reklama

baner projekt 

reklama

SPF Sabio Miętne wygrywa turniej w Garwolinie

Opublikowano: 20 listopad 2023, 11:15 Kategoria Sport
garwolinwilga garwolinturniejfutsal
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Zamiast grania na sztucznym boisku, emocje w Hali Stulecia. W Garwolinie rozegrano turniej dla młodych adeptów futbolu.

Turniej z okazji utworzenia nowego boiska sztucznego w Garwolinie w pierwotnym planie miał odbyć się na stadionie miejskim w Garwolinie. Niestety, niekorzystne warunki atmosferyczne, w ostatniej chwili, zmusiły organizatorów do przeniesienia turnieju na Halę Stulecia.

W rozgrywkach zmierzyło się 106 zawodników z 10 drużyn, z czego 9 z województwa mazowieckiego (7 z powiatu garwolińskiego, 1 z powiatu siedleckiego, 1 z powiatu piaseczyńskiego) i 1 drużyna z województwa lubelskiego (powiat opolski).

reklama


Zawody odbywały się w duchu rywalizacji fair play oraz przyjaznej atmosferze, choć nie brakowała wielu zaciętych pojedynków, a niejednokrotnie losy kolejnych spotkań rozstrzygały się dosłownie w ostatnich sekundach. O tym, że poziom był wyrównany świadczy fakt, że kilka spotkań w fazie finałowej zakończyło się dopiero serią rzutów karnych.

Klasyfikacja końcowa:

 1. SPF Sabio Miętne
 2. UKS 9 Siedlce
 3. Hutnik Huta Czechy
 4. Wilga I Garwolin
 5. Orzeł Baniocha
 6. Orzeł Unin
 7. Wilga Ii Garwolin
 8. Promnik Łaskarzew
 9. SPF Sabio Górzno
 10. Orzeł Łazsika

Wyróżnienia indywidualne:

 1. Najlepszy bramkarz – Milan Kondratowicz (UKS 9 SIEDLCE)
 2. Najlepszy strzelec – Wiktor Wiśnioch (SPF SABIO MIETNE)
 3. Najlepszy zawodnik – Franciszek Skorupka (WILGA I GARWOLIN)

Sędzią głównym turnieju był Krzysztof Milewski (trener AP GKS Wilga Garwolin), a jego asystentami juniorzy z rocznika 2007/08 (Filip Świętulski, Mikołaj Belka, Dawid Poreda, Mateusz Szwed i Jakub Mianowski). Opiekę medyczną w czasie rozgrywek pełnił kierownik klubu – Jarosław Moch.

Specjalne podziękowania należą się rodzicom i opiekunom rocznika 2014/15 za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu turnieju.  Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali członkowie zarządu GKS Wilga Garwolin – Aneta Modras i Mariusz Poreda oraz prowadzący Marcin Makaruk.

Pamiątkowe puchary, medale i statuetki wręczył na zakończenie prezes klubu – Waldemar Mrugała, który podziękował uczestnikom i organizatorom z udział.

Zadanie realizowane i współfinansowane przez Ministerstwo Sportu w ramach programu Mikro Granty II edycja.

AP Wilga Garwolin, opr. red.

fot. Sebastian Majewski – Badger Media, jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama