Radomiak wygrywa, Wilga Garwolin druga

Opublikowano: 09 grudzień 2023, 18:41 Kategoria Sport
wilga garwolincsikgarwolinturniej piesiewicza

Wiele emocji dostarczył XIX Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza. Zwycięzcami zostali zawodnicy Radomiaka Radom, którzy w finale pokonali rówieśników z Wilgi Garwolin 2:0.

W blisko 20-letniej historii turnieju, zapoczątkowanego przez Dariusza Zająca, wzięło udział ponad 1000 zawodników. Dzisiaj na starcie 19. edycji stanęło 8 drużyn (rocznik 2014), które rywalizację rozpoczęły od fazy grupowej rozgrywanej w dwóch halach przy Żwirki i Wigury oraz Stulecia przy Korczaka.

W wielkim finale zmierzyli się gospodarze z Radomiakiem Radom. W pierwszej połowie (mecze 2x10 minut) przewagę miała Wilga, ale nie udokumentowała jej golem. Po zmianie stron odważniej zagrali goście, którzy w 16. i 18. minutach strzelili gole dające im triumf w turnieju. Warto podkreślić kapitalne interwencje Leona Piotrowskiego, które uchroniły zespół z Radomia od utraty goli. Trzecie miejsce zajęła drużyna Motoru Lublin, która pokonała w decydującym meczu Orlęta Łuków 3:2.

Najlepszym strzelcem turnieju został Piotr Wirtek (Wilga) – autor 11 trafień. Statuetkę najlepszego bramkarza wręczono Leonowi Piotrowskiemu (Radomiak), któremu wręczono także nagrodę publiczności. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy został Maciej Kowalski, a MVP turnieju wybrano Wojciecha Wójcika (Radomiak).

Puchary i medale wręczali przewodniczący rady miasta Andrzej Ostolski, dyrektor CSiK Jarosław Kargol, Grażyna i Jan Kotlarscy – córka i wnuk Jana Piesiewicza.

8. UKS 9 Siedlce

Skład Radomiaka: Fabian Szymczyk, Leon Piotrowski, Szymon Nowicki, Jakub Moraczewski, Daniel Ksyta, Jan Załęski, Marcel Latos, Wojciech Wójcik, Oskar Duszyński, Marcel Gumowski. Trenerzy: Oliwia Janas, Piotr Piętak.

Skład Wilgi: Franciszek Skorupa, Kacper Blonc, Maciej Kowalski, Igor Żukowski, Jakub Paziewski, Piotr Wirtek, Maks Grudziński, Kacper Duchna, Igor Tuszyński. Trener: Tomasz Paszkowski, którego na turnieju zastępował Przemysław Alot.

Organizatorami turnieju są: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Miasto Garwolin i Garwoliński Klub Sportowy „Wilga” Garwolin.
Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.