Bieg "Avon kontra przemoc" po raz 13. Wygrał Kenijczyk

Opublikowano: 19 czerwiec 2022, 14:36 Kategoria Bieg Avon Kontra Przemoc
bieg garwolinbieg avon kontra przemocgarwolindni garwolina

Bonifacy Wambua (Athletics Kenya) wygrał XIII edycję biegu „Avon Kontra przemoc biegnij w Garwolinie”. Kenijczyk trasę 10 km pokonał w 30 minut i 48 sekund. Najlepszą kobietą została Ukrainka Lilia Fisikovici. Najlepsi mieszkańcy powiatu to Emilia Mazek i Rober Świecak.

Dzisiejsze warunki pogodowe nie sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów. Wysoka temperatura nie była wymarzona dla zawodników. Od początku ton rywalizacji nadawali jedyny Kenijczyk, któremu kroku dorównywali Andrzej Starzyński (UMCS Lublin) oraz Patryk Stypułkowski (MKS Tomaszów Mazowiecki). Najwięcej sił na finisz został Bonifacy Wambua, który wpadł na metę z wynikiem 30:48. 24 sekundy później na finiszu zameldował się Starzyński, a 5 sekund po nim Stypułkowski. Jak przyznał w rozmowie z nami zwycięzca, warunki na trasie były dzisiaj trudne. – Jestem zadowolony z wyniku oraz z organizacji biegu. Biegłem tutaj po raz pierwszy – powiedział.

Najlepszy mieszkaniec powiatu garwolińskiego – Robert Świecak (Commandos Zwola Poduchowna) dobiegł do mety jako 14. z czasem 34:46. – Miałem dzisiaj inny cel, żeby pobiec wolniej, ale poniosła mnie ambicja i pobiegłem za mocno. Po 3 km ścięło mnie w tym słońcu. Dzisiaj na trasie byli bardzo mocni rywale i dzięki temu uzyskałem najlepszy wynik podczas biegu w Garwolinie – powiedział na mecie.

Najlepszą kobietą biegu była 5. na mecie Lila Fiskovici (34:06) z Ukrainy. Najszybszą mieszkanką powiatu garwolińskiego została ponownie Emilia Mazek z Wilgi Garwolin (37:06). – To nie jest pogoda do biegania. Szybko trasa minęła. Pilnowałam swojej piątej pozycji cały czas - powiedziała podopieczna Stanisława Buszty, 5. w klasyfikacji kobiet.

Dystans 2 km biegu rodzinnego pokonało ponad 150 osób. Najszybszy w biegu towarzyszącym był Mateusz Kondej z Wilgi Garwolin (05:16) przed Krystianem Strynikiem (05:19) oraz Wojciechem Grzegrzółką (05:20). Podium w kategorii kobiet zajęły Karolina Kałaska (Wilga Garwolin – 06:55), Beata Chruściel (Chruściel Team – 06:59) i Lidia Czarnecka (Wilga Garwolin – 07:09).

Nowością tegorocznej edycji był bieg na 5 km. Tu triumfował Marcin Karwowski (18:48) przed Jakubem Bieleckim (19:04) oraz Przemysławem Pikusem (19:39). W gronie kobiet najszybsza była Joanna Hapunowicz (21:57) przed Karoliną Krynicką (24:18).