Lider był blisko [wideo]

Opublikowano: 16 wrzesień 2023, 16:06 Kategoria Sport
wilga garwolinks troszyn

Mimo gry, przez większość spotkania, z przewagą jednego zawodnika, Wilga Garwolin przegrała z KS Troszyn 0:1 w meczu 8. kolejki forBet IV ligi mazowieckiej.

Przed dzisiejszym spotkaniem trener gospodarzy nie mógł skorzystać z dwóch podstawowych zawodników. Urazy wykluczyły z gry Filipa Gaca i Sebastiana Papiernika.

Mecz w Uninie rozpoczął się od czerwonej kartki dla bramkarza gości. Michał Subczyńśki nieprzepisowo powstrzymywał Emmanuela Obiego przed polem karnym. Z rzutu wolnego po chwili uderzał Grzegorz Piesio, ale trafił w słupek.

W dalszej części pierwszej połowy gra była wyrównana. Osłabieni gości zdołali strzelić gola. W 27. minucie, po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym, piłkę do siatki skierował Daniel Charkiewicz. Jeszcze przed przerwą po kolejnym strzale przyjezdnych futbolówka uderzyła w słupek.

W drugiej połowie Wilga biła głową w szczelny mur gości. Warta odnotowania była jedynie sytuacja z 67. minuty, kiedy Filip Wojtaś dośrodkował z rzutu rożnego. Piłka po koźle obiła bramkę rywali. W doliczonym czasie gry z sytuacji sam na sam z rywalem wyszedł bramkarz Wilgi Jakub Bieliński.

W następnej kolejce Wilga na wyjeździe z Błonianką Błonie (23 września).

Wilga Garwolin – KS Troszyn 0:1 (0:1)
Bramka: 27` Daniel Charkiewicz
Czerwona kartka dla KS: 4` Michał Subczyński (za faul poza polem karnym)
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, D. Papiernik, Żurawski, Szulc, Kaczyński (79` Paszkowski), Wieczorek (65` Wojtaś), Piesio, Kowalski (88` Wągrodzki), Shakurau (70` Domarecki), Obi.