reklama

Letnie zmiany w duchowieństwie

Opublikowano: 10 czerwiec 2024, 17:30 Kategoria Aktualności
garwolinpilawasobolewłaskarzewkościół
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda ogłosił zmiany wśród duchowieństwa na terenie diecezji, które wejdą w życie od 1 lipca. Nowi duchowni w Garwolinie, Pilawie, Sobolewie i Łaskarzewie.

Do zmiany wikariusz dojdzie w Pilawie. Ks. Robert Daszczuk będzie proboszczem parafii w Wytycznie. Jego miejsce zajmie ks. Paweł Bilski (poprzednio wikariusz w parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim).

Zmiany wikariuszy w Garwolinie. Ks. Leszek Gwardecki przenosi się do parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie. Jego miejsce zajmie ks. Tomasz Sałasiński (wikariusz parafii bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej).

reklama


Nowym wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie zostanie ks. Jakub Charczuk (wikariusz parafii w Kocku).

Jednocześnie bisku siedlecki mianował na kolejnych pięć lat ks. kan. Stanisława Szymusia dziekanem dekanatu garwolińskiego.

Nowy duchowny także w Sobolewie. Ks. Grzegorza Marczuka, który przenosi się do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Jego miejsce zajmie ks. Michał Bieńczyk (parafia w Kocku).

Ponadto ks. Jakub Wąsowski został zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Stanisława BM w Rossoszu i skierowany na studia z teologii fundamentalnej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz do pomocy duszpasterskiej w parafii Łaskarzew.

łk

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama