Emocjonujące derby powiatu. Przesądził gol w doliczonym czasie

Opublikowano: 25 maj 2024, 21:32 Kategoria Sport
promnik łaskarzewwilga II garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Trzy gole, dwie czerwone kartki i emocje do ostatnich minut. Tak w skrócie można opisać derby powiatu garwolińskiego w warszawskiej Lidze Okręgowej. W Łaskarzewie Promnik przegrał z Wilgą II Garwolin 1:2 (0:1) tracąc drugiego gola w 93. minucie gry.

Pierwsza połowa dzisiejszych derbów przy Kusocińskiego przebiegała pod dyktando gości, którzy jesienne starcie z ŁKS zakończyli pewną wygraną 5:1. Aktywny od początku był Adrian Płatek, który dwukrotnie chybił w dogodnych sytuacjach. W 20. minucie Bartosz Gałkowski popisał się efektowną paradą po uderzeniu Dawida Domareckiego. Gdy wydawało się, że w pierwszych 45 minutach nie padnie gol, Wildze udało się strzelić bramkę do szatni. Płatek dobrze zastawił się w polu karnym i podał do niepilnowanego Khurshida Khasanova, a ten skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron pewności w grze nabrali gospodarze. W 61. minucie w kontrze dobrze zachował się Grzegorz Grabowiec, który wyłożył piłkę do Jakuba Boguckiego, ale ten chybił. W 68. minucie doszło do kontrowersji w polu karnym Promnika. Faulowany Piotr Domański otrzymał drugą żółtą kartkę za „nurkowanie”. Gospodarze bardzo szybko wykorzystali grę w przewadze. W „16” faulowany był Grabowiec, a skutecznym egzekutorem „11” był Mignane Faye. Siły na boisku wyrównały się na 10 minut przed końcem, kiedy drugie „żółtko” zobaczył Bogucki.

W końcówce trwał silny napór Wilgi. W 88. minucie strzał z ostrego kąta Khasanova odbił Gałkowski. Chwilę później nieznacznie chybił Domarecki. W 93. minucie zakotłowało się w polu karnym ŁKS. Khasanov wrzucił futbolówkę z lewej strony i na raty do siatki posłał ją Szymon Pięch.

- Nie brakowało nam wiele do osiągnięcia dobrego wyniku. W drugiej połowie byliśmy bardziej widoczni w ofensywie. Szkoda tej bramki w ostatnich minutach, bo remis byłby w tym meczu sprawiedliwy. Czegoś zabrakło. Szacunek dla chłopaków, bo zostawili kawał zdrowia na boisku – powiedział trener Promnika Hubert Świder.

- Zagraliśmy dwie różne połówki. Jestem zły, bo w przerwie rozmawialiśmy, aby unikać prostych  strat, które mogłyby napędzić przeciwnika. Nasz proste straty spowodowały, że rywal dostał wiatr w żagle i stworzył sobie sytuacje. W drugiej połowie decydującym momentem była sytuacja z Piotrkiem Domańskim, bo w mojej ocenie to był rzut karny. Mimo wszystko graliśmy konsekwentnie co przyniosło efekt - Kamil Zawadka, trener Wilgi II.

W następnej kolejce Wilga II zagra u siebie z KS Halinów (1 czerwca, godz. 16), a Promnik na wyjeździe zmierzy się z KS Łomianki (29 maja, godz. 18:30).

Promnik Łaskarzew – Wilga Garwolin 1:2 (0:1)
Czerwone kartki: 68` Piotr Domański (Wilga), 79` Grzegorz Grabowiec (Promnik) – obie za drugą żółtą
Bramki: Mignane Faye (rzut karny za faul na Grzegorzu Grabowcu) 71` -  Khurshid Khasanov 45` (as. Adrian Płatek), Szymon Pięch 90`
Promnik: Gałkowski, Jankowski, Faye, Grabowiec, Ihnatowicz (72` M. Korycki), Bogucki, A. Korycki (52` Grzela), Kondej, Szczypek (85` Brzostowski), Sadowski, H. Świder (30` Pałasz).

Wilga: Makulec, Świętulski, Wągrodzki, Matysiak, Rękawek (67` Pięch), Domarecki, Mianowski, Domański, Khasanov, Alot (55` K. Winek), Płatek (75` Szwed).