Zerowy dorobek w okręgówce

Opublikowano: 13 listopad 2023, 11:24 Kategoria Sport
wilga II garwolinpromnik łaskarzew

Dwie porażki i tylko jedna strzelona bramka – to bilans Wilgi II Garwolin i Promnika Łaskarzew w przedostatniej kolejce rundy jesiennej Amnis Energia Ligi Okręgowej.

Wilga II nie przedłużyła serii trzech kolejnych zwycięstw. W stolicy rezerwy IV-ligowca uległy Gromowi Warszawa 0:4 (0:1). Tym razem w zespole gospodarzy nie zagrał były zawodnik Wilgi Michał Kępka.

- Spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy i to oni odnieśli zasłużone zwycięstwo. Po meczu wyciągamy wnioski i pracujemy nad tym, żeby ostatnia potyczka w tej rundzie z drużyną Madziara Nieporęt zakończyła się naszym zwycięstwem – komentuje trener Wilgi II Kamil Zawadka (na zdjęciu).

Wilga II: Marcin Makulec, K. Winek, Tracz, Pyrka, Świętulski (75' Mateusz Makulec), Cedric (70' Szwed), Agi, Mianowski (70' Makaruk), Woroszył, Domański (70' Kotlarski), Płatek.

Po wygranej ze Świtem II zawodnicy Promnika liczyli na dobry rezultat z wyżej notowanym Bugiem. Drużyna z Wyszkowa w pierwszej połowie objęła dwubramkowe prowadzenie, które w 70. minuty udało się powiększyć o kolejne trafienie. Na kwadrans przed końcem gospodarze stanęli przed doskonałą okazją na gola. Niestety strzał Alberta Siembory z rzutu karnego obronił bramkarz gości. W 83. minucie honorowe trafienie dla ŁKS zanotował Mateusz Sadowski po podaniu Jakuba Boguckiego.

Promnik: Gałkowski, Faye, Kaczyński (62` Pałasz), Jaworski, Bogucki, Jasiński (85` Szczypek), Grabowiec, Siembora, Sadowski, Piętka, H. Świder (76` A. Korycki).

Za tydzień ligowe ostatki – Wilga II zagra w Garwolinie (sztuczne boisko przy Sportowej) z Madziarem Nieporęt (18 listopada, godz. 10), a Promnik zakończy rundę wyjazdowym spotkaniem z MKS Polonia (18 listopada, godz. 15.30).