reklama

Halina Poszytek prezesem na piątą kadencję

Opublikowano: 20 kwiecień 2024, 16:55 Kategoria Aktualności
znpgarwolinmiętne
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W Miętnem odbyła się konferencja sprawozdawczo-wyborcza Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Garwolinie. Na piątą kolejną kadencję prezesem oddziału została wybrana Halina Poszytek.

Wybór 26 osób do zarządu oddziału na kadencję 2024-2029 był poprzedzony udzieleniem absolutorium ustępującemu zarządowi. 69 delegatów wysłuchało także sprawozdania z kończącej się kadencji, która przypadła na trudne lata – strajki w 2019 roku, pandemia oraz wojna na Ukrainie.

W tajnym głosowaniu prezesem oddziału została Halina Poszytek. Będzie to piąta kadencja nauczycielki, która na czele lokalnych struktur ZNP stoi od 2006 roku. W nowym zarządzie, liczącym łącznie 30 osób, jest wiele nowych i młodych twarzy.

reklama


Prezes Halina Poszytek w rozmowie z nami dziękuje za zaufanie i zapowiada priorytety zarządu na kolejną kadencję. – Będzie to przede wszystkim stałe zabieganie o wynegocjowanie nowych regulaminów wynagrodzeń w gminach. Na pewno będziemy chcieli promować działalność związku oraz zabiegać o pozyskiwanie młodych członków – mówi. Jak dodaje, nadal garwoliński oddział będzie organizował szkolenia wynikające z bieżących potrzeb członków.

W dzisiejszej konferencji wzięli udział m.in. prezes Mazowieckiego Okręgu ZNP Tomasz Korczak, Wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Sebastian Koćwin, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Oddział Garwolin Przemysław Stępniewski, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Garwolinie Justyna Maszkiewicz, zastępca burmistrza Garwolina Albert Baran, honorowy członek garwolińskiego oddziału ZNP, poseł wielu kadencji Stanisława Prządka.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama