Kolejne zwycięstwo Wilgi

Opublikowano: 30 sierpień 2021, 10:35 Kategoria Sport
wilga garwolinpłomień dębe wielkie

Drugą wyjazdową wygraną zapisali na swoim koncie zawodnicy Wilgi Garwolin. W 4. kolejce forBet IV ligi mazowieckiej GKS pokonał Płomień Dębe Wielkie 3:0 (1:0).

Niedzielne spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli goście. Już w 9. minucie Kacper Kowalski uderzył zza pola karnego i piłka po rykoszecie wpadła do bramki. Pierwsze 20 minut spotkania należało do Wilgi, która mogła pokusić się o strzelenie kolejnego gola. Gospodarze groźnie kontratakowali.

Kolejne gole padły w końcówce spotkania. Wcześniej miejscowych ratowały słupek i poprzeczka. W 86. minucie Piotr Talar wyłożył na 16. metr piłkę do Grzegorza Piesio, który podwyższył prowadzenie. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Piotr Jarzyna, którego w kontrze obsłużył strzelec drugiego gola. Dla napastnika było to premierowe trafienie w barwach GKS. Warto ponadto odnotować IV-ligowy debiut wychowanka klubu Mikołaja Dybcio.

- Dzięki zaangażowaniu i determinacji zespołu udało się ten mecz wygrać bez straty gola. Myślimy już o środowym starciu z Mazovią ? skomentował krótko trener Wilgi Karol Zawadka.

Mecz z drużyna z Mińska Mazowieckiego już w środę 1 września o godz. 17.30 w Garwolinie.

Płomień Dębe Wielkie ? Wilga Garwolin 0:3 (0:1)
Bramki: Kacper Kowalski 9` (as. Sebastian Grzegorczyk), Grzegorz Piesio 86` (as. Piotr Talar), Sebastian Grzegorczyk 90` (as. Grzegorz Piesio)
Wilga: Gandarela, D. Papiernik, Kozikowski, Talar, Grzegorczyk (85` Dybcio), Piesio, Kowalski, Wągrodzki, Alot (60`  Zalewski), Rudzki (75` Zabiegałowski), Paszkowski (70` Jarzyna).