Worek medali MKS w Suchedniowie

Opublikowano: 05 marzec 2024, 18:56 Kategoria Sport
mksbadminton

W dniach  2-3 marca w Suchedniowie został rozegrany XXV Jubileuszowy Turniej Seniorów - YONEX FOREVER YOUNG. Nie mogło tam zabraknąć zawodników z Garwolina, którzy wrócili z workiem medali.

Osiągnięcia zawodników MKS są imponujące. Maria Brzeźnicka zdobyła dwa złote medale – w mikście kat. 60+ (razem ze Stanisławem Wikło) oraz deblu kat. 55+ (razem z Katarzyną Małyszko). Trzecie miejsce w tej konkurencji wywalczyła inna zawodniczka MKS Agnieszka Brojek (razem z Anna Kazimierowską). Ta badmintonistka wygrała ponadto miksta kat. 55+ (razem ze Zbigniewem Przyjemskim).

Na najwyższym stopniu podium stawali także Magdalena Nogal w deblu kat. 25+ (razem z Gabrielą Zielińską) i Radosław Tukendorf w deblu kat. 40+ (razem ze Sławomirem Lisem). Drugi w mikście kat. 55+ był Krzysztof Walenda (razem z Magdaleną Kobą).

W grzej pojedynczej ka. 80+ drugi był Leopold Tukendorf, a trzeci Jerzy Stachowski. Obaj w deblu kat. 75+ zajęli drugie miejsce, wyprzedzając o jedno oczko Przemysława Grześkowiaka, który zagrał z Andrzejem Kowalskim.

Ponadto trzecie miejsca zajęli Przemysław Grześkowiak (singiel kat. 70+) oraz Mariusz Nogal w deblu kat. 30+ (razem ze Szczepanem Rubczyńskim).