego przez uczniów projektu o charakterze społecznym. Młodzi ludzie mają ogromny potencjał i siłę sprawczą. Charakteryzuje ich zapał, chęć zmieniania świata i brak lęku przed nieznanym. Wystarczy niewiele, aby stworzyć dzieciom wspaniałą okazję do działania i zdobywania nowych kompetencji! Organizatorzy zachęcają nauczycieli, pedagogów, wychowawców i wszystkie osoby pracujące z młodym pokoleniem w szkołach do wspierania i rozwijania samodzielności uczniów.

Celem projektu jest przede wszystkim kształtowanie postawy zaangażowania społecznego wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzeby najbliższego otoczenia oraz budowanie świadomości młodych ludzi w obszarach związanych z ekologią, zdrowiem i edukacją.

Placówkę do udziału w projekcie można zarejestrować w dniach 1-25 września 2020 r. na stronie https://www.unicef.pl/nmaction/akcja_szkolna/todzialamy/227. Projekt ?TO(działa)MY!? składa się z dwóch części: obowiązkowej i dodatkowej, których realizacja przewidziana jest na rok szkolny 2020/2021.

Na czym polega projekt?

W ramach projektu ?To(działa)MY!? młodzi ludzie, pod okiem nauczyciela-koordynatora stworzą zespoły, w których będą przygotowywać projekty społeczne w wybranym obszarze tematycznym. Proponowane tematy są szerokie i dają duże możliwości do działania. Są to: ekologia, zdrowie i sport oraz edukacja i rozrywka. To zagadnienia, w których na co dzień poruszają się młodzi ludzie. Uczniowie opracują i zrealizują swój projekt, który będzie służyć środowisku szkolnemu, bądź szerzej ? lokalnemu.

W drugim etapie projektu TO(działa)MY! zaangażowane placówki będą mogły starać się o dofinansowanie wybranego projektu. 30 projektów, najwyżej ocenionych przez komisję konkursową, otrzyma grant w wysokości 2000 złotych. Granty sfinansuje Fundacja Santander Bank Polska ? współorganizator projektu. Jest to wyjątkowa okazja do pozyskania funduszy na realizację uczniowskich projektów społecznych! Aplikowanie o dofinansowanie jest dodatkową, nieobowiązkową częścią projektu.

Wszyscy nauczyciele-koordynatorzy, którzy zarejestrują placówkę do udziału w projekcie otrzymają unikalne materiały dydaktyczne, które pomogą im przeprowadzić działania.

Uczniowskie projekty społeczne

Projekty przygotowywane przez dzieci i młodzież powinny jak najlepiej odzwierciedlać ich zainteresowania oraz potrzeby. W tym projekcie to właśnie młodzi ludzie mają szansę zaplanować i przeprowadzić działania, których odbiorcami będzie społeczność szkolna i/lub lokalna.

Każda placówka, która zrealizuje obowiązkowe elementy projektu, otrzyma dyplom potwierdzający udział w projekcie ?TO(działa)MY!?, a koordynatorzy - imienne zaświadczenia. Placówki, które przystąpią do części dodatkowej projektu i przygotują aplikację o grant otrzymają Certyfikat Placówki Wspierającej Zaangażowanie Dzieci i Młodzieży w roku szkolnym 2020/2021. Certyfikat otrzymają wszystkie placówki, które wezmą udział w konkursie grantowym, bez względu na wynik.

Wejdź na stronę https://www.unicef.pl/nmaction/akcja_szkolna/todzialamy/227 i przyłącz swoją szkołę do tej wyjątkowej akcji!

mat.pras.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: AlicjaTreść komentarza: A na co to komu? Komu to potrzebne? Ilość i jakość inwestycji przez to się poprawi czy jak? Mieszkańcy oczekują konkretnych działań a nie sztucznego kreowania kolejnych i zbędnych stanowisk, zwłaszcza jak mamy też stanowiska na których wypadałoby zrobić roszady...Data dodania komentarza: 8.10.2024, 15:32Źródło komentarza: Żelechów ma zastępcę burmistrzaAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Futbol rezerwowy, futbol powiatowy LO Warszawa I Wilga II Garwolin- Okęcie Warszawa 2:2 (…) LO Siedlce ULKS Gołąbek- Orzeł Unin 5:2 (1:1). Bramki: ULKS- 41, 49, 58, 78 i 90+. Orzeł- 28 i 59. Sęp Żelechów- Pogoń III Siedlce 1:2 (0:1). Bramki: Sęp- 82. Pogoń III- 18 i 79. W 31 minucie Sęp nie wykorzystał rzutu karnego (obrona bramkarza). Naprzód Skórzec- Zryw Sobolew 2:5 (…) Grodzisk Krzymosze- Hutnik Huta Czechy 2:1 (…) A Klasa Siedlce Wilga Miastków Kościelny- Armia Żelków 3:2 (2:1). Promnik Gończyce- GKS Dobre 4:1 (…) A Klasa Warszawa II Amur Wilga- Promnik Łaskarzew 0:1 (0:0). Bramka: 52 min. Czerwona kartka: Amur- 90+ min (druga żółta) AP EsKadra Warszawa- Orzeł Parysów 2:1 (1:0). Bramki: EsKadra- 20 i 69. Orzeł- 90 min. B Klasa Warszawa II KS Puznówka 1996- Sokół Kołbiel 2:3 (1:1). Bramki: Puznówka- 25 i 90+. Sokół- 23, 82 i 85 min. Orzeł II Baniocha- Wisła Maciejowice 6:3 (…)Data dodania komentarza: 8.10.2024, 14:33Źródło komentarza: Pewna wygrana Wilgi z Pilicą [wideo]Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A dla Teresy Bąk nie znalazłoby się jakieś wolne miejsce?Data dodania komentarza: 8.10.2024, 13:01Źródło komentarza: Żelechów ma zastępcę burmistrzaAutor komentarza: AgataTreść komentarza: Bardzo mądra decyzja. Zastępca na pewno się przyda.Data dodania komentarza: 8.10.2024, 11:20Źródło komentarza: Żelechów ma zastępcę burmistrza
Reklama