wtorek, 1 października 2024 01:28

Wilga za burtą Pucharu Polski

Krótko trwała przygoda Wilgi Garwolin w rozgrywkach Pucharu Polski. Już w pierwszym spotkaniu GKS przegrał z Ząbkovią Ząbki 0:3 (0:1). Los okręgowego Pucharu Polski w IV rundzie skojarzył GKS z przedstawicielem IV ligi grupy północnej ? Ząbkovią Ząbki. Wczorajsze spotkanie w Garwolinie nie stało na wysokimi poziomie. Szanse na grę w zespole gospodarzy otrzymali zawodnicy walczący o pierwszy skład.

W pierwszej połowie na boisku działo się niewiele. W 28. minucie błąd popełnił Mateusz Jóźwicki. Obrońca źle blokował piłkę, która została wyeksponowana w pole karne. Nieuwagę piłkarza wykorzystał Michał Tarnogrodzki, który sprytnie wystawił nogę obok zawodnika, a futbolówka przeleciała obok zaskoczonego Axela Gandareli.

Po zmianie stron Wilga miała wyborną sytuację na wyrównanie. W 49. minucie zza pola karnego strzelał Przemysław Alot. Piłkarz Ząbkovii odbił uderzenie w pole bramkowe, gdzie do piłki dopadł Patryk Kisiel. Strzał skrzydłowego wylądował w bocznej siatce.

10 minut później było 0:2. Goście wyprowadzili szybką kontrę. Z lewego skrzydła prosto na nogę Tarnogrodzkiego podał Bartłomiej Balcer. W kolejnych akcjach dobrze ustawiony blok defensywny Ząbkovii nie pozwolił zawodnikom Wilgi na stworzenie zagrożenia. Przyjezdni mieli za to kolejne sytuacje do podwyższenia wyniku. W kilku sytuacjach gospodarzy ratowały bardzo dobre interwencje, wprowadzonego w przerwie Daniela Fica. Bramkarz Wilgi musiał skapitulować po raz kolejny w 63. minucie. Z bliskiej odległości ponownie trafił Tarnogrodzki. Asystę zaliczył Kewin Przygoda.

W końcówce najbliżej honorowego trafienia był Paweł Pyra. W ostatniej minucie z boiska wyleciał Jakub Ochnik. Pomocnik GKS zobaczył czerwoną kartkę za obraźliwe słowa skierowane w kierunku sędziego. Zawodnicy Wilgi mieli pretensje do głównego arbitra meczu, który miał w ich kierunku używać wulgarnych słów.

- To dobry materiał szkoleniowy dla nas, bo zawodnicy, którzy popełnili dzisiaj błędy, nie mogą ich popełniać w spotkaniach ligowych. Wielu zawodników miało się dzisiaj pokazać. nie u wszystkich to dobrze wyglądało - skomentował trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Z IV rundy Pucharu Polski MZPN wycofał się Promnik Łaskarzew, który mecz z Walką Kosów oddał walkowerem. W siedleckich rozgrywkach Hutnik Huta Czechy pokonał na wyjeździe ULKS Gołąbek 3:0, a Wilga Miastków Kościelny przegrała z Tygrysem Huta Mińska 1:4. Mecz między Zrywem Sobolew a Orłem Unin został przełożony na następny tydzień.

Wilga Garwolin ? Ząbkovia Ząbki 0:3 (0:1)
Bramki: Michał Tarnogrodzki 27`, 58` (as. Bartłomiej Balcer), 63` (as. Kewin Przygoda)
Czerwona kartka dla Wilgi: Jakub Ochnik 90` (za obrażanie sędziego)
Wilga: Gandarela (46` Fic), D. Papiernik (75` K. Zalewski), Jóźwicki, A. Zalewski, Zabiegałowski, Kisiel, Ochnik, Puciłowski (46` Świder), Macioszek (47` Paszkowski), Alot, Pyra.

Wojtek63 13.09.2018 14:58
Oprócz wyczynu Czarnych zdarzyło się też kilka innych sensacji. Oto one: 1. Lechia Gdańsk (sezon 1982/83, III liga, zdobywca Pucharu Polski) 2. Miedź Legnica (sezon 1991/92, II liga, zdobywca Pucharu Polski) 3. Czarni Żagań (sezon 1964/65, III liga, finał Pucharu Polski, przegrana w finale z Górnikiem 0-4) 4. Pogoń Oleśnica (sezon 1995/96, półfinał PP) 5. Stal Sanok (sezon 2006/07, III liga, 1/8 finału PP) 6. Raków Częstochowa (sezon 1966/67, II liga, finał PP, przegrany po dogrywce 0-2 z Wisłą) 7. Aluminium Konin (sezon 1997/98, II liga, finał PP, przegrana w finale z Amicą Wronki 3-5) 8. Stal Rzeszów (sezon 1974/75, II liga, zdobycie Pucharu Polski, wygrana w finale z ROW Rybnik po karnych 3-2) 9. Podbeskidzie Bielsko-Biała (sezon 2010/11, I liga, półfinał PP) 10. Jadowniczanka Jadowniki (sezon 1983/84, IV liga, 1/16 PP)

Wojtek63 13.09.2018 14:56
Liga, czy Puchar Polski ? Od zawsze jak pamiętam jest tu możliwość ,,wyboru'' tego co dla klubu (szczególnie małego) jest ważniejsze. Nie wiem czy to dobrze, czy źle. Jednak zdarzało się w historii PP, że ,,malutcy'' traktowali te rozgrywki niezwykle serio. Pierwszy przykładem jest historia Czarnych Żagań. Otóż w sezonie 1964/65 jako zespół trzeciego poziomu rozgrywek (wtedy nazywany LO) Czarni zagrali w Finale Pucharu Polski. Przeciwnikiem Czarnych był Górnik Zabrze: 2. Czerwca 1965. Zielona Góra. Czarni Żagań- Górnik Zabrze 0:4(0:3) Bramki: Pohl 19'k, 25', 45', Musiałek 62' Górnik Zabrze: Hubert Kostka - Waldemar Słomiany, Stanisław Oślizło, Stefan Floreński, Edward Olszówka, Erwin Wilczek, Jan Kowalski, Zygfryd Szołtysik, Jerzy Musiałek, Ernest Pohl, Roman Lentner. Trener: Ferenc Farsang. Czarni Żagań: Piotr Pozor, Piotr Kiszka, Andrzej Barczyk, Lech Zeuschner, Bogdan Charbicki, Piotr Migdoł, Zbigniew Lipiec, Manfred Koprek, Edward Kuczko, Zygmunt Klencz, Wiesław Rutkowski, Tadeusz Kalotka (rezerwowy). Trener: Jan Dixa Widzów: 20 000 Po tym wydarzeniu zespół Czarnych brał udział w rozgrywkach z różnym powodzeniem (od najniższego B klasowego poziomu do trzeciego, czyli II ligi.) Właśnie w roku 2012 Czarni zostali zdegradowani z II ligi (trzeci poziom) i nie otrzymali licencji na grę w lidze III. Skończyło się na żagańskiej B klasie i upadku klubu pod nazwą MKS. Następca i kontynuator UKS Czarni Żagań gra czwarty sezon w LO Zielona Góra.

Autor komentarza: paTreść komentarza: Gąska w pierwszym rzędzie w kościele, zaczyna się XDData dodania komentarza: 30.09.2024, 16:21Źródło komentarza: W 85. rocznicę powstania Polskiego Państwa PodziemnegoAutor komentarza: PodatnikTreść komentarza: Zasadne pytanie, ale wtedy też istotne jest jakim samochodem Ivon dojeżdża? Co z tego, że ma bliżej? Chodzi o zasadę.Data dodania komentarza: 30.09.2024, 11:18Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Pytanie zasadnicze : czy wicestarosta Walicki do pracy w Garwolinie dojeżdża z Dęblina służbowym autem czy prywatnym?Data dodania komentarza: 30.09.2024, 10:14Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Futbol rezerwowy, futbol powiatowy LO Warszawa I Wilga II Garwolin- Champion Warszawa 1:0 (0:0). Bramka : 59 min (k) LO Siedlce Zryw Sobolew- ULKS Gołąbek 2:4 (1:0). Bramki: Zryw- 20, 45+ (k). ULKS- 33, 48 (k), 80 i 90+. Orzeł Unin- Grodzisk Krzymosze 16:0 (7:0) Hutnik Huta Czechy – Podlasie II Sokołów 2:0 (1:0). Bramki: 26 i 86 min. Feniks Siennica- Sęp Żelechów 4:1 (2:0). Bramki: Grodzisk- 17, 37, 80 i 90+. Sęp- 81 min. A Klasa Siedlce GKS Dobre- Wilga Miastków Kościelny 1:3 (1:2). Bramki: Dobre- 7. Wilga M.K- 3, 24 i 90+. Czerwona kartka: Dobre- 83 min (druga żółta) Amazonka Wiśniew- Promnik Gończyce 2:1 (2:1). Bramki: Amazonka- 2 i 45. Promnik- 40 min. A Klasa Warszawa II Promnik Łaskarzew- AP Eskadra Warszawa 0:4 (0:4). Bramki: 3, 8, 17 i 21 min- . Orzeł Parysów- PKS Radość 3:3 (0:1). Bramki: Orzeł- 49, 55 i 80 (k). PKS- 6, 53, 86. AP Brychczy Warszawa- Amur Wilga 4:3 (…) B Klasa Warszawa II Wisła Maciejowice- Piorun II Warszawa 8:1 (…) Nadstal Krzaki Czaplinkowskie- KS Puznówka 1996 3:1 (3:1)Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:53Źródło komentarza: Wilga nie dała rady liderowi