W cztery miesiące powstało boisko z trawy syntetycznej o wymiarach 30x60 m oraz boisko wielofunkcyjne o wymiarach 19x32 m do gry w koszykówkę i siatkówkę o nawierzchni poliuretanowej. Kompleks uzupełnia zaplecze sanitarno-szatniowe, oświetlenie i chodnik. Boiska są ogólnodostępne w godzinach 8-19, jeśli będzie taka potrzeba, nawet do godz. 22.
Cieszymy się, że na terenie gminy Maciejowice powstała kolejna inwestycja służąca mieszkańcom [Sylwester Dymiński]
- Cieszymy się, że na terenie gminy Maciejowice powstała kolejna inwestycja służąca mieszkańcom. Radość jest tym większa, że jest to kolejna inwestycja dla oświaty. Mam nadzieję, że nie ostatnia. Wyrażam głęboką nadzieję, że oddawany kompleks boisk przyczyni się do wzrostu zainteresowania sportem wśród dzieci i młodzieży, a także dorosłych mieszkańców gminy ? mówił Sylwester Dymiński, wójt gminy Maciejowice.
- Do pełni szczęścia brakuje jeszcze hali sportowej. Dwie sale gimnastyczne nie wystarczają do pełnej realizacji lekcji wychowania fizycznego, nie mówiąc o wyczynowym sporcie ? dodał. Zwrócił się do członka zarządu województwa mazowieckiego Ewy Orzełowskiej o przychylne oko na wniosek gminy złożony do urzędu marszałkowskiego na budowę hali. ? Nie chcę układów, układzików. Proszę o życzliwe spojrzenie na nasz wniosek ? argumentował Sylwester Dymiński.
Starosta powiatu był pod ogromnym wrażeniem inwestycji przeprowadzanych w gminie Maciejowice. - To co robi wójt klasyfikuje gminę Maciejowice wśród wiodących w naszym powiecie. Panie wójcie! Ogromne słowa gratulacji. Jesteś potrzebny tej gminie i tej społeczności ? mówił Marek Chciałowski. - Tak trzymać ? dodał na zakończenie.
Tu najlepiej widać, jak bardzo potraficie po gospodarsku wydawać pieniądze i wybierać zadania, które są najważniejsze dla mieszkańców [Stanisława Prządka]
- Gospodarność jest cechą szczególnie ważną, cenioną i bardzo potrzebną we wszystkich poczynaniach. Jest ona także niezbędna i potrzebna w gminie. Możemy to oceniać i dostrzegać na przykładzie Maciejowic. Tu najlepiej widać, jak bardzo potraficie po gospodarsku wydawać pieniądze i wybierać zadania, które są najważniejsze dla mieszkańców ? podkreślała z kolei poseł Stanisława Prządka. - Działania przemijają, ale to co zrobiliśmy zostaje ? przekonywał inny parlamentarzysta Ziemi Garwolińskiej Grzegorz Woźniak.
Przed gośćmi wystąpili uczniowie SP i Gimnazjum w Maciejowicach. Młodzież zaprezentowała umiejętności taneczne i piłkarskie. Gimnazjaliści wcieli się w rolę kabareciarzy, którzy opowiadali w krzywym zwierciadle o polskiej piłce nożnej. W występ umiejętnie wpletli maciejowickiej akcenty - powstanie Orlika i przeciągającą się budowę hali sportowej.
Pobłogosławienia boisk dokonał ks. Stanisław Marczuk, proboszcz parafii Maciejowice. Po przecięciu wstęgi i wypuszczeniu biało-czerwonych balonów można było oddać pierwsze strzały na bramkę. Do siatki trafił jedynie przewodniczący maciejowickiej rady gminy Jacek Łoskot.
Oprócz wymienionych do Maciejowice przyjechali dzisiaj m.in. sekretarz starostwa powiatowego Jerzy Piesio, radni powiatowi ? Janusz Zaczek i Bogusław Godula, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Dariusz Sadkowski, wójt gminy Łaskarzew Marian Janisiewicz, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Janusz Krawczyk, wykonawcy inwestycji ? Stanisław Cichecki i Jacek Wysocki. Nie zabrakło przedstawicieli rodziców i radnych.
łk
Napisz komentarz
Komentarze