reklama

baner projekt 

reklama

Piłkarskie święto w Garwolinie – XIX Turniej im. Jana Piesiewicza

Opublikowano: 04 grudzień 2023, 15:16 Kategoria Sport
turniej Piesiewicza
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Tym razem o puchar i tytuł najlepszej drużyny powalczą młodzi piłkarze z rocznika 2014. Już za tydzień, 9 grudnia, odbędzie się XIX Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Jana Piesiewicza. Wilga Garwolin w swojej grupie zmierzy się z drużynami z Warszawy, Lublina i Puław.

18 lat turnieju w Garwolinie 324 rozegrane mecze, w których padło 1839 goli. W rozgrywkach wzięło udział ponad 1000 zawodników ze 144 drużyn. Wielu młodych sportowców to właśnie w Garwolinie stawiało pierwsze kroki na turniejach i rozpoczęło swoją piłkarską karierę.

Turniej nosi imię Jana Piesiewicza – człowieka, który aktywnie uczestniczył w życiu Garwolina i zawsze dokładał wszelkich starań, by rozwijać swoją małą ojczyznę. Aktywność społeczną rozpoczął w komitetach obywatelskich, był przewodniczącym komisji rozwoju gospodarczego miasta, a w drugiej kadencji przewodniczącym rady. Przyczynił się do rozbudowy szpitala i budowy hali sportowej. Mieszkańcy Garwolina pamiętają go jako osobę, która nigdy nie odmawiała pomocy i starała się działać dla dobra miasta. Rok po śmierci Jana Piesiewicza pracownik samorządowy Dariusz Zając wyszedł z inicjatywą stworzenia turnieju.

reklama


 

Tegoroczna XIX edycja wydarzenia odbędzie 9 grudnia. Turniej zostanie rozegrany 9 grudni na dwóch obiektach. Mecze grupy I zostaną rozegrane w hali sportowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przy ul. Żwirki i Wigury 16, a mecze grupy II - w hali sportowej przy ul. Korczaka 10. Wszystkie mecze o miejsca w klasyfikacji generalnej odbędą się w hali CSiK.

- To ważne sportowe wydarzenie, które rok w rok dostarcza sporo emocji nie tylko młodym zawodnikom, ale także ich najbliższym i wszystkim, którzy przychodzą oglądać mecze. Cieszymy się, że do Garwolina znów przyjadą drużyny z różnych stron Polski i serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta, by przyszli kibicować naszym piłkarzom – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, które jest głównym organizatorem turnieju.
W tegorocznej edycji turnieju weźmie udział 8 drużyn. Gospodarze turnieju - Wilga Garwolin – zmierzą się w swojej grupie z zawodnikami Legii Soccer School, Drużyny Marzeń Puławy i klubu Motor Lublin. W drugiej grupie zobaczyć będzie można piłkarzy Radomiaka Radom, UKS 9 Siedlce, Hutnika Warszawa, Orląt Łuków.

Wstęp wolny.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Miasto Garwolin i Garwoliński Klub Sportowy „Wilga” Garwolin.
Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

HARMONOGRAM ROZGRYWEK

GRUPA I - MECZE ROZGRYWANE W HALI SPORTOWEJ AL.ŻWIRKI I WIGURY 16

10:00 WILGA GARWOLIN - LEGIA SOCCER SCHOOL
10:25 DRUŻYNA MARZEŃ PUŁAWY - MOTOR LUBLIN
11:00 WILGA GARWOLIN - MOTOR LUBLIN
11:25 LEGIA SOCCER SCHOOL - DRUŻYNA MARZEŃ PUŁAWY
12:00 WILGA GARWOLIN - DRUŻYNA MARZEŃ PUŁAWY
12:25 MOTOR LUBLIN - LEGIA SOCCER SCHOOL

GRUPA II - MECZE ROZGRYWANE W HALI SPORTOWEJ UL. KORCZAKA 10

10:00 UKS 9 SIEDLCE - RADOMIAK RADOM
10:25 HUTNIK WARSZAWA - ORLĘTA ŁUKÓW
11:00 UKS 9 SIEDLCE - ORLĘTA ŁUKÓW
11:25 RADOMIAK RADOM - HUTNIK WARSZAWA
12:00 HUTNIK WARSZAWA - UKS 9 SIEDLCE
12:25 ORLĘTA ŁUKÓW - RADOMIAK RADOM

WSZYSTKIE MECZE O MIEJSCA ROZGRYWANNE W HALI SPORTOWEJ AL.ŻWIRKI I WIGURY 16

14:30 - I PÓŁFINAŁ
15:00 II PÓŁFINAŁ
15:30 MECZ O VII MIEJSCE
16:00 MECZ O V MIEJSCE
16:30 MECZ O III MIEJSCE
17:00 FINAŁ


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama