Inaczej będzie jednak tam, gdy na dostęp do takich instalacji liczyć nie możemy i może się to nigdy nie zmienić ? bo np. charakter wznoszonego obiektu nie wymaga budowania przyłączy.
Najprostszym rozwiązaniem jest dowożenie wody beczkowozem. Jeśli nasze potrzeby będą duże, może być ono jednak kosztowne, toteż zechcemy poszukać alternatyw. Wiele zależy od charakterystyki terenu. Nie trzeba występować o pozwolenie na kopanie studni o głębokości do trzydziestu metrów ? jeśli tyle wystarczy, aby przynajmniej częściowo zaspokoić nasze oczekiwania, jest warto to rozważyć. Jeśli trzeba wiercić głębiej, pojawia się nie tylko biurokracja, ale i wzrost kosztów.
W sytuacji, gdy nieopodal znajduje się jakiś akwen, z którego możemy czerpać bez przeszkód, mogłoby się wydawać, że sprawa jest rozwiązana. Niekoniecznie! Zbadajmy skład takiej wody. Zmineralizowana lub nadmiernie zanieczyszczona może nie pozwalać na osiągnięcie dostatecznej trwałości betonu. Będzie jednak pomocna np. do mycia sprzętu.
Wąż strażacki i inne niezawodne rozwiązania ułatwią Ci pracę
Potrzeby w zakresie ilości niezbędnej na budowie wody rosną nie tylko wraz ze jej skalą i wielkością obiektu, ale też stosowaną technologią. Przykładowo, metr kwadratowy ściany z grubych pustaków spajanych standardową zaprawą pochłonąć może około dziesięciu litrów. W przypadku precyzyjnych bloczków z cienką warstwą spoiny mogą to już być zaledwie dwa, albo nawet jeden.
Pozostaje jeszcze kwestia dystrybucji wody na placu budowy. Jednym z nieodzownych narzędzi jest tu wąż strażacki w jaki zaopatrzyć się można np. dzięki ofercie sklepu MiDaTech. Jest łatwy w magazynowaniu i transporcie, a jednocześnie, dzięki wysokiej jakości wkładce wewnętrznej z PCV, odporny na zużycie nie tylko na skutek mechanicznych uszkodzeń zewnętrznych, ale także wycieranie przez rozmaite niesione wodą zanieczyszczenia. Z PCV wykonuje się też węże o mniejszej średnicy, niezastąpione tam, gdzie tłoczyć trzeba jej mniejszą ilość. W dodatku jeszcze trudniej poddają się zużyciu, nawet tam, gdzie wymagają przeciągania po twardych przeszkodach.
Zadbać warto też o niezawodne złączki. W przypadku węży o niewielkich średnicach, budownictwo od lat ceni sobie elementy typu geka.
Napisz komentarz
Komentarze