Jakie materiały nadają się do takiego cięcia?
Kolejną istotną kwestią jest odpowiedź na pytanie, które materiały można obrobić za pomocą cięcia wodnego. Warto uzyskać dokładne informacje na ten temat, aby nie zrazić się do tej metody. Jeżeli dobierzemy ją do właściwych materiałów, to efekty mogą nas pozytywnie zaskoczyć. Cięcie wodne najczęściej wykorzystuje się do obróbki:
- szkła,
- metalu,
- kamienia,
- marmuru,
- granitu,
- tytanu,
- aluminium,
- materiałów wielowarstwowych,
- niektórych rodzajów kompozytu,
- litego drewna.
Na tego typu materiałach można uzyskać zdumiewające efekty i wykorzystać w pełni możliwości cięcia wodnego.
Zalety cięcia wodnego
Wiele osób może się zastanawiać, czy warto się zdecydować na cięcie wodne. Trzeba sobie uświadomić, że ta metoda ma liczne zalety, które z pewnością zadowolą wielu użytkowników. Jakie więc korzyści daje cięcie wodne?
Przede wszystkim jest to metoda niezwykle bezpieczna, a przy tym efektywna. Cięcie wodne umożliwia wykonanie bardzo wąskiej szczeliny, która minimalizuje straty materiału, a wysoka precyzja cięcia pomoże uniknąć kosztownych poprawek. W dodatku nie zostawia na krawędziach żadnych odprysków i zadziorów w porównaniu do innych metod. Natomiast materiał nie zostaje odkształcony ani nie podlega podgrzaniu. Warto też wspomnieć, że czas trwania obróbki jest niezwykle krótki, a koszty wykonania projektu bardzo niskie. W trakcie obróbki nie pojawiają się żadne pyły ani opary, które mogłyby negatywnie wpływać na zdrowie osoby obsługującej urządzenie. Metoda jest też niezwykle przyjazna dla środowisko, co w obecnych czasach stanowi ogromną zaletę. Dlatego cięcie wodne zyskuje coraz więcej zwolenników, a z czasem może ich przybywać.
Materiał partnera
Napisz komentarz
Komentarze