- Po raz pierwszy od trzech lat udało nam się awansować do półfinału z udziałem ośmiu najlepszych drużyn regionu obejmującego m.in. Warszawę i Radom ? mówi Mirosław Juszczak.
- Na półfinał pojechaliśmy do Warszawy. Tam rywalizowali przedstawiciele dwóch regionów. Zadaniem uczestników było odpowiedzenie na pytania z dziedziny technologii teleinformatycznych. Nie jest to podstawowa wiedza o internecie. Należało wykazać się znajomością m.in. protokołów sieciowych czy warstw sieciowych ? dopowiada Adam Wyskwar. Przygotowaniem uczniów do olimpiady zajęli się wymienieni nauczyciele informatyki. Występ w stolicy obie garwolińskie drużyny zakończyły odpowiednio na 7. (TIGlin 32) i 13. (TIGlin 4) pozycji. Do miejsca na podium zabrakło naprawdę niewiele.
TIGlin32: Arkadiusz Lewandowski, Dominik Sabat, Marcin Duchna, Jarosław Korycki. TIGlin4: Marcin Świątkiewicz, Przemysław Pałyska, Piotr Szczęśniak, Stanisław Cholewka.
Dla młodych informatyków z ZSP nr 2 udział w DialNet Masters było ogromną przygodą. ? Spotkałem się z najlepszymi uczniami szkół informatycznych w kraju. Miałem poczucie bycia częścią czegoś wielkiego ? przyznaje P. Pałyska. ? Z chęcią bym to powtórzył, ale niestety to mój ostatni rok w tej szkole ? dodaje.
- Sama świadomość zakwalifikowania się do półfinału była nobilitująca. Nasz sukces to zasługa opiekunów, którzy bardzo dobrze przygotowali nas do olimpiady ? zaznacza M. Świątkiewicz, który swoją zawodową przyszłość wiąże z informatyką.
DialNet Masters organizowana jest przez Telefonię DIALOG S.A., Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych, CISCO Networking Academy i Politechnikę Łódzką.
łk
Zdjęcia dzięki uprzejmości ZSP nr 2 w Garwolinie
Napisz komentarz
Komentarze