Czy istnieją różnice pomiędzy medycyną estetyczną a chirurgią plastyczną? Tak, i to bardzo wiele. Przeszło 60 procent Polaków w sposób błędny utożsamia te pojęcia. To nie jest to samo. W chirurgii plastycznej mamy do czynienia przede wszystkim ze skalpelem oraz dużymi ingerencjami w skórę oraz tkanki podskórne. Za sprawą gruntownej przebudowy rysów twarzy niekiedy efekt takiego zabiegu może powodować uczucie sztuczności, gdy spojrzymy na takiego pacjenta.
Z kolei w medycynie estetycznej najważniejsza jest kompleksowość. Każda Klinika Dermatologii i Medycyny estetycznej stawia duży nacisk na to, aby wszelkie zabiegi opierały się na jak największej dbałości o skórę pacjenta oraz o resztę ciała. W przypadku zabiegów chirurgi plastycznej zazwyczaj wymagane jest znieczulenie.
Skupiają się one też głównie na efekcie końcowym, czyli między innymi poprawionych rysach twarzy. Z kolei medycyna estetyczna wyróżnia się tym, że koncentruje się na maksymalnym spowolnieniu procesów starzenia się skóry oraz odbudowie jej struktury i poprawieniu jej ogólnej kondycji.
Medycyna estetyczna zyskuje na popularności
Jak pokazują najnowsze badania, medycyna estetyczna z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków. Dla przykładu: jeszcze w 2015 roku na wykonanie zabiegów medycyny estetycznej decydowało się około pół miliona Polaków. Z kolei w tej chwili badania Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging pokazują, że na ten moment lekarze przyjmują nawet dziesięciu pacjentów w tygodniu.
Zdecydowana większość (56 procent) pacjentów to osoby w wieku 40-50 lat. Co trzecia osoba, która decyduje się na zabieg w ramach medycyny estetycznej, to pacjent w wieku 30-40 lat. W tym okresie pojawiają się już pierwsze oznaki starzenia, dlatego jest to najlepszy moment na wizytę w Klinice Dermatologii i Medycyny estetycznej.
Artykuł powstał we współpracy z Klinika Dermatologii i Medycyny Estetycznej Mediderm
Napisz komentarz
Komentarze