reklama

baner projekt 

reklama

Po medale do Góry Kalwarii, a do Łodzi po rekordy

Opublikowano: 27 maj 2024, 07:30 Kategoria Sport
pływanieuks delfin garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W sobotę UKS Delfin Garwolin brał udział w Mistrzostwach Góry Kalwarii w sprincie pływackim – 2024. Podczas tych zawodów wszyscy pływacy mierzyli się na dystansach 50 – metrowych. Klub znad Wilgi zdecydowanie zdominował te zawody zdobywając łącznie 50 medali, co miało wpływa na końcowe zwycięstwo w klasyfikacji medalowej.

Dorobek zawodników z Delfina to 21 złotych, 17 srebrnych i 12 brązowych medali.

Złota do Garwolina przywieźli: Hubert Szaniawski (grzbiet i dowolny), Bartłomiej Turek (klasyk i dowolny), Gabriela Michalec (grzbiet i dowolny), Maja Michalec (motyl i dowolny), Nikola Dziewanowska (motyl i dowolny), Ewa Kaczmarek (grzbiet i klasyk), Szymon Michalec (dowolny), Alan Dziewanowski (dowolny), Antoni Burno (grzbiet), Filip Poszytek (motyl), Jakub Frelek (motyl), Alicja Zalewska (dowolny), Zuzanna Dybcio (dowolny) i Katarzyna Duchna (klasyk).

reklama


Swoją kolekcję o srebrne medale powiększyli: Natalia Ślińska (grzbiet i dowolny), Filip Poszytek (dowolny), Antoni Burno (dowolny), Mateusz Rumianek (grzbiet), Jakub Frelek (grzbiet), Alana Dziewanowski (grzbiet), Aleksander Górka (klasyk), Olaf Skonieczny (klasyk), Krzysztof Jonczyk (motyl), Szymon Michalec (motyl), Aleksander Jóźwicki (motyl), Alicja Zgódka (dowolny), Katarzyna Duchna (grzbiet), Nikola Rogulska (grzbiet), Zuzanna Dybcio (grzbiet) i Kaja Szczypek (motyl).

Brązowe medale dla Delfina wywalczyli: Jan Dziubak (grzbiet i dowolny), Fabian Dziewanowski (dowolny), Dawid Wysocki (dowolny), Ignacy Kozakiewicz (klasyk), Dawid Drewnowski (motyl), Kaja Szczypek (dowolny), Laura Tomaszek (dowolny), Karolina Stoń (grzbiet), Alicja Zalewska (klasyk), Patrycja Jędrych (klasyk) i Alicja Zgódka (klasyk).

Podczas gdy młode pokolenie Delfina walczyło o medale w Górze Kalwarii, trójka najstarszych zawodników z Garwolina (Jagoda Jonak, Piotr Więckowski i Natalia Burno) przez cały miniony weekend walczyła o swoje nowe rekordy życiowe w Łodzi na Grand Prix Polski. W Zatoce Sportu Natalia w rywalizacji stylem motylkowym ustanowiła dwa nowe rekordy powiatu garwolińskiego w kategorii seniorek, w sobotę na dystansie 100m (1:12:90), a w niedzielę na 50m (32:26). Oprócz tego trzeba doliczyć jej nowy rekord życiowy na 200 motyl (2:54:53). W sobotę na tym samym dystansie ale stylem grzbietowym nowy rekord życiowy w zrobił Piotrek (2:36:09), a w niedzielę też grzbietem ale na 100m ustanowił nowy rekord powiatu garwolińskiego w kategorii Seniorów z czasem 1:08:97.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz