wtorek, 1 października 2024 03:28

Porażki Wilgi i Orła [wideo]

Bez punktów i bramek 2. kolejkę IV ligi zakończyły zespoły Wilgi Garwolin i Orła Unin. Rywalem GKS była wczoraj Pilica Białobrzegi. Mecz toczył się głównie w środkowej części boiska. Oba zespoły rzadko stwarzały zagrożenie pod bramką rywala.

Jedyny gol meczu padł w 19. minucie z rzutu wolnego tuż sprzed linii pola karnego. Precyzyjnym strzałem popisał się Michał Kucharczyk. Przed przerwą goście mogli pokusić się o podwyższenie wyniku. Strzał Piotra Skałbani najpierw pewnie obronił Daniel Fic, później zawodnik przyjezdnych nie trafił z ostrego kąta po minięciu bramkarza Wilgi.

W pierwszych 45 minutach GKS w ofensywie grał słabo. Warto zanotować jedynie dobre prostopadłe zagranie Mikołaja Goli do Wojciecha Migasa. W tej sytuacji skrzydłowego Wilgi ubiegł wślizgiem obrońca rywala. W 40. minucie niecelnie na bramkę strzelał Tomasz Paszkowski.

Po zmianie stron gospodarzom udało się zamknąć Pilicę na własnej połowie. Napór Wilgi trwał 10 minut. W tym czasie w pole karne gości posyłane były wrzutki, ale bez efektu bramkowego. Goście w drugich 45 minutach tylko raz poważnie zagrozili bramce Fica. W 76. minucie Kucharczyk uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

- Pilica wykorzystała jeden nasz błąd i strzeliła bramkę, która ustawiła ten mecz. Zagraliśmy dużo lepszy mecz niż ze Zniczem II. Gratuluję chłopakom zaangażowania, które włożyli w spotkanie, a drużynie przeciwnej, że wykorzystała ten jeden nasz błąd ? skomentował trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Beniaminek z Unina zanotował drugą porażkę. Orzeł uległ Radomiakowi II w Radomiu 0:4, tracąc trzy gole w pierwszych 45 minutach.

W 3. kolejce Orzeł zagra u siebie z Perłą Złotokłos (niedziela, godz. 16), a Wilga na wyjeździe zmierzy się z KS Raszyn (sobota, godz. 12, w Ząbkach).

{avsplayer videoid=94}

Wilga Garwolin ? Pilica Białobrzegi 0:1 (0:1)
Bramka: 19` Michał Kuczarczyk
Widzów: 170
Wilga: Fic, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Głowala (87` Jóźwicki), Talar (70` D. Papiernik), Kisiel, Paszkowski (70` Siejka), Kozikowski, Ochnik (83` Tracz), Migas (60` Alot), Gola.
Radomiak II Radom ? Orzeł Unin 4:0 (3:0)

Wojtek63 20.08.2018 15:33
Relacja z meczu KS Raszyn- Wilga Garwolin jakoś się opóźnia, zatem napiszę tę informację tutaj: Zawisza Pajęczno (IV liga Łódź) wycofał się z rozgrywek sezonu 2018/19 po pierwszej kolejce. Zresztą pierwszego meczu nie było, bo Zawisza zrezygnował z wyjazdu do Stali Niewiadów. Zespół z Pajęczna występował w rozgrywkach IV ligi łódzkiej nieprzerwanie od sezonu 2008/9. p.s. ,,Okiem kibica'' będzie pod właściwym artykułem ( o meczu w Ząbkach), jak tylko się ukaże.

Wojtek63 20.08.2018 15:22
"Wojtusiu musisz pamietac ze Wilga MUSI sie utrzymac o Orzeł tylko moze...martwisz sie o Unin a zobaczymy jakie wyniki z Radomiakiem i Grodziskiem bedzie miala nasza Wilga....'' Szanowny Ciekawy Nie zrozumieliśmy się. Nie jestem, nie byłem i nie będę: wrogiem, kibicem, ani tym, który źle życzy zespołowi z Unina. Proszę, zauważ moje notki o ,,IV lidze polskiej'' Orzeł dla mnie to taki sam zespół jak Hetman Zamość, Czarni Witnica (super piwo z tamtejszego browaru), lub imiennik Orła z Ząbkowic Śląskich, czyli też Orzeł i wiele innych klubów IV ligi. Tyle, że Orzeł Unin gra akurat w tej samej grupie co Wilga, a wyniki dwóch pierwszych meczów Orła (sąsiada zza miedzy) skłaniały do pytania : Co dalej będzie?. Dlatego też pisałem parę dni temu o ,,meczach prawdy'' Tymczasem Orzeł pokazał, że nie musi być ostatnim. Wilga pokazała, że niekoniecznie musi...się utrzymać :-) Podejrzewam, że gdyby Wilga grała w tym dniu z kimś innym niż słabiutki KS Raszyn to...0:5 byłoby do przerwy. Pozdrawiam

ciekawy 20.08.2018 05:48
Wojtusiu musisz pamietac ze Wilga MUSI sie utrzymac o Orzeł tylko moze...martwisz sie o Unin a zobaczymy jakie wyniki z Radomiakiem i Grodziskiem bedzie miala nasza Wilga....Jestem calym sercem za naszymi druzynami....fajnie jest jak Garwolin gra na wyjezdzie to jedzie sie ogladac Unin i odwrotnie....pozdrawiam

Wojtek63 18.08.2018 18:03
""Beniaminek III ligi Mieszko Gniezno ostatnią porażkę...'' Mieszko Gniezno wygrał u siebie z Polonią Środa Wlkp 3:0 (1:0). Tym samym bilans Mieszka od 20 sierpnia 2016 do 17 sierpnia 2018 to: 52 zwycięstwa, 8 remisów i 1 porażka. Bilans Wilgi Garwolin jest nieco gorszy. Szkoda. Szczególnie takich meczów jak ten dzisiejszy w Ząbkach.

Wojtek63 18.08.2018 14:33
"Beniaminek III ligi Mieszko Gniezno ostatnią porażkę...'' Oczywiście tę notkę napisałem ja, czyli Wojtek63. Miałem w głowie tyle tytułów, że zamiast ,,Wojtek63'' wpisałem jeden z nich. I byłem trzeźwy :-)

Wojtek63 18.08.2018 14:23
Już wiem, gdzie jest wyżej wymieniony zawodnik. Nawet Go widziałem. Jednak nie będę się wysuwał przed szereg.

Wojtek63 17.08.2018 14:38
Używając tytułu znanego polskiego filmu pozwolę się zapytać o Łukasza Puciłowskiego- byłego zawodnika Wilgi i chyba już byłego Mazovii Mińsk Mazowiecki. Ten absolutny boiskowy wojownik zniknął z pola widzenia. Coś, ktoś ? Bo plotka raczej absolutna niosła ze sobą nazwę Burza Pilawa. Osobiście w to nie wierzę

Dobra seria 17.08.2018 14:02
Beniaminek III ligi Mieszko Gniezno ostatnią porażkę w meczu o ligowe punkty poniósł 25. marca 2017 roku przegrywając 0:3 pierwszy wiosenny wyjazdowy mecz z Wartą Śrem (w pierwszym jesiennym meczu Mieszko wygrał u siebie 4:1). Było to w poznańskiej Klasie Okręgowej Wschód w sezonie 2016/17. I była to jedyna porażka (oprócz tego 4 remisy i 23 zwycięstwa) w tamtym sezonie. Potem był awans do IV ligi. W IV lidze (2017/18) zdarzyło się Mieszkowi 28 zwycięstw, 2 remisy i ?żadnej porażki. To był jedyny klub IV ligi polskiej, który nie poniósł porażki w całym sezonie. A potem był awans do III ligi. Początek dobry- 1:1 (1:0) u siebie z KKS Kalisz- bramka stracona w 83 minucie, oraz 3:3 (3:1) w wyjazdowym meczu z Lechem II Poznań bramki stracone w 38, 83 i 90 minucie. Mieszko prowadził już 2:0) Gwoli formalności: gnieźnieński klub grał z powodzeniem w III lidze od sezonu 2003/4 do sezonu 2010/11 (8 sezonów). Do sezonu 2007/8 była to realna trzecia liga. Potem już IV poziom rozgrywek. Suma sumarum: Bilans Mieszka od 20 sierpnia 2016 do 17 sierpnia 2018 -51 zwycięstw, 8 remisów i 1 porażka. To dość :-) dobra seria.

Wojtek63 16.08.2018 16:38
Dwie kolejki mazowieckiej IV ligi za nami. Wilga raczej w normie. Zwycięstwo ze Zniczem II (z którym również Pogoń Grodzisk Maz. męczyła się niezmiernie) oraz przegrana z Pilicą wstydu nie przynoszą. Gorzej jest z Orłem Unin. Co prawda miał dwóch zdecydowanie solidnych przeciwników, jednak te wysokie porażki nie wróżą nic dobrego. Osobiście spodziewałem się nieco lepszych wyników. Mecze (odpowiednio) z KS Raszyn i Perłą Złotokłos będą dla obydwu swoistymi meczami prawdy. Szczególnie dla Orła. Zaskakuje słaba dyspozycja Mazura Karczew. W grupie północnej dwa pierwsze mecze wygrała Mazovia Mińsk Mazowiecki. Natomiast w grupie lubelskiej łukowskie Orlęta w pierwszym meczu po powrocie do IV ligi wygrały 4:0 wyjazdowy mecz z Włodawianką, czyli Eko Różanką, czyli ,,wynalazkiem?? działaczy piłkarskich z Włodawy. W grupie pomorskiej Jaguar Kokoszki (Gdańsk) przegrał trzy kolejne mecze i jest czerwoną latarnią tej grupy. Ten sezon jest piątym kolejnym czwartoligowym sezonem dla Jaguara. Jaguar to ,,ulubiony?? zespół Szanownego Konio, który zaginął dawno temu i nie pisze już (dość rozsądnych zresztą) notek na temat Wilgi Garwolin.

KOMENTUJECIE
Autor komentarza: paTreść komentarza: Gąska w pierwszym rzędzie w kościele, zaczyna się XDData dodania komentarza: 30.09.2024, 16:21Źródło komentarza: W 85. rocznicę powstania Polskiego Państwa PodziemnegoAutor komentarza: PodatnikTreść komentarza: Zasadne pytanie, ale wtedy też istotne jest jakim samochodem Ivon dojeżdża? Co z tego, że ma bliżej? Chodzi o zasadę.Data dodania komentarza: 30.09.2024, 11:18Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Pytanie zasadnicze : czy wicestarosta Walicki do pracy w Garwolinie dojeżdża z Dęblina służbowym autem czy prywatnym?Data dodania komentarza: 30.09.2024, 10:14Źródło komentarza: Nowe auto dla starostwa za 250 tys. złAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Futbol rezerwowy, futbol powiatowy LO Warszawa I Wilga II Garwolin- Champion Warszawa 1:0 (0:0). Bramka : 59 min (k) LO Siedlce Zryw Sobolew- ULKS Gołąbek 2:4 (1:0). Bramki: Zryw- 20, 45+ (k). ULKS- 33, 48 (k), 80 i 90+. Orzeł Unin- Grodzisk Krzymosze 16:0 (7:0) Hutnik Huta Czechy – Podlasie II Sokołów 2:0 (1:0). Bramki: 26 i 86 min. Feniks Siennica- Sęp Żelechów 4:1 (2:0). Bramki: Grodzisk- 17, 37, 80 i 90+. Sęp- 81 min. A Klasa Siedlce GKS Dobre- Wilga Miastków Kościelny 1:3 (1:2). Bramki: Dobre- 7. Wilga M.K- 3, 24 i 90+. Czerwona kartka: Dobre- 83 min (druga żółta) Amazonka Wiśniew- Promnik Gończyce 2:1 (2:1). Bramki: Amazonka- 2 i 45. Promnik- 40 min. A Klasa Warszawa II Promnik Łaskarzew- AP Eskadra Warszawa 0:4 (0:4). Bramki: 3, 8, 17 i 21 min- . Orzeł Parysów- PKS Radość 3:3 (0:1). Bramki: Orzeł- 49, 55 i 80 (k). PKS- 6, 53, 86. AP Brychczy Warszawa- Amur Wilga 4:3 (…) B Klasa Warszawa II Wisła Maciejowice- Piorun II Warszawa 8:1 (…) Nadstal Krzaki Czaplinkowskie- KS Puznówka 1996 3:1 (3:1)Data dodania komentarza: 30.09.2024, 07:53Źródło komentarza: Wilga nie dała rady liderowi