reklama

baner projekt 

reklama

Agata Świesiulska Mistrzynią Mazowsza w wieloskoku

Opublikowano: 18 wrzesień 2023, 07:47 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechanowie, był w dniu 16 września organizatorem Mistrzostw Mazowsza U-16 w Lekkiej Atletyce. Miło nam poinformować, że złoty medal i tytuł mistrzowski, wywalczyła w wieloskoku (uproszczona forma trójskoku) Agata Świesiulska z wynikiem 10.10m.

Uczennica LO w Garwolinie złoty medal zdobyła w ostatniej próbie konkursu i skomentowała, że lubi takie sportowe wyzwania, po czym w jej oczach pojawiła się łezka szczęścia. Podobną łezkę uroniła jej klubowa koleżanka, Julia Kusińska, która w dramatycznych okolicznościach wyskakała „srebro” w skoku  w dal. Jej rezultat 4.83m to nowy rekord życiowy, ale taki sam wynik uzyskała Amelia Wojtczuk z „Jedynki” Łosice. Sędziowie długo analizowali drugie najlepsze skoki tych dwóch zawodniczek i z tego przepisu zwycięsko wyszła Julka, nic dziwnego że nieco się wzruszyła. O wyrównanym poziomie konkursu może świadczyć fakt, iż czwarta zawodniczka uzyskała 4.81cm.

Kolejny medal dla Wilgi, srebrny,  przypadł Małgorzacie Dębeckiej w rzucie oszczepem – 32,73m , a brązowy, również  w oszczepie,  14-letniej uczennicy z Rudy Talubskiej, Mai Luśni, dla której jest to życiowe osiągnięcie. Czwarte miejsca przypadły: Klaudii Chodyra w rzucie dyskiem – 28.24m  oraz Szymonowi Kołnierzakowi w wieloskoku – który wynikiem 10,87m ustanowił nowy rekord powiatu młodzików. Rekordy życiowe pobiły ponadto, Zofia Karczmarczyk w wieloskoku 9.37m i Klaudia Chodyra w rzucie oszczepem – 27.28m.

reklama


mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama