Medale w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS

Opublikowano: 12 czerwiec 2024, 12:38 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Kujawsko–Pomorskie Zrzeszenie LZS oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku, były organizatorami Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w dniach 7-8 czerwca na stadionie miejskim we Włocławku.

W imprezie wzięła udział rekordowa ilość ponad 1000 uczestników ze 107 klubów, gdyż wszyscy traktowali te zawody, jako ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Juniorów i Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży dla juniorów młodszych. W mistrzostwach wzięli udział lekkoatleci Wilgi Garwolin, którzy tradycyjnie odnieśli w nich sportowy sukces, zdobywając dwa medale oraz pięć miejsc w finałowych ósemkach.

Medal srebrny w rzucie dyskiem 1.75kg, z bardzo dobrym wynikiem 48.40m, zdobył w kategorii juniorów Wiktor Sikora. Warto dodać, że zwycięzca – Hubert Trościanka ze Szprotawy, pokonał naszego miotacza tylko o 20 cm. Wiktor wystartował również w konkursie pchnięcia kulą i zajął w nim  V miejsce – 12.60m.

Brązowy dla barw Wilgi wywalczyła w bardzo mocno obsadzonym biegu na 800m Aleksandra Borkowska z czasem 2.17.49s. Wysokie, szóste miejsce, w biegu na 3000m juniorów młodszych zajął Wojciech Grzegrzółka – 9.04.95s. Ósme, punktowane miejsce zdobyły: Ewelina Kucharska – 100m ppł – 15.76s, Maria Całka w pchnięciu kulą – 10,19m oraz Karolina Kałaska, która pokonała dystans 3000m w czasie nowego rekordu życiowego – 10.53.64s i uzyskała normę na III klasę sportową.