wtorek, 1 października 2024 03:30

Wyjazdowe zwycięstwo Wilgi, 0:7 Orła

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie odniosła Wilga Garwolin. GKS pokonał Spartę Jazgarzew 2:1. Trzecią wysoką porażkę zanotował Orzeł Unin. Beniaminka rozgromiła Pilica Białobrzegi. Obaj IV-ligowcy z powiatu garwolińskiego spotkania 5. kolejki rozgrywali wczoraj. W Wólce Kozadowskiej Wilga grała z etatowym sparingpartnerem Spartą Jazgarzew.

Spotkanie przypominało poprzedni mecz GKS z Oskarem Przysucha. Zawodnicy Wilgi przeważali w posiadaniu piłki, ale kolejne dośrodkowania w pole karne nie znajdowały adresatów. Warto wspomnieć, że na szpicy zabrakło Mikołaja Goli. Najbardziej wysuniętymi zawodnikami byli Paweł Pyra i Arkadiusz Zalewski. Drugi mecz w sezonie między słupkami rozegrał Axel Gandarela.

Przewagę Wilga na gola zamieniła w 24. minucie. Arkadiusz Zalewski był faulowany w polu karnym, a bramkę z rzutu karnego strzelił Piotr Talar. Przed przerwą gospodarze wyrównali. Niefrasobliwość obrońców przy rzucie rożnym wykorzystał Maciej Wójcik. Choć futbolówke prawdopodobnie do siatki posłał zawodnik Wilgi.

W przerwie na boisku pojawili się Przemysław Głowala i Tomasz Paszkowski. Ten drugi potrzebował 20 minut, aby zaliczyć debiutanckie trafienie w klubie z Garwolina. 19-latek wykończył składną akcję gości, posyłając piłkę do siatki z bliskiej odległości. Asystę zaliczył Wojciech Migas.

W ostatnich minutach Wilga miała okazje do podwyższenia wyniku, ale żadna z kontr nie zakończyła się trafieniem. ? Mieliśmy mnóstwo sytuacji w całym meczu, może nie 100%, ale były. Niestety nie udało się ich wykorzystać, bo podejmowaliśmy w ostatniej chwili złe wybory. Nad tym trzeba będzie popracować na treningach ? powiedział trener Wilgi Sergiusz Wiechowski (na zdjęciu). ? To ważne punkty dla nas, na przełamanie. Odkąd jestem w Wildze nie mieliśmy tak dobrego początku sezonu w sferze mentalnej. Wszyscy są nastawieni bardzo pozytywnie do gry. Do tej pory nasza przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się na wynik. Pora to zmienić ? dodał.

0:7 Orła w Pilicy

W innych humorach z wyjazdowego meczu wrócili piłkarze Orła Unin. Beniaminek zaliczył trzecią porażkę w sezonie. Pilica Białobrzegi wygrała 7:0 (4:0), choć do 30 minuty nic nie zapowiadało wysokiego wyniku. Goście z Unina mogli nawet pokusić się o prowadzenie, ale znakomitą interwencją popisał się bramkarz Pilicy. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy gospodarze strzelili aż cztery gole. W drugiej połowie nieudany debiut w IV lidze zaliczył Patryk Seroczyński. Zaledwie siedem minut po wejściu na boisku, młody bramkarz zobaczył czerwoną kartkę.

W 6. kolejce Wilga zagra na Sportowej z Mazurem Karczew (sobota, godz. 16.30), a Orzeł Unin podejmie KS Raszyn (niedziela, 16).

Sparta Jazgarzew ? Wilga Garwolin 1:2 (1:1)
Bramki dla Wilgi: 24` Piotr Talar (rzut karny za faul na Arkadiuszu Zalewskim), 65` Tomasz Paszkowski (as. Wojciech Migas)
Wilga: Gandarela, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Jóźwicki (46` Paszkowski), Talar, Kisiel (90` Zabiegałowski), Kozikowski, Puciłowski (77` Alot), Migas (87` D. Papiernik), Zalewski (68` Macioszek), Pyra (46` Głowala).
Pilica Białobrzegi - Orzeł Unin 7:0 (4:0)
Czerwona kartka dla Orła: 79? Patryk Seroczyński
Orzeł: Łuczak (72? Seroczyński), T. Gora (84? Dąbrowski), Korgul, B. Szczęśniak, Piesio, Osica, D. Matysiak (68? D. Szczęśniak), Kowalski, Michalczyk, Parzyszek (86? K. Brych), Sitarek (80? P. Wielgosz).